Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelőre mióta szükséges...

Keresztelőre mióta szükséges pénzt adni?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy tudtam, hogy keresztelőre ajándékot szokás adni.

Én voltam az egyik keresztszülő, és vettem egy képesbibliát, egy kiskeresztet és egy rózsafüzért. A másik keresztszülő meg adott egy hozsannát és plusz 35.000 forintot. Voltak ott még vendégek, akik ugyan úgy pénz adtak, volt aki nem is keveset. Közel 100 ezer forintot.

A testvérem meg kérdőre vont, hogy miért nem adtam pénzt?



nov. 20. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Mióta divatból keresztelnek, nem hitből.
nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
1. tökéletes válasz :(
nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Egy részt igazuk van az előttem szólóknak.

Másrészt mi már 30 éve is olyan ajándékot vettünk ami a csecsemő használni tudott.

Kérdés hány èves a gyerek akit kereszteltek? Ha baba még akkor olyan dolgokat vettél amit jó pár évig nem fog használni. Ha pedig nem hívő család akkor utána sem.

Ti nem beszélgettetek a tesóddal előtte ki mit gondolt?

nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Szájba is verném testvéremet, ha kérdőre vonna ilyen miatt. Már elnézést a kifejezésért.
nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
A keresztelőre pont azt szokás ajandekozni, amit te adtál. Nem, 3, nem kell hasznos ajandek. A vallásos neveleshez szükséges alap dolgot kell adni, ami a gyerek első Bibliája, emellé szokás keresztet ékszer formájában ajandekozni.
nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

"Ha pedig nem hívő család akkor utána sem."

Akkor MINEK keresztelik meg a gyereket?

Szerintem pont az ilyen viselkedés miatt üresedik ki a vallás. Korántsem kell vallásosnak lenni, de ha valaki nem az, akkor ne játsszon olyan dolgokkal, ami másnak szent. Én sem vagyok megkeresztelve, meg a családból senki sem. Vallásosak nem vagyunk, divatból vagy pénztarhálási célból meg nem fogunk.

nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
ezt most komolyan megkėrdezte a testvéred miėrt nem pénzt adtål ?
nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Rokoni körben nemrég volt kereszelő. A kicsi kapott pár ajándékot, de ennyi. Senki nem adott pénzt.



Ez meg hogy szóvá teszi, hogy miért nem adtál pénzt...

Én magam részéről addig tartottam volna a kapcsolatot a testvéremmel. Elhiszem, hogy hasznos dolog a pénz meg minden, de ne erről szóljon már a dolog.

nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, megkérdezte, hogy csak azokat kapta tőlem a keresztfiam, amiket felsoroltam. Egyébként 2 éves gyerekről van szó, aki semmiben nem szenved hiányt. Tudomásom szerint a bérmálkozásra szoktak, pénzt adni, és drága ajándékokat. Pont egy keresztelőre, pénzt?

Elszoktak menni templomba, igaz ritkában mint a legtöbb vallásos, de én itt azért kicsit kiakadtam. Szerintem ez nem a pénzről szól!

nov. 20. 14:12
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
A kereszténység nem a pénzről szól? Jó vicc.
nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!