Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig bírja egy jó kapcsolat...

Meddig bírja egy jó kapcsolat anyós áskálódásait?

Figyelt kérdés

Egy udvarban lakuk anyósékkal, külön háztartásban. Eleinte "szeretett", de mióta rájött, hogy komoly, meg a fia kezd felnőttként viselkedni, egyre jobban a bögyében vagyok.


Sajnos megszokta, hogy irányítgatja a gyerekeit, mindent jobban tud, mindent eldönt, mindent elintéz, és semmibe veszi a véleményüket.


Velem is azt gondolta, hogy majd így lesz, csak rossz lóra tett. Én nem vagyok/voltam bunkó egyszerűen önállóan döntéseket hozok, és nem az van, ami ő mond.


Pl. ilyen, hogy kitaláltuk valamit átrendezünk a lakásunkon belül, és mikor nem voltam ott, akkor közölte a fiával, hogy ne rendezzük át, majd ő a lomtalanításból hoz nekünk egy asztalt, jó lesz az a tűzhely mellé, természetesen a fia mondta, hogy a fenét, úgy rendezzük, ahogy akarjuk, erre megsértődött.


Mikor külön csengőt raktunk fel teljesen megsértődött, persze az sem tetszik, hogy a miénken az én nevem is kint van. (Három éve lakok itt, szerintük meg kellett volna kérdezni, hogy szabad-e kitenni az én nevemet is, amit nem értek, mert a fiuk saját házrészében, amit a saját pénzéből vett és csinált meg, a saját pénzünkön élünk, annyi, hogy egy udvarban, ahol ők már rég óta ott vannak)


Mikor kiderült, hogy mi el akarunk költözni megint teljesen kiakadt, de nem tudom, mit gondolt, hogy 28 négyzetméteren éljük le az életünket, meg itt lesz gyerekünk?


Beleszólt abba is, hogy milyen szobamacskát akarunk, hogy minek nekünk sérült, meg háromlábú, nem tetszik ez neki, nem akarja, hogy idehozzuk.


Vagy szerettem volna az ablakunk alá rózsát tenni és nem volt szabad, mert a kert az az "övék" és úgy van, ahogy ők szeretik és mit lázadozok én, hogy nem jó nekem ahogy van.


Az sem tetszett neki, hogy saját postaládát akartunk, így majd abba dobják be a számlákat, mert eddig úgy volt, hogy nekik kell odaadni a pénzt és majd ők befizetik, de a számlákat sosem mutatták meg, csak egy kockás füzetbe volt beleírva, hogy mennyit kell fizetni, és még siránkoztak, hogy nekik milyen rossz és milyen szegények én meg megkérdeztem a páromat, hogy egy 28 négyzetméteres lakás rezsije szerinte mi a fenétől 40ezer+ télen-nyáron, és miért kell neki úgy érezni, hogy alig fizet, aki ezt megkérdezte az anyjától egyből tudta persze, hogy magától a fia ilyet biztos nem talál ki, szóval a töke kezd már szerintem ki lenni velem, főleg, hogy össze akarunk házasodni és ez már végképp betette a kaput.


Meg a szemetet átnézik, felírják milyen vendég jött stb.


A legrosszabb az, hogy én világéletemben minden boltban ott voltam anyámékkal, minden hivatalos ügyet elmagyaráztak bevontak, nagyon sok mindent megtanultam intézni, tudom, hogy mi alapján kell ilyen olyan dolgok beszerzésénél dönteni, míg anyós elég érdekesen intéz dolgokat, és és neki az sem tetszik, hogy én máshogy csinálom, és a világért sem ismerné el, hogy jobban.


(Pl. anno mikor felújított a párom én még nem voltam, és mondta, hogy itt meg itt vették a dolgokat anyu intézte és nekem csak elkerekedett a szemem, hogy jó isten ott? Hát drágábbat nem is találhattak volna, ugyanazt máshol olcsóbban meg lehet venni. Ja hát máshol meg sem nézték, anyu fogta a fia pénzét és gazdálkodott vele, ne mondjam hogy. Lényeg annyi, a végeredmény olyan, mintha az összeg negyedét költötték volna el. Vagy pl. berepedt teljesen egy ablak a vihar alatt, anyós véleménye, ragasztószalagozzuk be, jó az. Az, hogy beüvegeztetjük és benyújtjuk a biztosítónak a számlát, az isteni csoda, még ilyet! és neki nagyon nem tetszik, ha rájön, hogy valamit jobban csinálok)


És mióta látja, hogy a fia (aki 31éves, kezd kicsúszni a kezei közül, mert tanul tőlem, meg rájön dolgokra) azóta folyton áskálódik, meg olyanokat mond a fiának, hogy komolyan mondom teljesen ledöbbenek. Persze Ő mindig megvéd, de nem lesz valami hatása egy idő után ennek, ha folyton ezzel jön a mamika?


