Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet még tenni a Párom...

Mit lehet még tenni a Párom lustasága ellen ami eredményes lehet?

Figyelt kérdés

Már több kérdést átpásztáztam evvel kapcsolatban,de tulajdonképpen az ott kapott ötletekkel már minddel próbálkoztam.


Gondoltam ezért felteszem összetettebben,személyre szabottabban a kérdést.


Először is leszögezem,nem várok mást,csak hogy a tipikus férfi munkákat elvégezze. Nálunk élnek az "ősi szerepek" szóval még csak nem is a modern felfogású "segítsen be Ő is a házimunkába" dologról lenne szó.


Próbálkoztam már avval is,hogy Én is "lusta" voltam elvégezni az Én teendőimet-> botrány lett a vége.

Próbálkoztam már szép szavakkal elmondani Neki,hogy mikben lenne Rá szükségem...és hogy úgy érzem nem számíthatok rá-> szintén botrány.->


Merthogy Ő avval,hogy dolgozik agyba-főbe úgy érzi,hogy mindent letesz az asztalra és ezt a nézetét nem bírom sehogysem megdönteni.

S még ilyenkor Én kapom a fejemhez azt,hogy Ő kertészt fizet azért,hogy Nekem ne kelljen megcsinálnom... Támad.

Hát szerintem meg pont azért fizeti a kertészt,mert tudja,hogy az udvar az Ő dolga lenne és arra is lusta,meg a munkára fogja,hogy nincs rá ideje.Oké,hogy Nekem is segítség,hogy a virágoskertet is rendbe rakatja,de ha már a fűnyírásért vagy farendezésért fizet,nehogy ne férjen már bele az Én munkám is kint...

Na de ez csak egy dolog és egy-két példa az egészre,de remélem érthető képet tudtam a adni a helyzetről!?


Igazából a lényeg,hogy bármi,ami az Ő feladata lenne,arra tudom,hogy várhatok nagyon sokat,hogy megcsinálja,vagy meg sem csinálja...


Nyugodtan lehet kérdezni,ha valami nem világos és előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2011. nov. 2. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Vegyél fel egy bejárónőt, és ha botrány van, mondd, hogy azért vetted fel, mert tudod, hogy az a te munkád lenne.

Vagy te nem dolgozol? Mert ha nem dolgozol, sajnos az azzal jár, hogy ő mondja meg, mire megy pénz, és hogy mire van ideje.

2011. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok ilyen döglusta kihasználós fickók vannak...nem is tudod mennyi!

Én a te helyedben elhagynám, én már dobtam ezért pasast 1 hónap járás után...


Sajnos sosem lesz szorgalmas, mindig ilyen marad neki ez a kényelmes, mert büdös a munka.


Vagy továbbra is tűröd, hogy az ő munkáját másokkal dolgoztatja le pénzért, vagy

szakítasz vele.


sajnos változni nem fog, viszont te ne csináld meg azt ami az "ő dolga" lenne.

2011. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jó itt azért nem "egy hónap járásról" van szó!:) Itt mi már elköteleztük Magunkat egy Életre.:) Szeretjük egymást!


S egyébként 1 hete szűnt meg a munkahelyem,de volt már rá példa máskor is,hogy nem volt...szóval ebben az esetben jogos lenne,hogy Ő mondja meg mire van ideje?


Egyébként örömmel számolok be róla,hogy a legutóbbi próbálkozásom úgy néz ki sikerrel zárult,csak várni kellett rá egy 24órás pihentető-kiforró időt!:)

Tehát amit írtam,hogy szépen a lelkére beszéltem tegnapelőtt este,először botrányt eredményezett,amit csendben tűrtem is(mert nem akartam vitázni,csak elmondani mi bánt,ráhagytam hagy fesztiválozzon),másnap már Ő kezdeményezett,hogy lenyugodott,nem is hoztam fel a témát,erre ma reggelre szó nélkül megcsinálta,amiről az ominózus estén szó volt.:) Szóval elvileg ezt Nála így kell csinálni.

Habár örülnék,ha a balhé része kimaradhatna,de majd dolgozom a témán!:) Esetleg ötletek?:)


Köszi a válaszokat!

2011. nov. 3. 09:29
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja és egyébként biztos vannak olyan emberek,akiknek "büdös a munka",de biztosíthatlak róla,hogy Ő nem az az ember!:)

Rengeteget dolgozik a munkahelyén, Értünk, és a közös céljainkért.

2011. nov. 3. 09:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Hmmm. Miért érzem úgy, hogy azért dicséred nekünk itt agyba-főbe, hogy saját magaddal is elhitesd, hogy rendes ember?
2011. nov. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mivel itt nem ismerjük egymást,mindig tisztázni kell az adott helyzetet,hogy ki éppen miről beszél:

Mivel se szakításról se komolytalan kapcsolatról szó nincs,nem is volt,így nyilván tisztázom,hogy tisztán láss.És a valós kérdésre tudj válaszolni/segítséged adni HA szeretnél.

2011. nov. 3. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!