Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztelőre mióta szükséges...

Keresztelőre mióta szükséges pénzt adni?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy tudtam, hogy keresztelőre ajándékot szokás adni.

Én voltam az egyik keresztszülő, és vettem egy képesbibliát, egy kiskeresztet és egy rózsafüzért. A másik keresztszülő meg adott egy hozsannát és plusz 35.000 forintot. Voltak ott még vendégek, akik ugyan úgy pénz adtak, volt aki nem is keveset. Közel 100 ezer forintot.

A testvérem meg kérdőre vont, hogy miért nem adtam pénzt?



nov. 20. 13:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

Mi régen keresztelőre ilyen mesekönyv szerű bibliát kaptunk + a többi rokontól ruhát és játékot. Az első áldozásra aranyláncot kaptam, ha lett volna bérmálkozásom arra kaptam volna csak pénzt. Nem is értem minek, főleg ha alapból pénzes családról beszélünk.


(Csak viszonyításképpen, most vagyok 19)

nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
Mert a pénzről szól már csak.
nov. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Kérdőre vont? Az szép..mond meg hogy mit jelent valójában a keresztszülőség, és ha ő fejős tehént keresett vagy elfogadja hogy így járt, vagy keressen mást erre a megtisztelő pozira.
nov. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%
Tipikus gyk-s ámokfutás... sehol nincs róla szó, hogy a testvére gyerekét keresztelték volna, de megy a hiszti, hogy mit képzel...
nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%
Keresztelőre általában nyakláncot adnak kereszttel. Pénz... Lehet még szemen is vágtam volna már elnézést. Milyen rossz világot élünk. Én anno egy nyakláncot kaptam, egy bibliát és elmentünk enni egy pizzát. 20 éve volt...
nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell, de szokás régóta. Mielőtt magabiztosan írunk valamiről butaságokat, csapjunk fel pl. jelen esetben egy népszokásokról szóló könyvet. Ki is derül belőle, hogy a régi paraszti világban is szokás volt pénzt adnia a keresztszülőnek. Nyilván olyan eltérésekkel, hogy lány vagy sokadik gyereknek kevesebbet adtak, mint az 1. fiűnak, vagy nagyon szegény vidéken/korszakban nem tudtak adni. A módja egyébként az volt, hogy a kisbaba pólyája közé csúsztatták, tették a pénzt, nem a szülők kezébe adták vagy ilyesmi.

De a lényeg: véletlenül sem a mai, sok szempontból pénzközpontú világ termése ez, régen is létezett.

nov. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!