Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Támogatnátok, hogy az...

Szülők! Támogatnátok, hogy az egyetemista gyereketek kollégiumból albérletbe költözzön? Mivel tudna rád hatni?

Figyelt kérdés

Két évig voltam kollégista, laktam jobb és rosszabb helyen is, volt mindenféle szobatársam, voltak előnyei és hátrányai is. Viszont összességében már úgy érzem, hogy szívesebben laknék inkább albérletben. Olyan mértékben kellett alkalmazkodnom idegen emberekhez, ami számomra már zavaró volt és egyáltalán nem tudtam magam otthon érezni.

Egy albérletben azért jobbak is a körülmények valamivel (pl. minden hétvégén haza kellett járnom, mert nem tudtam mosni és főzni), illetve szabadabb is az ember. Mindenképpen lakótársakkal laknék, viszont a saját szoba már önmagában nagyon sok kényelmetlenségtől megmentene. A koliban mindig probléma volt, hogy ki mikor kel, mikor fekszik, mikor tanul, mikor takarít, hova pakol, ég a villany, nyitva az ablak, átjön az xy stb... Természetesen az ember alkalmazkodik és nyitott, hajlik a kompromisszumokra, hiszen ezt másképp nem is lehet, viszont egy idő után már terhes volt. Zavaró, hogy sosem vagy egyedül, mindig mindent meg kell beszélni, nem tudod szimplán azt csinálni, amihez éppen kedved van vagy nem hívhatsz át senkit, mert tudod, hogy téged is zavar(nak) a másik vendége(i). Szóval ezeket én nagyon nem szerettem.

Ugyanakkor nyilván hatalmas nagy előnye, hogy egy albérlet díjához képest a kollégium szinte ingyen van. Ezzel szemben pedig nehéz érveket hozni... Abban bízom, hogy most (értsd a vírus miatt) talán több lehetőség lesz albérlet terén is, illetve van egy olyan sanda gyanúm, hogy a koliba is nehezebb lesz bekerülni. Nekem van némi félretett pénzem (pár százezer), illetve valószínűleg kapok majd ösztöndíjat is (a legmagasabb eddig 22ezer volt), de értelemszerűen ennyiből nem tudnám fedezni a költségeimet, maximum beleszállni azokba és ezért lenne fontos a szüleim támogatása.


2020. máj. 18. 15:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Ha úgy állnék anyagilag akkor igen. Ha nem akkor meg ha akarnám sem tudnám hiába hozza fel ezeket az érveket a gyerek. Ha nem fér bele anyagilag akkor nincs mit tenni.
2020. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
27%

18 éves, nem kell az én támogatásom hozzá, ha van rá pénze, oldja meg.

Nem, nem fizetném neki. Ha önállóan akar élni, akkor ehhez az anyagi feltételéket is magának kell megteremtenie.

2020. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%

Ha anyagilag nem gond, akkor támogatnám.

Ha gond, akkor nem tudna rám hatni, hiszen attól nem lesz csak úgy pénz a semmiből.

2020. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%
Ha lenne rá lehetőségem, akkor igen, addig amíg ez a szabadság nem megy a tanulás rovására, bár kétlem hogy hátránya lenne a saját szobának és a nyugalomnak, szóval igen.
2020. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
74%
3 es fel evet voltam kolis, szoval nagyon nehezen tudna ervelni az alberlet mellett. Lehet hogy nem alomvilag, de az is egy eletlecke.
2020. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%

En a kozepsuliban lehuztan 4 evet koliban, majd meg 4et egyetemen. Kozepiskolaban 6-8 szemelyes szobaink voltak, egyetemen pedig 4... Sosem gondolkoztam azon, hogy koliba koltozzek, mert mig az egyetemi koli kb 12-14.000 kozott volt, akkoriban az albi kb 40-50 lett volna, ha 3an lakunk. (8 eve diplomaztam)

Soha nem kertem volna a szuleimet, hogy fizessenek alberletet, ha koliban is elhetek, az osztondijat meg felretettem (pedig azzal be tudtam volna szallni egy albiba), hogy diploma utan legyen egy kezdo tokem ahhoz, hogy ne a szuleimhez koltozzek, es kapjak valami munkat.

2020. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
58%
Persze h támogatnám, én nem a támogatások miatt szülök, az ilyen lelki nyomoréknak van ilyen hozzáállása, hogy 18 elmúlt, oldja meg ahogy akarja. Engem is támogattak ilyen alap dolgokba a szüleim, mert megtehették és mert nem hereverésztek a tv előtt, hanem dolgoztak. Én szintúgy.
2020. máj. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, valóban az a legfőbb érv a kollégium mellett, hogy az ára a közelében sincsen az albérletnek (még akkor sem, ha többekkel osztozol rajta). Ezt én is elismerem és ebben nyilván igaza is van mindenkinek, aki erre hivatkozik. Minek fizessen az ember többet, ha sokkal olcsóbb alternatíva is van. Ezzel én is ugyanígy voltam sokáig, eleve kifejezetten kollégiumba szerettem volna menni és ez is szerepelt az okok között. Ugyanakkor a koli gyakorlatban már nem igazán passzolt az elképzeléseimmel, és így utólag azt mondom, hogy nem is véletlen, hogy ennyire olcsó. Ez alatt nyilván nem azt értem, hogy ne lehetne kibírni. Ki lehet bírni, eddig is kibírtam és a valószínűleg a jövőben is ugyanúgy kibírnám. Csupán nagyon nem úgy képzeltem el az egyetemi éveimet, hogy pl. minden hétvégén hazajárok és cipelem a szennyest, engedélyt kérek az ablak kinyitásához, más mocskát takarítom stb., szóval ezek azért olyan dolgok, amik nem kicsit rontanak az ember hangulatán.

2020. máj. 18. 17:17
 9/32 anonim ***** válasza:
61%
Az alberlet sem nagy összeg, 6 helyen laktam,30-35ezernél sosem fizettem többet Szegeden, pedig kb.annyi egy alberlet ott, kint Pesten
2020. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
14%

7!


Lelki nyomorék amiatt, mert a kiralykisasszoynnak nem felel meg a kollégium, inkább albérletbe menne? Esetleg nem akar a Rózsadombon egy 50 szobas villát, hogy nyugodtan tudjon tanulni? Nem hal bele a kollégiumba. Millió ember képes volt lediplomázni úgy, hogy kollégiumban tanult. Neki is menni fog. Mivel egyetemista, evidens hogy nagykorú, ergo nem kell a véleményemet kérnie hozza, költözzön nyugodtan albérletbe. Teremtse elő rá a pénzt is. Mókás, hogy k lakotarsakkal lenne amúgy együtt. Akik pont ugyanolyan idióták lehetnek mint a koleszos társai. Sőt....

2020. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!