Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan bírja elviselni?

Ki hogyan bírja elviselni?

Figyelt kérdés

Negyven fölötti házaspár női tagjaként írok..

Két gyerek,hitel,szülők nincsenek képben..

Szeretem a férjem,szeretem a gyerekeimet,de annyira elfáradtam.

Mindenbe.Munkahelyen állandó baromságok,a gyerekek iskolával kapcsolatos

gondjai, hová menjenek,mire elég a tudásuk,szorgalmuk..

Közben legyél csinos feleség és anya,vezess háztartást,főzz

vacsit mert a rendelés mára rohadt drága lett..

Ráadásul úgy néz ki a munkahelyemnek is annyi lesz,pár hónap múlva..

Ti hogy élitek túl? Mibe kapaszkodtok?

Valahogy olyan 40-ig azt éreztem hogy majd jönnek jó dolgok,

könnyebb lesz..nem hogy nem könnyebb hanem nehezebb.. :-(



nov. 9. 14:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A jó dolgok, a könnyebb élet nem JÖN, neked kell megkeresni, mi az, amit szivesen csinálnál, ami örömet ad neked.

Másrészt otthon meg kellene húznod a határokat, a háztartás, fözés, gyerekek nem CSAK a te feladatod, a felét nyugodtan végezze a férjed. Nem írtad, mekkorák a gyerekek, de nekik is részt kellene vállalni több mindenben, te nem SZEMÉLYZET vagy, hanem családtag, ugyanúgy, ahogy ök is.


Emellett keress magadnak hobbikat, elfoglaltságot, ami jól esik neked, pl sportolni másokkal közösen, tanulni, pl nyelveket, olvasni, kézimunkázni, zenélni, festeni, barkácsolni, kirándulni, vagy akármit, ami csak a te szórakozásod, a családtól függetlenül és hacsak lehetséges, fizikailag is máshol, hogy közben ne zavarjon senki.

nov. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A férjem mindenben segít,partner.De ő később ér haza mint én,nem

várom meg pl. hogy hatkor essek neki a vacsinak.De ez csak egy része

a dolgoknak..Ha csak ennyi lenne,azt simán elviselném.

Keressek hobbit magamnak.Mégis mikor? Pont ezt mondom,

hogy gyakorlatilag mire végzek mindennel,beájulunk a kanapén

a férjemmel...Van közös programunk,mert a gyerekek sportolnak,rengeteget

megyünk emiatt meccsekre,edzésekere,ezek jól is szoktak esni,

hogy kimozdolunk kicsit otthonról.De kettesbe például két éve nem voltunk sehol.

nov. 9. 14:38
 3/19 anonim ***** válasza:
34%

Hogyan? Munkamegosztással.


Ha meg nem lennének nagyszülők, fizetnénk gyerekvigyázót, hogy lehessünk kettesben.

nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

Jobb, ha hozzászoksz, ez már a "B" oldal, és az évek múlásával egyre rosszabb lesz. Csodák nincsenek.


"Mi ez a kivagyiság, mikor a lényeg az,

Hogy kinek látszol és kinek játszol,

Hiszen elmúlsz húsz és elmúlsz negyven,

És elmúlsz lassan, szépen és csendben."

nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Az elsö vagyok, hidd el, ismerem ezt a helyzetet, én is mindig ezt mondtam magamnak.

Egyszerüen szervezni kell a dolgokat, nem kell mindent a régi módon csinálni.

Pl vacsorát nem kell fözni, nem kell rendelni, egyetek hideg ételeket, salátákat, stb. Vagy fözz egyszerre 3-4 adagot - ez gykaorlatilag ugyannnyi munka - és utána részletekben fagyaszd le, így máskor csak elö kell venni. Meg eleve valószínü, hogy mindenki eszik a munakhelyen, iskolában fött ételt, este fölösleges megint azt enni.

Ha nem vagytok otthon a nap nagy részében, mindenki dolgozik, iskolában van, akkor nem kell (értelmetlen) minden nap takarítani, másrészt ha mindenki mindent azonnal a helyére tesz, nem lesz rendetlenség.

A fennmaradó munkákat el lehet osztani, a gyerekek is tudnak valamit csinálni.

Igazán nem tudom elképzelni, mi az, ami MINDEN NAP annyi munka, hogy másra nincs idö.

Az emberek többsége rengeteg fölösleges munkát csinál magának, aminek semmi értelme, de ÚGY szokás.

Kiváncsi lennék, a férjed KONKTÉRAN mit csinál otthon, ha mindenben partner, mert az végképp elképzelhetetlen, hogy KÉT felnött embernek MINDEN NAP több órát kell otthon munka után dolgoznia.

Az is megoldás, hogy hetente EGY vagy KÉT este szabadnapot veszel ki, az otthoniakat a férjedre hagyod, te meg kikapcsolsz ebböl az értelmetlen hajtásból, természetesen a férjednek ugyanúgy JÁR ennyi magánidö.


Meg tényleg igaz, hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen.

nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Fizetett segítség. Takarításban és/vagy gyerekvigyázásban.
nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%

Megértek mindenkit, aki 30 felett szül, nyilván oka van.


De ilyenkor látom előnyét annak, hogy 20 évesen szültem. 40 évesen felnőtt gyerekem volt, teljesen nyugis életem. Látom, hogy a korombelieknek meg nyűg a gyerek, a suli, a robot.

nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Ezt hozta a modernkori rabszolgaság.

Pénz az van (már akinek), csak időd nincs élvezni.

nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon van más választása.
nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
A gyerekeket jobban be kell vonni. Hétköznap felejtsétek el a meleg vacsorát, mindenki készítse el a szerndvicsét, salátáját. Nem kell a gyerekek összes meccsére elmenni. Azért ha nem olimpikonok, 5-10 év múlva ezeknek a most "fontos" sportoknak semmi jelentősége sem lesz. Ha lehet, járjanak egyedül edzésre, ha nem, bőven elég, ha heti 2-3x mennek, lerhetőleg egy helyre. Vihetitek őket felváltva, vagy más szülőkkel megosztva, meglátod, heti 1-2szabad délután sokkal jobb program. A gyerekek barátaira jobban kellene támaszkodni, ha időnként bevállaltok 1-2 vendég gyereket, máskor majd a tiédet viszik el. Jól fog jönni az az idő kettesben a férjeddel. Nyáron meg legalább egy hétre dugjátok be őket ottalvós táborba, egyszerre.
nov. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!