Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igénytelen szülővel mit tudok...

Igénytelen szülővel mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Volt olyan műsor, ahol egy csapat bement nagyon kupis emberekhez kitakarítani a házat.

Anyám háza is kb olyan. Van egy lakásom, ahova 3 hónapra beköltöztettem anyámat, amíg rendbe rakatom a házát. de mindegy hol van, nem érdekli semmi. az edényeket, tányérokat poharakat nem mosogatja el, csak ha már mind koszos, és akkor is csak 1-et 1-et, ami éppen kell.

inkább bedugdossa őket a szekrényekbe.

3 hónap alatt kb nem látott se porszívót se felmosót a lakás.

De úgy érzem hiába csinálom meg a házát szépen, ha nem fogja rendbe tartani.

Valakinek, valami hasonló eset, tanács, bármi?


Anyám 58 éves. és iszogat. és nem hajlandó lemondani róla.


dec. 11. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
dettó ugyanez, anyám iszik, igénytelen, 60 körül van, és nemrég volt házfelújítás. Volt olyan polc, ami 20 éve nem volt áttörölve, a szemétről nem is beszélve. Biztos vagyok benne, hogy a házfelújítás óta ugyanúgy nem takarított, és valszeg nem is fog. Semmilyen tanácsot nem tudok sajnos adni, mert mi sem boldogulunk a helyzettel.
dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem fogod megváltoztatni ha ez a kérdés. Ha van hozzá energiád, akkor veszekedhetsz vele x évig, mielőtt feladod.
dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát sztem 58 évesen már nem fog változni. Ha nincs igénye a rendre, akkor mondhatsz neki bármit.
dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sem fog megváltozni. Csak úgy segíthetsz, ha még bírod, hogy időnként takarítót hívsz hozzá.
dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Költöztesd vissza a saját házába és 1-2 hetente küldj hozzá takarítót. Többet nem tehetsz. Az életvitelén nem fog változtatni, sőt értékelni se fogja, hogy te ezt akarod. Annyit tehetsz, hogy a saját lakásod megóvod ettől, hadd csinálja ezt otthon.
dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb semmit.
dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Békén hagyni, ha belefullad a koszba, így járt.


Nem érdekelne, van saját életem, amibe egy másik felnőtt megmentése, és szrból kivakarása nem tartozik bele.

dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

csak az a baj, hogy én nem tudok ilyen "szívtelen" lenni, hogy hagyjam az anyámat.

Tudom, hogy az ő döntése. de egyszerűen nem tudom, hetek óta ezen rágódok.

Miért nem lehet neki normálisan élnie. Párom szülei idősek, de olyan tisztaság van náluk, hogy szégyenkezek emiatt.

dec. 12. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan te akarsz tönkremenni meg bűntudatot érezni egy igénytelen alkoholista miatt?!

Az egyik tesóm is ilyen, leválasztottam őt a saját családomról, nem beszélek vele, nem találkozunk.

dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az 1-es válaszolóként abszolút megértelek, csak én (és a testvéreim) nem heteket rágódtunk a dolgon, hanem több mint 10 évet. Mindent megpróbáltunk, semmi nem hatott, ezért “elengedtük” a dolgot. Egy ponton túl már tényleg nem lehet mit tenni, és ettől nem lesz “szívtelen” az ember.
dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!