Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsony mozaik családban:...

Karácsony mozaik családban: ha mindkét fél részéről van gyerek, hogyan működhet?

Figyelt kérdés
Nálatok kinél mikor vannak a gyerekek? Mikor van családi együtt evés, ajándék átadás, ha közben mindkét fél részéről a másik szülőre is kell gondolni, hogy ők is szeretnének külön ajándékozni, együtt lenni?
2023. okt. 6. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel szenteste mindenki otthon vagy, így amelyik gyerek a másik szülővel él ott nehéz ezt megoldani, maximum másnapra kérjétek a láthatást és következő nap menjen a veletek élő gyerek a másik szülőhöz.
2023. okt. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Egyik barátunknál még a gyerek felnőtt korában is a volt feleség szervezte a karácsonyt és a húsvétot is. Ez addig tartott, amíg a gyerek külföldre nem költözött. A barátunk mellett egy nő sem maradt meg hosszabb távon...
2023. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Tervezés, egyezkedés és minimum 2 évre előre gondolkodás.

Ha le van papirozva mindket helyen a gyerekek mikor hol es hogyna vannak unnepekkor, akkor azt elo kell szedni es ha az pont esetleg megfelelo (van ra minimalis esely) akkor egyszeruen azt betartatjatok es keszMasik verzio:


Ti kitalaljatok melyik nap szeretnetek a karacsonyt MINDANNYIAN egyutt tolteni es akkor enni is vagy ajandekozni csak stb.

Aztan mindket masik szulo fele le kelp egyeztetni, hogy ti aznap tudtok EGYUTT lenni es elotte-utana szabadok aagyerekek. Es FEL Kell AjanLANI, hogy jovore meg akkor lehet forditva, aztan 3. evben ujra csere.

Irok peldat, hogy ertheto legyen:

Iden a szentestet szeretnenk a szep mozaik csaladommal egyutt tolteni. Ezert a ferjem volt felesegevel es az en volt ferjemmel is meg kell beszelni, hogy iden 24-en delutan 3-tol.velem/velunk lesznek a gyerekek, itt is alszanak. Elotte ha nem 1000 km a tavolsag 24 delelott (ha nagyon ragaszkodik hizza a masik ket szulo) atmehetnek a gyerekek, ebedelhetnek ott...aztan 25-en vagy maradnak nalunk egesz napra (es egyeb csaladi latogatasokat, vendegseget aznap letudunk, remelve a nagycsaladi karacsonyt csaladom akkor tartana..) es 26-an mehetnek aagyerekek a masik szulokhoz, ahol szinten mar ugy rokonoznak haogy tudnak. Es jovore meg pont forditva! Azaz akkor a masik ket szulohoz mennek 24-en delutantol aagyerekek es hozzank 26-an vissza.


Nalunk peldaul sajnos mindket csalad sot a harmadik is 26-an tartja a nagymamas, nagynenis karacsonyozast, igy csak minden masodik evben van a gyerek a mi nagykaracsonyunkon. Ettol fuggetlenul a 24-e szenteste mindig felvaltva.


Tudom nehez, de amikor vegre egyezsegre juttok, melyik nap van nalatok a tied/enyem/kozos gyerek egyutt, akkor igenis mi imum e-mailben targyban KARACSONY 2023 legyen nyoma, hogy ki kinel es mikor volt, mert utana akkor jovore nem lesz vita, hogy akkor csere van. Persze ha nem ragaszkodtok a 24-hez hanem m9ndjuk ti 23-at nevezitek ki a sajat kis eloszentesteteknek, akkor lehet evekig nem kell csereberelgetnek. Csak sokan nehezen baratkpznak meg azzal, hogy akkor a 24-e este sose nala vannak a gyerekeik.



Es idoben tetted fel a kerdest, mert ha most nem.kezditek ezt szervezni, akkor majd a tobbi feltol jön az, hogy de hat ize nem jo...mert mar. Igy meg van lehetoseguk nekik alkalmazkodni, es atgondolni is.

2023. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy a karácsonykor az apámékhoz megyek, és az ő családjukkal töltöm, míg a szilvesztert anyámmal és a hozzá tartozó rokonokkal. Ez évente váltakozik, egyszer itt, egyszer ott. Az elején próbáltuk úgy, hogy mindenkivel egyszerre karácsonyozunk, de botrányos volt. Én gyerekként nem éltem meg jól. Bár mindenki ott volt, valahogy mégsem volt meghitt, mert egymásnak kvázi idegenek voltak páran. És a mostani megoldás azért is jó, mert nem érzem, hogy szétszakítanának és rajtam meg a tesvéreimen menne a vita. Amúgy hivatalosan úgy van, hogy minden második hétvége apámmal, de ezt nem tartjuk. Mert mindig vita nélkül meg tudjuk beszélni, hogy ki mikor hol legyen:)
2023. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
62%
4 vagyok. Még annyi, hogy szülők: kérlek önzőségből ne húzgáljátok szét a gyerekeket, hogy hú veletek is legyen karácsonykor. Mert így kb egyik karácsonyt sem lehet rendesen élvezni.
2023. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerekek annál a családnál voltak szenteste, ahol laknak, másnap meg a másik félhez mentek.
2023. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk a gyerekem velem nevelődik Angliában, így itt van karácsonykor is. 27-én átrepül Magyarországra az apjához, a szilvesztert is ott tölti (buli szokott lenni náluk, jó fej az apja felesége is, és a féltesók is vele egyidős srácok, + van még vagy 20 vendég, szóval így van, de amúgy is lazán kezeljük.

Férjem első házasságából való fia pedig átrepül hozzánk Londonba dec.27-én, és ő itt szilveszterezik, igaz, mi nem bulizunk, lényegében ez arról szól, hogy apa és fia jól elvannak, én pedig elvagyok velük, de hagyom is őket kettesben.

2023. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik helyen szenteste másik helyen 25, a kövi évben emg fordítva.
2023. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
3-as voltam...most en ertettem felre vagy masok? itt van 2 elvalt szulo es mindkettonek van kulon az elozo hazassagbol gyereke. Azaz 3 db csaladnak kell osszeegyeztetnie mindent....nem eleg egyszer itt egyszer ott es letudva...mert ha pl. az apa volt felesege 24-et szeretne, de anya volt ferje a 25-ot. Akkor 24-en apa gyerekei hianyoznak, 25-en anya gyerekei a mozaik csaladbol. Ezert irtam itt azert alaposabb tervezes kell...es egyuttmukodes.
2023. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 26-tól dec 30ig vannak a gyerekek apukánál. Itthon 24-n éjjel jön a Jézuska másbap 25 bontanqk ajándékot. Apukánál van közös gyerek meg a nőnek 2 gyereke ők ajándékot bontanak 24-,a mi gyerekeinket becsomagolva bárja az ajándék a fa alatt 26ig
2023. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!