Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok meg finoman...

Hogyan mondanátok meg finoman hogy ez titeket, mint anyákat zavar?

Figyelt kérdés

3 hónapos kisfiam van, anyukámék teljesen jól vizűszonyulnak hozzánk, imádunk is velük lenni, a baba is szereti őket, elfogadják a nevelési elgondolásaimat, mindent amit teszek, nem szólnak bele semmibe csak ha kérdezek. Én úgy gondolom ez a normális.

Azonban férjam szülei sajnos számomra sokszor elviselhetetlenek, egyrészt mert szinte mindent kritizálnak (főleg apukája), hogy pl. milyen butaság az igény szerinti szoptatás, meg hogy mi az hogy kezet kell mosni mindenképpen, meg miért veszem el tőle a síró gyereket holott ő akarja megnyugtatni?

Anyósom nem mond ilyenek, viszont ő a kérdezéem nélkül kiveszi a kezemből a babát, átpelenkázza, öltözteti, stb....nekem rosszul esik mert úgy érzem hogy nálunk is ő van otthon, mármint az "idősebb jogán" ő akar MINDENT csinálni a gyerekkel ha itt vannak, egy szó nélkül!


Nem vagyok egy hirtelen haragú, alapvetően csendes vagyok és nem tudom hogyan mondhatnám meg nekik a véleményem finoman. Bocsánat ha valaki szerint buta kérdés..

köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 17. 22:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

érdekes én is így érzek ahogy te, de csak bizonyos emberekkel kapcsolatban! Anyósomat és férjem húgát anyai oldalról ki nem állhatom, mert idióta mindkettö és hatalmas bunkó. Szerencsére jól megsértödtek örökre 1 hónapja, tehát ez a része letudva. Csak náluk idegesített már az is ha megfogták. Mert borzalom amiket müveltek szegény lányommal...

Viszont férjem apja és a felesége egyáltalán nem zavar. Örülök hogy ennyire szeretik:)) Sokat vagyunk náluk, így kibabázhatják magukat.

Ha nem minden nap kapják ki a kezedböl, akkor hagyjad neki nyugodtan. Minden csoda 3 napig tart :P Szóval ne aggódj nem fogja mindig ezt csinálni.

A kioktatásról meg mondd meg, hogy már nem az elözö évszázadban élünk, fejlödött az orvostudomány, sokmindenre rájöttek, hogy mi jó a babának, és te bízol a dokikban. Pl. anyám simán adná 6 hónapos kortól a lányomnak a feles tejet, merthogy anno ên is azt kaptam. Nna de azóta a tej minösége is megváltozott, allergiát stb okoz a piciknél. A házidoki 1,5 éves kora elött tiltja a tejet neki. Anyám nagyon nehezen értette meg...:S sajnos a szülöknek meg kell érteniük, hogy nem minden van úgy mint 25-30 éve...

2010. okt. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! (nem én pontozgattam le senkit)

Igyekszem megfogadni a tanácsokat, megpróbáljuk hogy a férjem beszél velük és azt is hogy egyszerűen megmondom hogy én szeretném nevelni a saját gyerekemet, ne haragudjanak meg érte, szóval valami majdcsak bejön :)

Igazából velük az a baj hogy amilyen módon eddig próbáltam, mintha a falnak beszélnék...pl egyik este mentünk együtt valahova, és ki volt készítve a baba téli overallja és mondtam hogy majd közvetlen indulás előtt ráadom mert még van 1-2 dolgom mielőtt útnak indulunk. Anyósom 1 perc múlva hozza ki a szobából az overallos-sapkás gyereket, holott még senki más nem készült el. Szóval ilyenekre gondolok amik zavarnak.

Meg én pl. nem szeretem a használt ruhákat (nincs bajom azzal ha valaki azt ad a sajátjára, ne értsen félre senki, nem tudom mitől van ez a szokásom)és apósom anak idején mikor még terhes voltam beszólt hogy minek b*szok pénzt új ruhákra, mikor jó a turis is, én meg mondtam hogy mert nem szeretem. Ez már párszor megismétlődött terhességem alatt. Na, amióta megvan a baba, minden egyes látogatáskor hoznak neki egy halom használt ruhácskát, már tele a szekrény :) Tehát pontosan, mint mindig, miontha a falnak beszélnék--------és ez pont azért aggast mert valószínűleg ez később is így lesz, ha pl rájuk hagynám a gyereket idősebb korára, vagy mondaném hogy ne adjanak nei csokit, bármit, ők azt is letojnák magasról.


Annak a válaszolónak aki azt írta hogy anyósa azt mondta "majd meglátjuk"... hát ez semlesz egyszerű menet, kitartás előre is :))

2010. okt. 18. 11:20
 13/15 anonim ***** válasza:
Majd számolj be az eredményekről kíváncsi vagyok, én már előre félek ettől, anno mikor még csak macskánk volt, és kicsi cica volt, egyszer rábíztuk, hogy jöjjön át és etesse meg, de NE engedje ki, mert egyből kirohan az útra vagy a szomszédhoz. Na persze, mikor hazamentünk mit mond? Jé ez a macska tényleg egyből kiszalad az útra, ha kiengedem. No comment.
2010. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%

Mintha az én anyósomról írnál! Teljesen megértem, hogy ezek a dolgok zavarnak. Egész egyszerűen úgy tekintenek Rád a férjed szülei, mintha nem lennél kompetens a gyereked felnevelésében. És jól tudják, hogy udvarias, csendes ember vagy, hidd el "erre játszanak"! Úgy gondolják, ők megcsinálhatnak akármit, Te legfeljebb udvariasan, halkan ellentmondasz.


Anyósom is ezt hitte, ne rossz lóra tett...Igazából annyit tudok tanácsolni, hogy ne foglalkozz azzal, hogy megsértődnek! Határozottan mondj ellent nekik, nyugodtan vedd ki a gyereket anyósod kezéből, ha pelenkázni akarj és közöld vele, hogy TE fogod csinálni. Apósodnak add kezébe a használt ruhákat és mondd meg neki, hogy köszönjük nem kell vigye haza. Azt is mondd meg neki, hogy TE tudod megnyugtatni a babát, azonnal adja ide. Különben én már ilyet is mondtam az anyósomnak, hogy aki nem követi az utasításaimat a gyerek dolgaiban, arra nem bízom rá. Nem részletezem, hogy miket csinált előtte, mert nem ez a téma, de nagyon gonosz volt velem szülés után. Ráadásul szabályszerűen elvette volna tőlem a babámat. Na most fülét-farkát behúzza. Sajnos egyes embereknek erőt kell demonstrálni, a szép szóból nem értenek. Lehet lepontozni és előadni, hogy milyen szemét anyós leszek majd én.

2010. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

köszönöm az ötleteket tivábbra is, igazad van utolsó teljesen ! (én felpontoztalak :))

Mindenképpen írok majd ha beszéltünk velük.

2010. okt. 19. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!