Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyámnak...

Hogyan mondjam el anyámnak finoman, hogy "büdös"?

Figyelt kérdés

Amikor nem jár munkába (jelen esetben szabadság miatt), sajnos hajlamos elhanyagolni magát és az alapvető higiéniát sem tartja be. Pl. nem zuhanyozik mindennap, nem cserél napi szinten fehérneműt, nem mos fogat.


Most is elég erős, -hogy is mondjam- p.nciszaga van. Mit mondjak neki, hogy ne legyen belőle sértődés?


A szüleim elváltak, csak én élek vele.


2011. szept. 8. 14:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
"Anya, te akarsz menni először fürödni, vagy utánam mész?"
2011. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne már! Hülyülsz?

Ha mégis igaz, finoman mondd meg neki, hogy anyu, figyelj, légyszi ne hanyagold el magad, mert nem érzem rajtad azt a jó mamaszagot, mint régen. Kb. ennyi. Ha megsértődik, ne moss fogat te se, és lehelj rá. Hátha abból megérti.

2011. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha jó a viszonyotok, beszélj vele őszintén. Lehet, hogy rosszul fog esni neki, de inkább te szólj, mint más.
2011. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Kirohadtak már mind a fogai, műfogsora van, azóta kicsit jobb. A nagymamámtól örökölhette, aki még macskát is tartott, a élete vége felé kifejezetten kerültem, mert annyira büdös tudott lenni. Ezt én nagyon sajnálom, párszor szóltam is érte, ha neki nincs erre belső igénye, sokat nem tehetek az ügyben. Ő felnevelt engem, nekem nem dolgom, hogy neveljem őt. Én a saját gyerekeimet nevelem.
2011. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Vegyél neki ajándékba tusfürdőt.
2011. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Fia-lánya vagy amúgy?
2011. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Húú, nálunk a nagymamám ilyen. Most, hogy nyaraltunk együtt egy csomót, sokat éreztem a szagot, hát nem volt kellemes. Ő nagyon túlsúlyos és nehezen mozog. De már anyukám is, keresztanyám is mondta hogy szörnyű az a szag. De az a gond, hogy sajnos ő nem érzi a saját szagát, vagy nem tudom. :S
2011. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Tedd ki az udvarra szellőzni.
2011. szept. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Először mehet célzásszinten... beállítasz egy rusfürdővel, hogy ma szagoltam a boltban, isteni fincsi az illata, majd te is kipróbálhatod... vagy ugyanez fogkrémmel, hogy egyik ismerősöd mondta, hogy milyen klasszul fehéríti a fogakat mittudomén, hoztál haza, hogy kipróbálhassátok... meg tényleg, amit az első mondott, hogy este/reggel, amikor egyébként menne, akkor megkérdezni, hogy előtte vagy utána menj-e... néha fintorgatni az orrodat...

Ha nem nagyon veszi a lapot, akkor meg szépen leülni, és elmondani neki, hogy észrevetted, hogy mostanában eléggé elhanyagolja magát, és valószínű, hogy mások is észreveszik, akikkel találkozik (mert gondolom, azért boltba stb. megy, szval érintkezik emberekkel), mert érződik a bőrén, a leheletén-ebből már le fogja vágni azt, hogy azt gondolod, hogy nem épp rózsaillatú... ha meg mégsem, akkor viszont ki kell mondani, hogy büdös, mert lehet, hogy magán ezt nem veszi észre, mert hozzászokott, és nem ért a célzásokból sem...

2011. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár sértődés lesz belőle, de akkor is az őszinteség a legcélravezetőbb.

"Anya, menj el fürdeni, mert szagod van."

2011. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!