Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltávolodtunk egymástól a...

Eltávolodtunk egymástól a gyerekvállalás után?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag egyedül csinálok itthon mindent, de már olyan szinten, mint egy család cselédje.

Persze mehetek bármikor, bárhova, csak érjek haza ebédre, vacsorára - altatásra. Reggel én intézzek mindent a gyerekek körül, stb.

Ha gyűrött maradt a ruha, nem lett annyira jó a főztöm, máris kapok érte.

Persze fogjam be, mert mindent megkapok (értsd:nem dolgozom).

Dolgoztam, de ott kellett hagynom, vagy kiraktak, mert sajnos nincs segítségem a gyerekek mellett,hétvégét, nyári szünet stb., nem tudom megoldani.

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Nincsenek már élő rokonaim.



nov. 7. 18:55
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
71%

Nem egészen értem a kérdést!

Leírhatnád világosan, mekkorák a gyerekek, mit csinál a párod - mettöl meddig dolgozik, mióta nem dolgozol, mert elég zavarosra sikeredett a szöveg.


De alapesetben segít, ha összeszedetten megmondod, mi a gondod, és utána megbeszélitek a dolgot.

nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
97%
Nem, simán csak egy lusta pasas a férjed.
nov. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs rokonod, aki befogad és segít, akkor tűrni. Ez az igazság. Aki mögött nem áll családi háttér, annak duplán meg kell gondolnia, kinek szül, mert nincs visszaút.
nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
93%

Annyi ilyen sztorit lehet itt olvasni.

Kíváncsi lennék, hogy ezek a pasik a gyerekvállalás előtt is ilyenek? Nehezen tudom elképzelni, hogy egyik napról a másikra lesznek ilyenek.


Neked meg tűrnöd kell.... Nincs munkád, nincs hova menned, a férjed nem fog változni.

nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
87%

Miért, mit kapsz érte?

Ha verést, akkor anyaotthon, menekülj.

Ha csak irgum burgum veszekedés, akkor kacagd ki, és küld el a jó édes k*rva anyjába, amiért cserben hagyott. Nyugodtan elmondhatod, hogy amint nagyobb lesz a gyerek (7 éves) te elmész dolgozni és le fogsz lépni tőle.

nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
Lpni kéne míg lehet.
nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

A gondom az, hogy a gyerekvállalás közös döntés volt, akkor a gyereknevelés is az legyen. Volt karrierem gyerek előtt, de oda már nem tudtam visszamenni, mert egész napos elfoglaltság. Ez nem bántott, mert a karrier helyett mást kaptam az élettől, aki életem végéig kincs nekem.(később mégegyet) De mikor nagyobb lett, kerestem anyáknak való állásokat, hónapok után találtam is, de sajnos volt, hogy csak 5utan értem haza a gyerek meg még az oviban volt, mert apa nem hozta el, pedig ráért volna. Vállalkozó, sokat keres, nincs anyagi gondunk, de ettől még nem érzem azt, hogy akkor nekem a fakanál és a porszívó az életem, családon belül, nincs olyan, hogy pénz beszél. Szeretnék dolgozni, szeretnék szórakozni, de nem tudok, mert az egyetlen kézenfekvő ember az Apa nem hajlandó néha vállalni valamit a hétköznapokból. Legalább annyit, hogy este ő küldje a gyerekeket aludni vacsi után. Nem. Menjek haza, a térítés az én dolgom. És kb minden.

Ezerszer leultunk beszélni, mondja persze, menjél ahova csak akarsz,dolgozz, szórakozz de.. És nem jutunk dűlőre, hogy nincs de. Ha dolgozom, és ő otthon van, ne én fudssak el a gyerekért. Ha éhesek, szolgálja ki magukat (mindig tele a hűtő), ne én hagyjam ott a barátnőmet a legjobb sztori közben,mert nem talál ki a hűtőig.

nov. 7. 20:01
 8/54 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt szomorú, másrészt meg azért ha te otthon lehetsz munka helyett, akkor ő nyilván nem keveset dolgozik azért, hogy megéljetek és eltartson titeket. A gyerekek nyilván minimum oviba járnak, ha a szünetek miatt nem tudsz dolgozni, tehát napközben azért bőven meg tudod oldani a háztartást. Nekem nem lenne pofám ebben segítséget elvárni ilyen helyzetben.

Hogy milyen stílusban teszi szóvá, ha nem tetszik neki valami, vagy hogy a gyerekekkel foglalkozik vay nem, azt biztos nem hagynám szó nélkül a helyedben.

nov. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

2,valoban nagyon lusta 😂

3,4 én jobban kerestem mint ő, mikor megismerkedtunk. Nem, nem volt ilyen. Pár éve beindult az üzlet és ilyenné vált.

5, jajj, dehogy bánt. Sem engem, sem a gyerekeket.

Lehet félreérthető voltam, nem célom sem fenyegetni, sem zsarolni,mert ezt kivéve minden rendben, de az otthon ülök, takarítok, főzök nem az én világom,nem a középkorban élünk,ahol van a nő dolga meg a ffi dolga.

nov. 7. 20:11
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint azt gondolom, hogy a párod nem családfőnek, hanem simán kenyérkeresőnek való ember. A régi sztereotípiák, hogy az anya dolga minden is, még mindig nagyon mélyen él a férfiakban. Ő is így nőtt fel, ezt látta a saját szüleinél? Mert azt tudom, hogy a párom szüleinél ez volt: az apja sokat dolgozott, mire hazaért, legyen vacsora, élére vasalt ing, terítés, neki ne kelljen semmit csinálnia, hiszen ő hozza a pénzt. Nade ez nem így működik szerintem.


Én a helyedben újra leülnék vele beszélni, hogy ez nem oké. Nem cseléd vagy, hanem a párja, a gyerekei anyja. Neked is kijár a karrier, a pihenés, a szórakozás. Találja már fel magát... Tényleg ha kiabál, megver, akkor gondold át, hogy vele akarod-e folytatni, mert a gyerekeknek se jó, ha ezt látják, de ez a példa sem jó, amit ő a viselkedésével mutat.

nov. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!