Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idejétmúlt a közös kassza?...

Idejétmúlt a közös kassza? Van még valaki egyáltalán tényleg közös kasszán?

Figyelt kérdés
Férj - feleség esetén. Kolléganőkkel beszélgettem, senkinél sincs olyan, hogy a közös számlára megy a fizu és mindenkinek van hozzá kártyája. Nálunk az fizeti a csekket, aki postára megy, van amit vonnak, boltba aki megy, az fizet. Gyerekes dolgok is onnan mennek, ki mit vesz magának, rendel, az is. Nincs konkrétan saját pénz. Közösből költ mindenki magára. Van még ilyen, létezik azért?

nov. 27. 07:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%
A közös kassza nem közös számlát jelent. Amit ti csináltok, az is közös kassza.
nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%
Igen, nálunk. Igaz nekem csak 4 órás munkaviszonyom van, meg emellé jár a családi ami majdnem egy 100-as havonta összesen, párom meg igénybe veszi az adókedvezményt, igaz külön számlára érkeznek a pénzek, de minden közös. A fizetésem megy a számlára, a családi megy a gyerekre párom fizuja meg közös. Számlát fizetünk, hitelt, bevásárlást stb. Én a kp-t jobban szeretem ezért mindig vesz le x összeget az nálam van, + a kártyája ha elfogyna a kp-m, ő meg telefonnal meg órával tud fizetni, de a pénzmozgásokat is mindig megbeszéljük.
nov. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%

A közös számla szerintem hülyeség...

Anélkül is lehet osztozni a kiadásokon, hogy minden bevételt beborítanánk a közösbe.

És így legalább biztos nem lesznek állandóak a "Mit rendeltél te az Emagról 12e forintért???" kérdések és hasonlók 🙂

(Plusz a nők nem csak pénzköltésben, de spórolásban meg úgy általában a pénz beosztásában is jobban sokszor, nem ártott nálunk se néha a tartalék, amit én spórolgattam össze, amihez kellett, hogy magamnak tudjam beosztani a pénz.)

nov. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
91%

Nővéreméknél közös számla is van. Külön durva, hogy noha az ő fizetése megy rá (a férjét zsebbe fizetik, többnyire feketén), a férje nevén van a számla, ő csak rendelkező... Amit kártyával fizetnek, az ő fizetéséből megy, amit kpban az a férje pénzéből. Nekik ez jó.


Mi közös számlát nem nyitottunk, mert a férjem nagyon szrul vezet és havi többször kapja a büntetéseket, megmondtam neki, hogy amíg ez nem változik, addig én nem finanszírozom, hogy nem látja, hol lehet pl parkolni 😂 de ahogy leírtad, mindent közösen fizetünk.

nov. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%

Mi nemvagyunk fèrj felesèg mèg..6ève vagyunk eggyütt a pàrommal

A lakbèr ès a rezsit közösen fizetjük

A bevàsàrlàs meg mikor ki megy boltolni

Mindig jut is marad is

Eddig bevàlt

nov. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk hibrid kassza van, a boltban felváltva vásárlunk. (Csak ketten vagyunk.)


35/F

nov. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk közös kassza és közös szamla van. A szamlak átutalással, egyéb állandó kiadások incassoval mennek. Vásárolni általában én szoktam
nov. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%

Mi azért sem vagyunk konkrétan közös kasszán, mert én szeretném tudni a saját pénzem alakulását és én élek nagyobb lábon.


35/F

nov. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%
4, attól, hogy a férjed számlájáról megy a bünti, te pont ugyanúgy finanszírozod...
nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%
Azzal ugye mindenki tisztában van, hogy hazaskent hacsak nincs konkrét házassági vagyonjogi szerződés, KOZOS a jovedelem?
nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!