Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házassági évfordulóra kinek...

Házassági évfordulóra kinek illik virágot venni az ünnepelt"menyasszonynak"? Én úgy gondolom, hogy a férjének, de a család többi tagja nem. Egy kazal virágot akarnak venni (50. házassági évf. )

Figyelt kérdés

#virág #50.házassági évforduló
2019. márc. 15. 07:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem a menyasszonynak és nem a völegénynek, hanem a PÁRNAK!!!!

A HÁZASSÁGI évforduló a HÁZASPÁRÓL szól és nem külön az egyikröl vagy a másikról.


De azt végképp nem értem, hogy szerinted miért a FÉRJNEK kellene adni virágot? Alapesetben ha egy pár egyik tagja kap csak virágot, akkor az a nö, másrészt meg virágot általában nönek adnak, nem férfiaknak.

2019. márc. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem úgy érti a kérdező, hogy a férj vegyen virágot a feleségének az évfordulóra.A rokonság meg úgy gondolja, hogy ők vesznek virágot a feleségnek.


Szerintem is a pár mindkét tagja ünnepelt. A férj,gondolom, vesz majd valamit a feleségnek, és fordítva. Aki meg úgy gondolja, szeretné megajándékozni őket, tegye.

2019. márc. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Mi, mint unoka és unokameny vittünk virágot a nagyszülők házassági évfordulójára (60.). Volt a templomban ceremónia, megerősítették a fogadalmukat. Így egy nagy családi ünnep volt. Azt, hogy ők mit vettek egymásnak vagy vettek-e valamit az ő dolguk.
2019. márc. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Azért egy 50. évforduló már belefér a családi ünnep kategóriába. Amúgy igen, ez a pár ünnepe, de vannak kivételes esetek, pl. ez.
2019. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

50-ikre bárki vehet bárkinek egy kazal virágot, mert bizony egy nagy esemény.


Nekem mikor nagyszüleimnek, vagy férjem nagyszüleinek volt az évfordulojuk mindegyik egy 50 szállás virágkosarat kapott az összes családtag adott bele egy picit.

2019. márc. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Milyen érintett vagy te a történetben, és miért zavar, hogy virágot akarnak nekik venni?

Hogy a házaspár mivel ajándékozza meg egymást, az a kettejük dolga. Az pedig teljesen rendjén van, hogy a család ajándékot, virágot ad nekik.

2019. márc. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
50. évforduló gondolom, egy családi ünnep lesz, ezért készül a család is ajándékkal.
2019. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Próbáltam részletesebben leírni, csak nem engedte a rendszer. Szóval az a felállás, hogy hatan leszünk. A "pár"(apósom, anyósom), a párom, anyósom húga(párom keresztanyja) anyósom anyukája. Anyósom húga 50 szál rózsából akar csokrot csináltatni.. De... Anyósom nem igazán értekeli a virágot. Ami van neki cserepes virág a lakásban azt is apósom öntözi, különben már nem lenne.

Ezen felül fognak kapni egy wellness hétvégét, aminek biztosan örülnek mindketten, mert gyakran utaznak, wellnesselnek.

Na, szóval ennek tükrében gondolom én azt, hogy amit kidobnánk az ablakon rózsacsokorra,(kb 2 nap és úgyis kuka) azt inkább tegyük hozzá a wellnesshez, és akkor menjenek inkább egy hétre.

De a párom nem mer ellentmondani a keresztanyjának. Már eten vitázunk hetek óta a párommal. Azt ő is belátja, hogy hamar elhervad, meg nem hatja meg az anyját a virág, mégsem meri mondani a keresztanyjának, hogy nem! Ja, és a legfontosabb, hogy fizessük közösen, de a wellnesst azt csak mi ketten adjuk.

Így mi a vélemény?

2019. márc. 15. 11:17
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
Így az a vélemény, hogy nyugodtan beszállhattok a csokor árába
2019. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
42%
50szál rózsa helyett legyen orhidea, vagy valami szebb cserepesnövény(3e ft kb), aztán a maradék mehet a wellnessbe. Ha ez így nem oké, akkor fizesse az az 50szál rózsakupacot, aki nem ad bele a wellnessbe.
2019. márc. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!