Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet hogy munkamániás a párom?

Lehet hogy munkamániás a párom?

Figyelt kérdés
Nagyon friss a kapcsolatunk. 4 hónapja vagyunk együtt és fiatalok vagyunk még, és nagyon szeretjük egymást mind a ketten. Ő 20 éves én pedig 18. Most szeptemberben talált magának munkát a párom és azóta nagyon keveset vagyunk együtt a munka miatt. Én pedig tanulok még és nekem meg suli van. Reggel elmegyünk mind a ketten otthonról én du. mikor vége a sulinak megyek haza.(együtt lakunk) Ő is munka után egyből jön haza, csak későn 8-9 között. Én csak annyit szeretnék tőle hogy csak egy kicsit legyen velem többet. Mindezt azért kérem, mert tudom hogy kötetlen a munkaideje. Ő azt mondta erre az egészre, hogy most szenvedni kell aztán minden jó lesz. Én ezt megértem meg tisztelem benne hogy építi a jövőt és van célja, de nem szeretném hogy ez a kapcsolatunk rovására menjen. Én nagyon ragaszkodó típus vagyok és nekem több törődés kell és nem igazán tudunk dűlőre jutni. Én nagyon szeretem őt és úgy gondolom el kell fogadnom ilyennek, mert tudom hogy szeret. De mégis kétségbe vagyok esve. Mi van ha ez csak rosszabb lesz? Nem akarom elveszíteni.
2010. okt. 20. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Akkor megy ez kapcsolat rovására, ha te meg akarod változtatni a párod. Őt így kell elfogadni. Ha változni akar, akkor az tegye saját maga kedvéért. Előbb-utóbb össze fogtok csiszolódni.
2010. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is így gondolom ezt. Most megerősítettél:)
2010. okt. 20. 10:02
 3/9 A kérdező kommentje:
De egy kicsit még mindig félek, hogy a kevés együtt lét miatt tönkre fog menni a kapcsolatunk.
2010. okt. 20. 10:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha vele is törődnél kicsit és nem csak magaddal,akkor jobban megértenéd őt! dolgozik,hogy könnyebb legyen neked neki az együttlét,ez a baj a mai lányokkal,hogy ha dolgozik az a baj,ha nem dolgozik az a baj,nem jó kedvében dolgozik annyit,ez biztos.
2010. okt. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg örülj neki, hogy nem ül egésznap otthon tétlenül, hanem tesz valamit a jövőjéért. Egy új munkahelyen mindig bizonyítani kell (főleg az elején). Majd ha neked lesz munkád, meglátod, hogy gyakran kell túlórázni, bent maradni, ha előrébb akarsz jutni. Persze megértem, hogy zavar. Várj pár hónapot, ha nem tudod tolerálni keress egy tanuló srácot, akinek több szabadideje van.
2010. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem az együtt eltöltött, általad kevésnek ítélt idő fog a kapcsolat rovására menni, hanem az elégedetlenséged. :(
2010. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Náluk volt olyan periódus( 9-10 hónap) amikor a párom midnen egyes nap( beleértve hétvégék, ünnepek) reggel 9től, éjjel 12ig dolgozott. Na az volt kiakasztó, cska éjjel találkoztunk, amikor már én a sulitól meg melótól hullafáradt voltam. Mégis kibírtuk. Ha igazán szeretitek egymást emiatt nem fog tönkremenni a kapcsolat, sőt véleményem szerint hamarabb tönkremegy azoknak, aki túl sokat vannak együtt.
2010. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én nem akarlak elkeseríteni, de azért leírom az én esetemet:

Az ex-pasim biztosítós cégnél dolgozik, kötetlen munkaidővel. Miután meglett az állása, folyamatosan azzal foglalkozott, engem elhanyagolt, pedig mi nagyon szerettük egymást és a jövőnket is tervezgettük. De ez a meló megváltoztatta, teljesen. Szinte már csak ennek élt. Hltköznap és hétvégén is melózott/melózik. Szakított velem, majd visszajött hozzám pár hónap múlva hogy szüksége van rám, hiányzok neki és szeret és erre csak most jött rá. Találkozgattunk, és még most is, de kezd ismét betelni a pohár, nem igazán szakít rám időt, és be is vallotta h a munka a legfontosabb számára, de tőlem is akar valamit. Csak mikor 2 hétig egyáltalán nem érdeklődik hogy mi van, akkor az már kiakasztó. Azt hittem, ő életem szerelme. És nehéz is lesz feldolgozni az egészet, de bele kell törődni hogy nincs minden úgy ahogy szeretnénk.


Tanács:

Szerintem ezt a legjobb megbeszélnetek közösen, és mindenképp hangsúlyozni többször is, ha a mostani helyzet neked nem tetszik. Ha egy kicsit is érdekli hogy mi a helyzet veled, akkor próbál hozzád alkalmazkodni valamennyire.

Amúgy a párod is biztosítós cégnél dolgozik?

2010. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem,hogy örülnétek te is utolsó,tudjátok az a helyzet,hogy nem mindenkinek annyi az élete,hogy letelt a 8óra és kész felállok a 80-as fizummal és megyek haza a csajhoz,mert valaki többet akar több célja van,ő koktélt akar nyalogatni Hawaiion például,és ezért dolgozik,mint az őrült.

Nem,hogy örülnétek neki.Ezt el kell fogadjátok,majd ha lesznek céljaitok,majd rájöttök,hogy nem ennyi a karrier,hogy letelt 8óra és sietek hazafele.

Főleg ha vállalkozó vagy,kicsit nézzetek utána a dolgoknak.Vagy keressetek egy pasit aki 8órás állásával el van és csak veletek van siet hozzátok,csak kérdés,hogy milyen életet tud biztosítani,amikor a kenyeren kellesz spórolni,vagy bármin?


Ezen gondolkozzatok el


24F

2011. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!