Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobban szeretné párom a saját...

Jobban szeretné párom a saját kisfiát mint a közös babánkat?

Figyelt kérdés
Fél éves a kislányunk, tündéri, párom is akarta, szereti, mert még nincs lánya, 2 fia van. Az ő anyjuktól elvált 3 éve. A nagyobbik fiú velünk él, nincs probléma, a kisebbik az anyjával de minden 7 végén nálunk van. Látszólag szereti a kishúgát.Viszont párom viselkedése borzalmas. A kisebbik fiú ( 11 éves) alapból féltékeny, mindig az apja fenekében lóg , az nem mehet sehova nélküle, állandóan fogja a kezét, cipelteti magát vele, mikor terhes lettem látszott hogy nagyon féltékeny, az apjának meg kellett ígérnie neki hogy mindig ő marad a "kis drágája". Amikor itt volt a gyerek a párom előtte sosem ölelt meg, sosem simogatta meg a pocimat, nem volt hajlandó a babáról beszélni. Mióta megszületett észrevettem hogy teljesen engedi kisajátítani magát a kisfiának, ha véletlenül őelőtte megpuszilja a kislányát a gyerek már gyilkos szemekkel néz rájuk:( ha ölébe veszi, vagy megöleli akkor meg közéjük bújik. Pedig 100%-ig minden szeretetet megkap a kisfiú, soha semmiben nem volt hiánya, a bátyja és a kishugi összesen nem kap ekkora odafigyelést. Ez már a családtagok szerint is túlzás, a párom nagyon messzire ment az elkényeztetésével. 11 évesen 5 éves szintjén van, folyton babusgatni kell. hozzám is mindig bújik, állandóan puszilgat mindenkit, ezzel nincs is baj, csak már sok szerintem és nem egészséges. Ha meg nem az van amit ő akar akkor sír, hisztizik míg az nem lesz. A párom a legtöbb pénzt őrá költi és ha bárki bele mer szolni azzal csúnyán összeveszik. Tudom hogy kompenzálni akar a válás miatt de ez nem normális szerintem. Soha nem szol rá a gyerekre, mindig neki ad igazat,pakol utána, eteti, öltözteti, ő a kedvenc. Félek ha majd nagyobb lesz a közös babánk és ő is jobban fogja igényleni az apja szeretetét, meg hogy játszon vele akkor hogy fog viselkedni a fia? Idegesítő az egész szitu, mindig magyarázkodi neki a párom hogy nehogy elfeletse hogy Ő a mindene. A nagyfiúnak is rosszul esik, és félek később a lányunknak is. Amugy szerettem első perctől a kisfiút, de mióta ilyen egyre kevésbé. Szerintete hogyan próbáljam ezt megbeszélni párommal hogy vegyenek vissza ebből a majomszeretetből?
2011. nov. 2. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Hogy hogy hogyan? Leülsz vele szépen és nyugodtan elmondod a gondodat, bár szerintem ezt előbb kellett volna elkezdened, mert már nekem az is sok, hogy a gyerek előtt nem ölelt meg téged, nem simogatta a hasad. Nálam ez kicsapta a biztosítékot. Oké, hogy a fia szereti, de nem lenne szabad így elkényeztetni, konkrétan a 11 éves gyerek irányítja az apját. Ráadásul milyen felnőtt lesz a kisfiúból?
2011. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Igazából nem tudom hogy hogyan kezdjek erről beszélni vele, mert félek támadásnak veszi, volt már rá példa, mivel a gyerekéről senki nem szolhat egy rossz szót sem, még ha igazunk van vagy jót akarunk sem. Volt már vita régebben és azt mondta ne szoljak bele, nem az én dolgom hogy ő hogy viselkedik a gyerekével. Viszont most szerintem már az én dolgom is mivel lett egy közös babó.
2011. nov. 2. 12:33
 3/18 anonim ***** válasza:
De abba viszont bele szólhatsz, hogy a TE babáddal hogyan viselkedik, elhanyagolja, nem foglalkozik vele. Nem szabad hagyni hogy különbséget tegyen és ez neki is elmondhatod, mert a kislány és a másik fiú egész életére rányomja a bélyegét! Nem hinném, hogy ő ezt nem veszi észre magán mert biztos, sőt szóltatok is már neki, de ő letámad mindenkit. Nekem az a sajnálatos véleményem, hogy ezen nem is fog változtatni, valószínű ő így akarja kárpótolni a gyereket azért mert nem vele él, de nem is veszi észre ezzel másoknak mennyi kárt okoz!
2011. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Elszörnyedve olvastam én is, mennyire irányító a kisfiú, és gyakorlatilag érzelmileg zsarolja az apját.

Gondolom, már jelezted párszor a párod felé, hogy ez így nem lesz jó. Ha jelezted, és mégsem változtat, akkor erőszakkal sajnos te sem tudsz mit csinálni, itt az apa kezében a kulcs.

Ha még nem jelezted, akkor mondd el neki őszintén, hogy bánt, mennyire nem foglalkozik a kislánnyal a fia jelenlétében és szerinted ezzel a kisfiúnak sem tesz jót, mert önző és kisajátító felnőtt lesz belőle.


