Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatnád anyagilag az...

Támogatnád anyagilag az egyetemista gyereked, hogy nyáron is kollégiumban lakjon?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, hanem az unokatesómról, de azért érdekel a helyzet, hogy ki mit gondol erről. Én csak annyit tudok, amennyit anyu meg nagynéném beszélgetésekor hallottam, ami még nyár előtt volt.(most meg történt valami, amiről eszembe jutott, de ez lényegtelen)


21 éves, még soha egy napot nem dolgozott diákmunkán. A szülei szerint ez azért van így, mert lusta és nem akart, neki meg erre van egy ennél részletesebb indoka. Ott kezdődött, hogy kiskorúként, 16 felett, de 18 alatt nem engedték, hogy számlája legyen, de a szülők számlaszámát nem adhatta meg mondjuk diákszövetkezetnél, se sehol, mert a szülei nem engedték, anélkül meg sehová nem vették fel. 18 felett pedig az volt a gond, hogy faluban laknak, rossz a tömegközlekedés, helyben akkor van munka, ha van mezőgazdasággal foglalkozó ismerős, de ez nem volt, nem helyben meg nem talált olyat, ahová be tudná járni, mert olyan rossz a tömegközlekedés(vagy nem érte volna el az utolsó járatot, vagy nem ért volna be), ahová meg be tudott volna járni, oda nem vették fel. A home office-os telefonos ügyfélszolgálatos meló nem jött össze, nem vették fel, a tanulmányai nem olyan jellegűek, hogy ahhoz kapcsolódóan bármiféle otthonról végezhető meló lehetséges legyen. Jelentkezett olyan helyekre is korábban, ahol lenne szállás is, de nem vették fel. Tanév közben nem tudott dolgozni, nem fért be az órarendbe.

Azért akar nyáron koliba maradni, mert ott csak nagyvárosban van, jobb esélyei lennének, mint az isten háta mögötti faluban. Viszont előre kéne jeleznie, hogy mettől meddig lakna bent, kiköltözhet hamarabb, de azt ugyanúgy kifizettetik vele, mintha ott lakott volna(ha jól tudom). Illetve a koli díjat előre kell fizetni, meg nyilván az első fizuig a kaja is pénzbe kerül. Viszont ezt a szülőnek kéne állni azzal a kitétellel, hogy majd ha a "gyerek" (jelentésében unokatesóm) visszafizetni, ugyanis megtakarítása nincs, mert ugye nem dolgozott soha év közben meg pont úgy kapott pénzt, hogy semmivel ne legyen több, mint amit rászánnak a szülők, tehát ha maradt pénze a hó végén, akkor azt egészítették ki mindig ugyanannyira.

Szóval a kérdés az, hogy megelőlegeznétek neki az első hónapot, vagy inkább azt mondanátok, hogy nem, eddig se dolgozott, nincs semmi garancia arra, hogy majd ezután fog, és ha nem dolgozna, akkor a szülőkön marad a nyári koli díja, ezért nem? Megbíznátok benne, hogy tényleg dolgozik a nyáron, ha korábban mondogatta, hogy dolgozik, de valahogy sose jött össze?


(Egyébként végül a kérdést ihlető esetből az lett, hogy nem, de tényleg érdekel, hogy más hogy vélekedik erről)


2023. okt. 22. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Csak a kerdesre valaszolva: tamogatnam, persze.

Az se nagyon erdekel, ha nem diakmunkazik, amig tanul.


De egyebkent az most mit segit rajtad vagy az unokatesodon, ha erre a kerdesre valaszolunk? Mindenki maskepp neveli a gyereket, sajnos vagy nem sajnos.

2023. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#3 Gyakorlatilag semmit nem segít a válasz, de nem is azért írtam ki a kérdést, hogy segítsen. Szimplán kíváncsi vagyok, hogy hogy vélekednek a kérdésről olyan emberek, akik nem a családom tagjai.
2023. okt. 22. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, támogatnám. Városba sokkal nagyobb esélye lenne, mint faluban. Ott megtanulta egy idő után gondoskodni magáról.
2023. okt. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag megtehetném akkor támogatnám.
2023. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Támogatnám.
2023. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha dolgozni akar, akkor persze, támogatnám, vissza se kérném az 1 havi költséget. Viszont ha csak bulizni, szórakozni, akkor nem.
2023. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem miért nem lehet saját bankszámlája. Nekem 14 évesen csináltatott anyám.


Persze támogatnám, ha látnám, hogy tényleg dolgozik, akkor valszeg nem is várnám el, hogy a kolit fizesse. Dolgozzon csak, én meg segítek a lakhatásban.

2023. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben: igen.
2023. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!