Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Anyós kontra meny kapcsolat.

Figyelt kérdés
Anyósom mikor meg született a lányunk még jobban kimutatta a foga fehérjét,és Ő akarta meg mondani mikor jöhet hozzánk látogatni az unokáját.Ha jött akkor folyamatosan megalázott,provokált,és sértegetett.Elvárta,hogy bologasak miközben bánt,és az utolsó szó a gyerekbe is az övé volt.Be rágtam,és heti 1x hagytam,hogy jöjjön,utána még jobban sértegetett,és mondtam én ebből nem kérek,és azt mondtam kész vége befejez,és láttni sem akarom sem a gyerekem sem az én közelébe.Most fenyegette gyámügyel.Szerintetek a gyámügy figyelembe veszi ezeket a provokálós sértegetéseit?
2009. okt. 8. 15:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
De mivel fenyegetőzik konkrétan? Szerintem jól tetted, abból amit leírtál, én sem engedném, hogy jöjjön, hiába nagymama, ha nem tud normálisan viselkedni azzal, aki az unokáját szülte és a fiát szereti.
2009. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hogy beperel láthatásért,és fogja visszi a gyerekünket.Ezzel mégjobban elmérgesítette a helyzetet.Elérte,hogy a fia is utálattal fordul felé.Se anyós sem én nem engedünk az elveinkből.Úgy érzem Ő jönn hozzánk,Ő jönn a gyerekünkhöz neki kellene kicsit lejebb adni,de beszélni nem lehet vele csak az igazát fúja.
2009. okt. 8. 15:18
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Az anyósodnak nincs láthatási joga. Akár 40 évre is eltilthatod tőle a gyereket. (De a párod miatt én nem tenném)

2009. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjad neki, hogy csak pereljen, akkor majd nem csak te mondod meg neki, hanem a bíró is, jó vastagon.


A bírókat nem ejtették a fejükre, egy fenyegetőző vénasszonyon olyan simán átlátnak, mint az ablaküvegen.

2009. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem addig a gyereket el nem választhatják a szüleitől, amíg megfelelően nevelitek. Az már nem a gyerekneveléshez tartozik, hogy érintkezik-e a nagymamájával vagy sem. Szerintem ez az egész egy hülyeség. Most ki akar tolni a saját fiával azzal, hogy elveszi a gyerekét?! Gondolkozzon már... És szerintem a gyereknek a nevelésében sem segít, hogy az édesanyját a szeme láttára ócsárolják (még ha esetleg nem is érti teljesen a beszélgetést, de a reakciókat látja, és a vitát). Szóval lehet hogy a gyámügy még figyelmezteti is a drágalátós nagyikát.. Bár sajnos ebben nem tudok biztosat mondani, de úgy gondolom semmi félnivalód nincsen, mivel teljesen igazad van! A TE házad, a TE várad :)
2009. okt. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!

ne haragudj de ilyenkor nem a párodnak kéne lépnie!

mond meg neki hogy csináljon valamit az anyjával hisz az ö gyerekéről is szo van! 1 anya!

2009. okt. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Első vagyok. Anyósnak nincs láthatási joga. Ha a férjeddel is megutáltatta magát és a férjed is helyesli, akkor tiltsátok ki, ne fenyegetőzzön és ne ócsároljon téged a saját lakásodban! Ha tanul belőle, akkor később esetleg beengedhetitek, de ha nem akkor még buta is ráadásul.
2009. okt. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

csak ugat az anyós, ne figyelj rá.

Amúgy a párodnak kéne a sarkára állnia, hisz az ő anyja.

2009. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha viszont ott van, akkor jó, ha felveszitek a szövegeit, adott esetben bizonyitékként hasznos lehet.
2009. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az idézetet a Jogi fórumon szedtem ki.

"nagymamának kapcsolattartási joga van, de ezt ő nem tudja perben érvényesíteni, a gyámhivatalhoz fordulhat azzal, hogy szabályozzák a kapcsolattartást.

Amíg a gyámhivatal nem szabályozza, addig nem kell odaadnia a gyermekeket a nagymamának, a gyámhivatal pedig valószínűleg pszichológiai szakvizsgálatot is el fog rendelni a kapcsolattartás szabályozásához, mely vizsgálaton a nagymama, az apa, és a gyermekek is részt fognak venni."

Ha többet akarsz erről tudni akkor inkább kérdezz meg a jogifórum.hu.egy hozzá értő jogászt vagy ügyvédet.Ingyen segítenek bármilyen kérdésben..

2009. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!