Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le az új...

Hogyan állítsam le az új családtagot? Hogyan viseljem el?

Figyelt kérdés

Keresztapám megismerkedett 1 nővel. Ennek még örülök is. Viszont a nő elképesztően idegesítő, irritáló és olyan dolgokba szól bele amit nem tud és semmi köze hozzá.


1. 22 éves vagyok de mindkét nagymamámmal szoros a kapcsolatom. Mivel 1 városban élünk így majdnem naponta megyek hozzájuk. (egyik nap az egyikhez, másik nap a másikhoz) Na most mikor megyek Kati mamához (keresztapám anyjához) akkor váltunk pár szót, iszunk 1-1 tejeskávét leülünk bet az asztalhoz vagy kint a kertben ha jó idő van és beszélgetünk kicsit. De nem úgy mint 1 tárgylásnál hogy szemtől szembe egymással hanem én gyakran fejtek keresztrejtvényt mamám Sudukut fejt de közben beszélgetünk. De már vagy 7-8 éve így csináljuk. Na most megjelent ez a nő és elkezdett engem kioktatni,hogyha eljövök a mamához akkor vele foglalkozzak ne a rejtvénnyel. Mamám is mondta neki, hogy mi így szoktuk. Sőt keresztapám is mondta a nőnek,hogy ez nem zavar senkit mert ugyan úgy tudunk beszélgetni rejtvényfejtés közben.


De komolyan, miért szól bele olyan dologba amihez tényleg semmi köze és amúgy nem is fontos?


2. Pár hete édesanyám küldött mamámnak meg tatámnak (a szüleinek) süteményt. Én vittem el nekik. Szombat volt és mamám főzött. Sajnos megint ott volt a nő meg keresztapám is mert ők is meglátogatták mamáékat és a nő megint elkezdte játszani az eszét hogy nem akartam leülni ebédelni. Kezdte a szokásos szövegét,hogyha mama főzött akkor tiszteljem meg hogy eszek blablabla. Alapból nem miattam főzött és nem ezért mentem + ettem otthon. De megint mondta mindenki hogy tuti anya is főzött ezért nem vagyok éhes.


3. Bejelölt a nő facen és f@szságokkal fáraszt, zaklat. Tatámnak volt a születésnapja és elkezdte küldözgetni hogy milyen tortát kapott tatám. Őszintén, kit érdekel?!


Bocsánat ha hossszú lett de már rosszul vagyok tőle. Alapjáraton normálisnak tűnt az elején csak nem értem miért szól bele olyan dolgokba amihez nincs köze. És nem is kellene nevelnie engem.


Mit javasolnátok? Hogy viseljem el? Már azon a szinten vagyok ha jön karácsonykor akkor inkább én nem megyek.



#kapcsolat #új rokon
2023. szept. 28. 12:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez a nő egy energia vampir. Abban leli az örömét, ha másokat megbánthat. Nos, nem könnyű helyzet. Ha nem mész, ,azzal elismered, nem csak hogy sikerült megbántania, de el is mart egy szinten a saját csaladodtol, így még jobban nyeregben érezheti magát. Sajnos előbb utóbb, vissza kell szolnod neki egy keményet. De vajon mit érnél el ezzel? Esetleg választás elé állitaná keresztapadat: ha te ott vagy,ő nem lesz ott. Megoldás : várni, míg keresztapád kiabrandul belőle. Addig meg udvariasan, de határozottan helyre tenni, ilyen esetekben. Könnyű ezt? Nem igazán, ,de más megoldást nem igazán látok.
2023. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
Közöld vele hogy semmi közze hozzá ne szóljon bele.
2023. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyám lett ilyen, miután apám meghalt. Mindenbe beleszól. Legutóbb fagyit ettünk és rám szólt, hogy adjak a gyerekemnek is abból. Mintha a fiam előtt nem lett volna ott a sajátja. Beszóltam neki, hogy mit intézkedik. Vagy főzésnél pont nálunk volt, hogy ő azt nem úgy szokta. Mi így szeretjük. Muszáj visszaszólni.

Ha keresztapáddal vagy olyan viszonyban, először neki szólj, hogy ez téged idegesít.

2023. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
11. Mi van akkor, ha a keresztapa esetleg feleségül veszi ezt a nőt, és még 40-50 évig együtt maradnak, házasságban? Akkor hogyan várja ki a kérdező a kapcsolat végét?
2023. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%

"Bejelölt a nő facen"

Gondolom, meghívott. Miért fogadtad el?

2023. szept. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%

Te, vagy pedig a nagymama beszéljen a keresztapáddal és kérje meg a nőt, hogy ne akarja felborítani a család bevett szokásait. Ő jött hozzátok, tehát alkalmazkodjon.

Semmiképp sem ajánlom részedről a durva visszaszólást a nő felé, mert abban a pillanatban ellenségekké (nagyobb ellenségekké) váltok egymás szemében és erre családon belül semmi szükség nincs.

2023. szept. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%
Egyenesen megmondod neki hogy nem kéne beleszólnia abba amihez semmi köze.
2023. szept. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Tükrözd vissza a viselkedését! Te is szólj bele a dolgaiba! Ha megkérdez, hogy miért szólsz bele mindenbe, kérdezz vissza! Talán észreveszi magát...
2023. szept. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Mostohaanyám 2.0 :D


Nem kell vele foglalkozni, ha kóstolgat, akkor meg határozottan állítsd le. Nehéz, mert az ilyen nem ért a szóból, de muszáj.

2023. szept. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!