Amúgy nekem az a gyanúm, ezzel a kisfiúval sokkal több gond lehet, mint amit leírtál. Biztos, hogy nagyon megszenvedte a válást, nem tudom, milyen körülmények közt él az édesanyjával, hogy tanul stb., de ráférne egy beszélgetés gyerekpszichológussal (pl. nevelési tanácsadóban). Csak hát ezt a szülei tudják kezdeményezni, te nem.


Ha semmi nem segít, és a párod hajthatatlan, akkor szenvedsz tovább és bízol benne, hogy 1-2 év múlva kiskamasz korában a fiú úgyis leválik az apjáról.

Nagyon rossz lehet most neked, csoda, hogy tudod türtőztetni az indulataidat.

2011. nov. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Tanácsot adni,könnyebb mint magunk cselekedni.ÍGy nem tudok tanácsot adni,mert nem vagyok ebben a helyzetben.De igazat adok abban,hogy ez nem normális viselkedés sem az apa sem a fia részéről.Lehet szeretni a gyermeket de nem kell egy hisztis libát csinálni belőle.11 éves,talán még nem késő valahogy változtatni a viselkedésén,mert ha ez így marad akkor borzalmas felnőtt ember lesz belőle..

(nem irigyellek téged)

2011. nov. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyébként Én is ezen gondolkoztam, hogy hogyan tudod látszólag ennyire nyugodtan kezelni, és vissza fogni magad? Én már biztosan borítottam volna a bilit! Tanácsot Én is csak annyit adtam, hogy akármit mond a férjed vagy akárhogy reagál muszáj leszel beszélni vele, nem szabad ezt hagyni! Őszintén mond el neki a véleményedet!
2011. nov. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen próbáltam szép szóval nem ment, a párom szülei is próbáltak célozgatni rá hogy úgymond ne hagyja hogy "fejére nőjön a gyerek", de a válasz az volt ne szoljunk bele ő tudja. Engem ez addig nem is zavarna ha nem lenne még 2 gyerek akiknek közel sem nyalja ki úgy a fenekét. Igen nehéz türtőztetni magam és már szinte lelkifurdalásom van mert egyre azt érzem megutálom a kisfiút előbb-utóbb és ez nem lenne jó. Egyébként biztosan megviselte a válás, de jol élnek az anyjával ott is megkap mindent, imádják egymást, gondok a suliban vannak vele, rosszul tanul, verekszik, intőket kap. A párom csak mosolyog ezen is, míg a középsulis fiát összeszidja ha 3-ast kap, a kicsi még egy enyje-bejnyét se kap, mert persze nem ő kezdi a verekedéseket meg hülye a tanár stb.. A multkor fontos hívásom volt hivatalos ügyben, pont nálunk volt a gyereke, mondom páromnak fogja már meg a picilányt mert sírt, járkáljon vele míg telefonálok. de a fia meg kérlelte hogy

nézzen meg vele valami zenét a számítógépen, párom előbb nemet mondott de agyerek kezdte a hisztit, nem bírt várni. A baba nálam maradt , alig tudtam telefonálni. Kierőszakol mindent.

2011. nov. 2. 12:54
 8/18 anonim ***** válasza:
Jézus, erre nem volt képes a párod, hogy megfogja a babát? Hát ez nagyon durva! Nem tudom akkor milyen hatásra változtatna ezen...
2011. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha tényleg így van ahogy mondod, akkor ez borzalmas! Az a baj, hogy hiába várod ki a kamaszkort, akkor nem így (mert ciki lesz már ölelkezni), hanem máshogy fogja ezt a kisajátítást véghez vinni! Mondjuk nyílt konfliktusba fog keverni a pároddal, esetleg hazudni fog, hogy rossz helyzetbe kerülj... nagyon rafkósok a tinik.

Esetleg azt csinálhatod, hogy a párodnak ultimátumot adsz, hogy viselkedjen normálisan a kicsivel és a nagyobbal is, különben nemtom mi lesz...

Addig azt csinálhatod, hogy bevonod a 11évest a kicsivel való foglalkozásba! Vagy beszélhetsz a nagyfiúval is, hogy mit gondol arról, hogy így viselkedik az öccsével, aztán hármasban leültök (A párod, nagyfiú és te) és megmondjátok a párodnak, hogy ez mennyire rosszul esik nektek (te a kislány nevében beszélhetsz). Fontos, hogy ne támadjatok, hanem azt mondjátok ami rosszul esik nektek! Na most csak ennyi jut eszembe

2011. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
jókat írtak az előttem lévők.Én még annyit fűznék hozzá,hogy a kisfiúra ne haragudjatok semmiképpen (bár ,ahogy olvasom te nagyon normális,és korrekt "pótmamája" vagy,és ő is szeret téged,ragaszkodik hozzád) ,mert ő csak egy gyerek,és azért zsarol érzelmileg mert a párod elrontja a nevelését.
2011. nov. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!