Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A döntésünk miatt a férjemmel,...

A döntésünk miatt a férjemmel, furán nem rám az ő családja?

Figyelt kérdés

Hosszú évek próbálkozása után végre tavasszal megfogant (lombik) a kislányunk és hamarosan meg fog születni. Mivel veszélyeztetett terhes lettem, így nem dolgozhattam és mivel marha korrekt munkáltatóm volt, szépen el is küldött. Sokat beszélgettünk a férjemmel, hogy hogy legyen majd ha ovis lesz a gyerek és ő is meg én is arra jutottunk, hogy amíg úgy érzem, érezzük jónak és amíg ez anyagilag sem megterhelő, addig maradjak itthon a gyerekkel. Nyilván már most téma a férjem családjában, hogy és meddig tervezek itthon maradni majd a gyerekkel és mikor mondtuk, hogy még nem tudjuk, lehet iskolás koráig, nem lehet tudni, mindenki majdnem infarktust kapott, hogy de hát és én addig nem akarok dolgozni? Mondtuk, hogy annyit küzdöttünk a gyerekért, hogy nem akarjuk, hogy ne tudjunk vele sok, minőségi időt tölteni, és mivel egy fizetésből is jól kijövünk (férjem vállalkozó), és míg ez így is marad, addig szeretném az időm a gyerekre szentelni, amúgy meg ez még a jövő zenéje, tök fölösleges ezzel most ennyire foglalkozni. Szinte mindenki, kivéve a sógornőm, ő egyetért velem ki van hülve ezen, hogy se bölcsi, se babysitter, hanem én és otthon és évekig.

Nem tudom mi ebben a rossz. Nektek is vannak ilyen "érdekes" családtagjaitok?


dec. 24. 11:55
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
*furán néz rám..... elírtam.
dec. 24. 11:56
 2/43 anonim ***** válasza:
98%
Nem lehet mindenkinek megfelelni. Azok az ő elvárásaik felétek, hogy mit hogy kellene temnetek, hogy szerintük mi a jó nektek. De a ti életetek, úgy tegyetek mindent, ahogy nektek jó, később ne bánjátok meg. Mások meg mondanak, amit akarnak.
dec. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt, nem értem mit foglalkozol velük.


Másrészt, terhesen nem is küldhetnek el, mert védett vagy, innen is sejtem, hogy kamukérdés.

dec. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
97%
Kérdezd meg tőlük, hogy ők meddig voltak otthon a gyerekkel.
dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
73%
Még meg sem született a gyerek, de ti már ezen kattogtok. Hol van még mikor óvodába fog menni?
dec. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Tervezgetünk, nem kattogunk. Ahogy tervezgettünk akkor is, mikor még sehol nem volt a baba, hogy majd ha lesz, mit és hogyan fogunk csinálni.

Aki azt mondja kamu az egész, az nyilván nem járt még ebben a cipőben. A maszek bármit megtehet. Nekem meg mivel így is csak 4 órában dolgoztam, tehát nem volt akkora nagy fizum, nem érdekelt, hogy feljelentsem, vagy bármit csináljak a munkáltatóval szemben, az volt az első , hogy végre sikerült a baba és kész. De nem is ez volt a lényeg, szóval ezen nem is kell rugózni, én sem teszem.

Tök jó amúgy, hogy itt bárki kérdez bármit, mindig jönnek páran akik szerint tuti kamu a kérdés, mert ha velük ilyen nem fordult még elő, akkor mással sem fordulhat tuti....

dec. 24. 12:08
 7/43 anonim ***** válasza:
35%
A vállalkozó nem foglalkozás, hanem csak egy formája a munkavégzésnek. Egy kedvezőtlen adózási változás, és piszok rosszul is járhat...
dec. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
92%

Áruld el, a vállalkozó férjed miért nem jelentett be? Egy hónapig magas bérre járulék, aztán táppénz, magas csed, gyed...

De ja, inkább gyes és egy fizetés.

dec. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
83%
A ti dolgotok, de... Hát arra azért figyeljetek, hogy legyen utánad a tb fizetve. De a későbbiekben, ha lehet, a férjed jelentsen be a vállalkozásába, gondolj azért a nyugdíjas évekre is.
dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
35%

#7Ezzel az erővel egy kedvezőtlen munkáltatói döntés és az alkalmazotti is piszok rosszul járhat. :D


Vállalkozó vagyok én is, nincs az a kedvezőtlen adózási változás, ami arra kényszerítene, hogy újra alkalmazott legyek.

dec. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!