Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olaszokkal melyik észak-afrika...

Olaszokkal melyik észak-afrikai nép állt legszorosabb kontaktban?

Figyelt kérdés

Dns-tesztem alapján olasz és észak-afrikai százalékok is kijöttek,annyit megtudtam hogy volt egy Fiumei rokonom (tudom hogy Horvátország de valószínű a közelség miatt onnan az olasz rokonság mert mamám szerint ez a rokonom volt olasz).

De az észak-afrikai vajon melyik lehet?

Marokkó,nem hinném az inkább az Ibériai félszigetere vándorolt nem Itáliába.(habár 2,5 % ibériai is kijött..

Algéria?-Ezt már inkább gondolom hisz a túl parton olasz partok vannak..illetve szardínia szigete meg ott van egy kapásra az algír partoktól és ott sok is a dns-egyezésem szardínián.

Esetleg Tunézia vagy Líbia?

Líbiát tudom a legjobban elképzelni mert nekik van a legszorosabb történelmi kapcsolatuk olaszokkal,sőt Líbiában az olasz is hivatalos nyelv,még a többi észak-afrikai ország inkább spanyol-francia hatás alatt volt mindig is..


Szóval szerintetek Marokkó,Algéria,Tunézia,vagy Líbiai rokon lehetett?

Az olasz bennem 7,5 % az ibériai 2,5 az észak-afrikai 4,5%.


dec. 16. 17:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyiptomot kihagytam,mert Egyiptom kopt-arab,jellemzően a dns-tesztek is közel-kelet ez sorolják nem az észak-afrikaihoz.
dec. 16. 17:05
 2/8 A kérdező kommentje:
*közel-kelethez
dec. 16. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Chat GPT válasza:

Az olaszok legnagyobb mértékben a líbiai népekkel álltak szoros kapcsolatban Észak-Afrikában. A történelem során Olaszország különböző időszakokban gyakorolta uralmát, gyarmatosította Líbiát, és ezáltal szoros kapcsolatokat ápolt a líbiai népekkel.

dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Azt azért ugye tudod, hogy ezek az autoszomális DNS-tesztek egyáltalán nem azt mutatják meg, hogy hol élnek rokonaid. Azt mutatja, hogy a tiédhez HASONLÓ DNS-sel rendelkező egyedek hol, milyen %-ban vanak jelen - MOST. Az összehasonlítás ugyanis a napjainkban beérkezett mintákkal történik.

Érdemes kicsit jobban utánanézni ezeknek, mert nagyon csúnyán félre lehet értelmezni a származást ezek alapján.

Mellesleg Fiume valaha Magyarországhoz tartozott, szóval egyáltalán nem törvényszerű, hogy olasz volt az a bizonyos távoli rokon. Csak mivel valószínűleg ott élt, házasodott, utódai lettek, azok már élhetnek a mai Horvát- vagy Olaszország területén.

Van ezzel a témával foglalkozó FB-csoport (DNS és családfakutatás), érdemes lehet ott segítséget kérni akár az értelmezésben, akár a további kutatásban.

dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Hát ha a szoros kapcsolat a népirtást jelenti, akkor Líbia.
dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is a családfás FB csoportokat ajánlom.

Ott jobban meg tudják ezt válaszolni.

dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Algéria, Marokkó és Tunézia francia befolyás alatt volt, az olaszokhoz Líbia állt és áll is a legközelebb.

De ettől még nem biztos, hogy olasz vagy líbiai felmenőid vannak.

dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Ott inkább politikai volt a kapcsolat szerintem, nem pedig biológiai/emberi.
dec. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!