Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van apámból. Mit tegyek?

Elegem van apámból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyik percben viszonylag normális, másik percben meg ordít, mert nem tettem elé a tányéron az ételt. Ott van a gázon, nem igaz, hogy nem tudja magának kiszedni.

Én dolgozok, tanulok, alig van egy perc szabadidőm, ő meg alig dolgozik, semmi dolga, és akkor még elvárja, hogy a csicskája legyek, ha meg pl nem csinálok meg valamit neki azonnal, akkor ordít, lehord mindennek, meg olyanokat mondd, hogy takarodjak el itthonról. Kezd belőle nagyon elegem lenni.

Vagy neki van igaza és ki kellene szolgálnom?


2010. okt. 18. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
egyszer fogd magad, és menj el otthonról. megnézném mit szól. anyukáddal mivan? vagy csak apuddal élsz? feszült biztos, de ne érezd hogy te vagy a hibás, nem kell kiszolgálnod.
2010. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Anyukám is velünk van, de ő általában reggeltől estig dolgozik, így leginkább apámmal kettesben vagyok itthon.

Most az előbb nagyon megbántott :(

2010. okt. 18. 19:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2010. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Anyukád mit szól? Vagy őt is ugráltatja apukád? Hány éves vagy? Lány vagy fiú?

Nekem is ilyen apám volt, de még 10 éves sem voltam, amikor lemondott rólam. Jobb volt így, mert összeomlottam volna mellette.

L/16

2010. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

18/L


Anyukámat is ugráltatja, sajnos régebben anyukám kiszolgálta, és teljesen rászokott, egy poharat nem képes magának kivenni a szekrényből.

2010. okt. 18. 19:20
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem kellene kiszolgálnod, csak sajnos nem nagyon van más választásod: megszoksz vagy megszöksz Én anno inkább elmentem otthonról, persze akkor már volt állásom... amíg tanultam addig sajnos én is kénytelen voltam elviselni, nem volt könnyű...kitartás!
2010. okt. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

19:17 vagyok


Próbáld meg elviselni a helyzetedet, de ha lesz lehetőséged költözz el. Hosszútávon nem fogod bírni, ha "rabszolga" szinten érzed magad. Rengeteg pszichés következménye lehet. Pl ha egyetemre vagy főiskolába mész, akkor már van okod, hogy elmenj otthonról..

Egyik barátnőmnek így sikerült "megmenekülnie" a családjától. 3 évig tűrte, ahogy bántak vele, és utána új életet kezdett az egyetemen.

2010. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban mindenki kiszolgálja magát. Ha valaki kiszolgálást akar, akkor szól és kap, ha pedig megkapta, akkor megköszöni. Ez lenne szerintem a normális. A Tiétek eltér ettől. 18 évesen már felnőtt leszel, teljes jogú felnőtt. Ne hagyd magad csicskáztatni! Bár, az általad leírtak alapján nem lesz könnyű...
2010. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

mondd azt, hogy nem várhatja el, hogy egyfolytában te szolgáld ki! mondd, hogy hogyha majd férjhez mész, akkor ki fogja kiszolgálni? mert te biztos h nem fogsz minden pillanatban elugrani a szüleidhz azért, hogy odaadj apudnak egy poharat...

ha meg elkezd kiabálni, kapd fel a kabátod, és ugorj el egyik barátodhoz, hisz már vagy 18. ha még akkor is kiabál mikor indulsz, ne szólj hozzá semmit, csak nézd az ajtót, és menyj ki, ne vedd figyelembe. aztán lenyugszik, és te meg pár óra múlva menyj vissza. ha igy folytatja tovább, ne engedelmeskedj. én azt mondanám a helyedbe:

-Te nem tudsz felállni? Te mikor szolgáltál ki engem legutóbb?

vagy majd az asztalnál egyszer te is kérd meg valamire h adjon oda valamit és ha azt mondja h vedd le magadnak akkor mondd h te egy csomószor kiszolgáltad már

2010. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
költözz el otthonrol
2010. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!