Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg a semmire kéne gyereke...

Tényleg a semmire kéne gyereket vállalnom?

Figyelt kérdés

Közel a 30-hoz nincs se párkapcsolatom, se olyan munkám ami biztos jövedelmet ad alig keresek valamit ebből a szüleimnek is leadok hisz velük élek.

Nagyon nehéz anyagi körülmények között éltünk gyerekként és tanulni sem engedtek a szüleim így most tanulok ami miatt egy jobban fizető munkát fogok kapni.

A tanulás miatt össze vitáztunk a szüleimmel, hogy minek tanulok mikor már gyerek kellene nekik így sosem lesz unokájuk stb...

Mondtam, hogy azért tanulok, hogy normális munkát kapjak és el tudjak költözni haladjon valamerre az életem.

Pár nélkül és anyagi biztonság nélkül a semmire pedig nem fogok szülni mert az önző és felelőtlen dolog lenne.

Erre édesanyám azt mondta "hát ő is a semmire szült". Mondom ezzel én nem büszkélkednék hisz ennek mi a gyerekei ittuk meg a levét. Most nem szólunk egymáshoz mert én hülye vagyok és ezzel a felfogással soha a büdös életben nem megyek férjhez és nem lesznek gyerekeim. Őszintén miért gondolják a szüleim, hogy normális a mai világban valóban semmire szülni? Még párom sincs, és otthonom sem, sőt jelenleg egy albérletet sem tudnék kifizetni. Én a tanulásban látom a lehetőséget mert fixen lenne munkám úgy ami jobban fizet. Miért fáj nekik, hogy képezni akarom magam?



2023. aug. 23. 14:16
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
91%
Mert nekik ennyi az élet. Fekete vagy fehér.
2023. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy kellene. Örülj neki, hogy te felelősséggel gondolkozol a gyerekvállalásról, nem úgy, mint ők.
2023. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
93%
27 évesen szerintem még semmiről sem késtél le, én inkább irigyellek hogy van benned vágy a tanulás/előre lépés iránt.
2023. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
90%
Ja bocs nem is írtad hogy 27 vagy, nem tudom honnan vettem. XD
2023. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim válasza:
72%
Neked adok igazat. Közel a 40hez szültem , mire meglett a háttér, ugyanilyen okokból kifolyólag. Te életed, már nem a szülők diktàlnak. Menekülni otthonról amint tudsz. Dolgozni kelleni fog iskola mellett, hogy albérletet vagy szobát fizetni tudj. A jelenlegi mérgező környezetben nem fogsz "levegőhöz jutni". Az valóban nem működik jól hogy majd akkor kezdesz dolgozni ha minden sulit kijàrtàl és vastag fizut kapsz valahol esetleg, fe addig csak ülni az iskola padban éveket,ahhoz viszont már a 30 kicsit erős szám, ezt 18 évesen csinàljuk..bocsánat ☺️. A valosàgban azért vannak lèpcsoőfokok ehhez. Előbb meló, külön élet és iskola. Hát mi igy oldottuk meg, mert működik, ilyesztően hangzik es fèltem is mi lesz, de aztán mégis fut a dolog szépen. Csak az elindulás kicsit ilyesztő. Aztán majd jön a többi dolog is.
2023. aug. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
13%
egyrézt igen, semmire nem szülünk, másrészt meg azt írod mindjárt 30... új munkahely, pár év munka, aztán lassan 40 vagy, mert még lakás, még autó..
2023. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

5

Hol olvastad nem dolgozom? Én dolgozom mellette szeptembertől tanulok de keveset keresek és a szüleimnek amit keresek abból le kell adni nekem is nyugodtabb a lelkem ha tudom nem ők "tartanak el".

Amint tudok pedig elköltözöm nekem sem jó ez a helyzet.

2023. aug. 23. 14:48
 8/58 A kérdező kommentje:

6

Igen 28 éves vagyok nemsokára 40, de akkor inkább soha nem vállalok gyereket és élek egyedül minthogy ,olyan életet adjak a gyerekemnek amilyen nekem volt.

Nagyon vágyom a gyerekre de ésszerű döntést kell hoznom.

2023. aug. 23. 14:50
 9/58 anonim ***** válasza:
60%
Mert ők még ezt az egy életutat látták fiatalon, most meg a propangandát megeszik.
2023. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy erre mi az elképzelése a kedves mamának? Állj ki az útra fehérneműben és várd meg amíg valaki megfektet és beléd élvez? Vagy menj el egy buliba és mássz rá random emberekre? Komolyan érdekelne, mert ezt párkapcsolat nélkül csak olyan módokon lehet kivitelezni amikre pont az idősek szoktak visítozni hogy mekkora k*rva szégyen és gyalázat. Érdekes, hogy valaki épp ezt akarja a gyerekére erőltetni...
2023. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!