Úgy félek tőle, hogy elrontja a kapcsolatunkat. Dolgozunk a költözésen, a legjobb az lenne, hogy elmenni albiba úgy, hogy az övét kiadjuk, de persze azt nem lehet, mert "nem engedik", hogy ide idegen jöjjön és egyáltalán, hogy képzeljünk, az meg azért nem lenne túl spórolás hatékony, hogy itthagyjuk a lakását üresen és fizetjük az albérletet, átszámoltuk már párszor és túl sok lenne.


Ja és a szemembe bűbáj, csak a fiának, a szomszédnak stb. jár le, és azt hiszi, hogy én nem fogom megtudni...


2010. okt. 18. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsi nem olvastam végig, de a kérdés magáért beszél. Hát az én szüleim 17 éve házasok és anyám nem nagyon jön ki az anyosával.
2010. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, elég hosszú lett, végül is a lényeg az, hogy olyanok miatt utált meg, ami szerintem teljesen normális pl. saját csengő, mi kapjuk, lássuk és fizessük a számlákat, mi döntsük el mi van a lakásunkon belül stb. és emiatt ahányszor kettesben elkapja a páromat már megy is fejtömés, hogy én milyen szörnyű vagyok, és én őket is hogy utálom.
2010. okt. 18. 16:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek! Minnél jobban áskálódik annál kedvesebb legyél hozzá,majd csak "meg üti a guta" !
2010. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkodom, nem tudom. Anyós változására nem lehet építeni, de amíg a férjed melletted van, rendben van. Szerencsére a tiédet nem úgy nevelte, hogy nem mer ellene szólni.
2010. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi,én sem olvastam le csak félig.

Amíg a párod melletted áll meg hallgat minden percben az anyjára addig nem kell félned hogy nem fogja bírni a kapcsolatotok:)

2010. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi NEM hallgat...:D
2010. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem, ő mondta, hogy mindig megvédte magát, de míg nem voltam egy csomó dologgal nem is törődött, elment dolgozni, csak úgy volt és kész. Most meg hát én is törődök dolgokkal, meg már ő is és anyukának nagyon nem tetszik.

Én eddig is kedves voltam, segítettem, mindig vittem át mindenből, amit sütöttem, vagy, ha kaptam sok gyümölcsöt, zöldséget de mikor először rájöttem, hogy ilyen, akkor azért eléggé elkeserített, hogy ezért? És el is ment a kedvem attól is, hogy hozzászóljak.

2010. okt. 18. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem ezért utált meg, amiket írtál, azok "jól hangzó kifogások" (amiken mindenki ügyesen átlát, ha akar), hanem mert elvetted a fiát. Mindegy, ki lenne a helyedben, elég az, hogy valaki elvette a birtokát. Pl. az enyém már akkor is úgy csinálta, hogy akárki is jön ide aki a fiával közeli viszonyba kerül (ha esetleg jön, mert annyira látványos kívülről a mesterkedése, hogy 30 évesen azaz 10 éve a saját háza építése után én voltam az első!), az függjön tőle, már akkor is féltékeny volt a még nem is létező menyre.

Egyébként 28 négyzetmétert otthagyni nem olyan nagy dolog szerintem. (Nemcsak ahhoz képest, hogy nekünk 140-et muszáj itt hagyni "állni", hasonlók miatt nem kiadható és eladható, amíg anyósék élnek.) Elmentek pl. külföldre vagy olyan helyre, ahol jól lehet keresni 5 évre, máris lesz egy alap, amire lehet alapozni építkezéshez vagy használt ház vételéhez. Többszörösét kereshetitek, ami annak a 28 nm-nek az értéke. Persze ha több, mint 33 vagy, akkor a gyerekvállalás miatt meggondolandó, hogy te is vele tarts, legalábbis nekem fontosabb volt.

16.17

2010. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre még 2 évre köt minket a helyhez a szerződés a munkahelyen. Otthagyással nem lenne gond, csak az a szar, hogy akkor albérletet kellene fizetni, ami Pesten nem kevés, így meg legalább az nincs. Mi is külföldre szeretnénk majd menni egyébként, azért is kell a pénz, úgy szeretnénk kimenni, hogy legyen elég arra az esetre, ha nincs rögtön munka, mert azért elég rossz lenne lógó orral visszajönni. :)
2010. okt. 18. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!