Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog,hogy minket...

Normális dolog,hogy minket nem köszöntenek házassági évfordulón,de ők elvárják?

Figyelt kérdés

Hat éve vagyunk házasok,ez alatt az idő alatt se anyámék,se anyósomék nem köszöntötték minket. Igazából nem is zavarna,ha fordítva nem várnák el. Anyósomék már elváltak,neki élettársa van, ő elvárja,hogy emlékezzünk minden évben a napra,mikor "összejöttek". Ebédmeghivas is van,és ajándékot is elvárnak. Mi ugyan nem tartunk ilyet,nem is várunk el semmit,de azért egy még sok boldog évet jól esne. Talán anyámék még durvábbak. Mondjuk náluk más bajok is vannak... De a lényeg,hogy nekem mindig fel kellett őket köszönteni,már előre mondták mindig,hogy "tudod,milyen nap lesz holnap..vagy milyen nap van ma?" Pedig amúgy nagy kalap Sz a házasságuk,mindig is ölték egymast, meg rám mutogattak,ha én nem születek meg,nem kellene együtt lenniük...már rég kirepültem,de még mindig együtt vannak es kifele megy a nagy unnepeltetés,belül meg rohad az egész. Egyik éven nem köszöntöttem fel őket,hatalmas sertodes lett. Mondtam nekik,hogy ők se szoktak...erre az volt a válasz,hogy az ránk tartozik,de én belőlük lettem,illik ünnepelni. Hát nem tudom.

(Régebben megkaptam apámtól,hogy haragszik,amiért messze költöztem tőle,aferjemhez,de az igazsághoz hozzátartozik,hogy azért,mert arrafelé tudtunk házat venni. a férjem Debrecen mellől van,anyámék veszprémiek. Apám nagyapamnak köszönhetően mindent megkapott,több haza van,lakása,amit kiad,mégis egy centtel nem segített soha nekünk. Ha rajta múlik még mindig Pesten alberletezunk,és őszintén fogalma nem volt róla,nekünk az miért nem jó. Pedig mikor közelebb lakott se jött soha hozzánk,mindig nekünk kellett menni. Mondtuk is neki,hogy dembrecen mellett veszünk majd házat,mert ott tudunk,közelebb nem,de meg sem hallotta. Mikor vettünk,akkor még nezett. Nem hitte el,hogy tényleg megtesszük,azt mondta..Egy éves a fiúnk,egyszer jöttek csak el megnézni,azt is,mert unszoltsm őket...de elvárnák,hogy én vigyem mindig,merthogy ők már öregek (58 és 60 évesek) ne nekik kelljen utazgatni...az hogy én hogy oldom meg a babával,meg utána hol alszunk,az őket nem érdekli.Na mindegy,ez csak zárójel)


nov. 14. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem normális, de igazából nem is fontos az egész.


"Igazából nem is zavarna,ha fordítva nem várnák el. Anyósomék már elváltak,neki élettársa van, ő elvárja,hogy emlékezzünk minden évben a napra,mikor "összejöttek". Ebédmeghivas is van,és ajándékot is elvárnak. Mi ugyan nem tartunk ilyet,nem is várunk el semmit,de azért egy még sok boldog évet jól esne."


Magadnak mondasz ellent.

Tehát neked is jólesne a köszöntés.


De ha nem akarod, nem kell köszöntened őket. És te se várd, hogy ők köszöntsenek.


Mi lenne, ha velük beszélnél erről, ha neked ilyen fontos a dolog?

nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Anyamekkal ugye próbáltam beszélni,mint írtam is. Anyosommal kb mindenről lehetetlen,megtaz elejen próbáltam,most már nem próbálkozok. O az a tipus,aki mindig mindent jobban tud,aki minden pletykarol tud,és aki a spanyolviaszt szrta..nagy harcok árán elértem,hogy a gyerek evelesbe legalább ne szóljon bele,van is sertodes miatta,"hiszen ő már felnevelt három gyereket,jobban tudja -ezt is- mint én."
nov. 14. 11:18
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyszer egyébként említettem anyosknak,H "ma van a házassági évfordulónk". Az volta válasz,hogy ja tényleg..de hát nem emlékezhet mind a három gyereke minden dátumára..
nov. 14. 11:19
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Én ilyet még életemben nem hallottam, hogy a családtagok felköszöntik egymást az évforduló alkalmából. A ti évfordulótok a kettőtök "ünnepe", miért kéne másoknak is megünnepelni? Az első d*gást is megünnepli a család közösen? 😀
nov. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Lehet nem jól fejeztem ki magam. Engem az zavar,hogy ők elvárják,de vissza nem működik a dolog. Sok más ilyen van még. Ok elvárnak,de vissza nem működik
nov. 14. 11:37
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Értem, értem, de akkor is baromi furcsa, mit kell ezen ünnepelni családon belül? Születésnap, névnap, karácsony, ezeket értem, de házassági évforduló? Az csak az adott két emberre tartozik, nem? Én tényleg nem hallottam még ilyet.
nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy a Kérdező egy tiszteletlen, elvetemült, nyakatekert kis menő csávó, aki csak a Feleségével törődik[dött]-. De dugni azt akar, Gyereket azt akar, Sörözni&pizzázni szedi a pénzt. Egyebek. Többet érne ha nem szégyenfoltouná tovább a Társadalmat, inkább találjon állást. Te kis ...
nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lol..ez az utolsó válasz. Mindig meggyoz,hogy ide felesleges kérdést kiírni. Tudjátok mit igazgatók van.. nem oazarlom inkább az időm a válaszok olvasasaval. Okosabb úgyse leszek ( és tudom,buta vagyok mint a tok..igaz is,ide írtam ki kérdést,hát mi más lennék.)
nov. 14. 11:45
 9/14 Pintér László ***** válasza:
88%

7-es:

"Régebben megkaptam apámtól,hogy haragszik,amiért messze költöztem tőle,aferjemhez,de az igazsághoz hozzátartozik,hogy azért,mert arrafelé tudtunk házat venni. a férjem Debrecen mellől van,anyámék veszprémiek."


Lehet Nekem rossz a szövegértésem, de nekem úgy jön le, hogy Hölgy a Kérdező.

nov. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

Ha már meghívnak ebédre, akkor tényleg olyan nehéz kinyögni, hogy boldog évfordulót, meg vinni egy üveg bort ajándékba?

Ha neked hiányzik a köszöntés, akkor szervezz te is egy ebédet és majd ott téged is megköszöntenek.

nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!