Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó alibi karácsonyra? Mit...

Jó alibi karácsonyra? Mit tudok sürgősen kitalálni, hogy hugomék ne jöjjenek. Részletek lent.

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy van egy hugom, akinek a férje egy picit "nem normális", és van egy brutális 10 éves kölykük. (Nekünk nincs gyerekünk, mert feleségemnek nem lehet oka mindegy). A gyerekre nem szabad rászólni, mert "károsan hat a személyiségére" (tavasszal itt voltak születésnapomon, a gyerek olyan "finam játszott" a macskánkkal, hogy annak eltört a farka, de nem szóljunk a gyerekre, mert ...). Van három kutyájuk (ilyen puli szerű keverék) akik kb. akkor voltak utoljára megtisztítva amikor az anyjuk lenyalogatta róluk a magzatburkot, azóta még fésűt is csak messziről láttak, ennek megfelelően irtózatosan büdősek és szerintem még egy rakás más cucc is van bennük. De a kutyák is jönnek ha ők jönnek. Nekünk van egy rendben tartott törpe uszkárunk, és 3 macsekunk. A macskák közül az egyik kijár a másik kettő csak arra a kb. 3 percre amíg elvégzik a dolgukat és spuri vissza mert szeretnek bent lenni.


A karácsony úgy szokott lenni, hogy 25-én mi átmegyünk hugomékhoz, meg szüleink is oda jönnek és ott van a szokásos karácsonyi balhé, majd kb. 3 órával a "buli" kezdete után amikor már mindenki mindekivel összebalhézott mi lelépünk. Aztán legközelebb a születésnapkor látjuk őket (ez is sok). Hugom férje kamion sofőr, és ilyenkor bepótolja az egész éves alkohol hiányát tehát már kb.tegnap dél óta tök részeg, és ez az állapot nála konstans marad január 4-ig amikor elhúz dolgoni, és ilyenkor még kötekedő is. Ma reggel a férje (tök részegen) felrobantotta a cserépkályhát és hogy így most elég romos a nappalijuk, és hogy holnap jönnének hozzánk és hozza a kaját meg mindent. Meg az egész cslaád ide jön. Na ezt mi pontosan ebben a formában nem szeretnénk. Eleve a feleségemmel nem iszunk alkoholt és ahogy öregszem egyre nehezebben viselem a részegeket. A kölyköt egyáltalán nem tudom elviselni, mert rombol és bántja a kedvenc macskáimat, de nem szólhatok rá. És tuti az összeveszés. Ma annyit már megtettem, hogy átmentem hozzájuk (50km-re laknak) és megnéztem, hogy mit lehet "menteni" a házukban, meg legyen villany meg ilyenek, miután a tűzoltók szétlocsolták a fél házat.


Van valakinek jó ötlete, hogy mit találjunk ki, hogy nem jöhetnek ide? Vagy hogy magyarázzuk meg, hogy legalább a bolhás retkes kutyákat hagyják otthon. Volt valaki ilyen helyzetben?


dec. 24. 14:58
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
94%

Hirtelen nincs más ötletem csak az, hogy valami betegséget mondtok: hasmenés, hányás stb.


De mindenképpen fertőző betegség tünetei: Covid-gyanú vagy influenza.

dec. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Kutyák maradjanak otthon, a macskához nem nyúlhat senki, pia nem lesz. Ha ezt elfogadják, jöhetnek. A te házad, a te szabályaid.

Három felnőtt fiam van, de gyerekkorukban egyik kishavernek se engedtem meg a mi családunk szabályainak áthágását. Otthon lehet? Tessék otthon csinálni. Itt meg nem lehet. Pont. Az a minimum hogy a házigazda szabályai élnek az ő otthonában.

dec. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%

Egy átlagos család karácsonykor 😂😂

Ne haragudj, de ezt meg lehetne filmesíteni 😂

Amúgy a covid még mindig ronda betegség, főleg ha még karantén is van 🤷‍♀️

Vagy az állatok fertőznek, vagy leszakadt egy főáramvezeték, elleptek a termeszek..

Ide valami jó nagy katasztrófa kell, ami távol tartja őket.

dec. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Ez a Covid nem is jutott eszembe, köszi a tippeket! Annyira fel*-t az egész helyzet, hogy erre nem is gondoltam. Köszi mindenkinek!
dec. 24. 15:14
 5/43 anonim ***** válasza:
54%

Telefont fel kell emelni:


- Szia, nem megyünk!


És letenni. Meg van oldva a probléma. Nem olyan bonyolult ez. Nem kell kifogást keresni, nem mentek és kész.

dec. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
91%

Fel nem tudom fogni mikor felnőtt emberek félnek kinyitni a szájukat, helyette "csendben" szenvednek, majd neten teregetik a szennyest, "kifogást keresve" ahelyett, hogy őszintén megmondaná :


Juli, a gyereked neveletlen, és nem, nem fogom hagyni, hogy a saját házamban, ahol az én szabályaim vannak, ti csak vendégek vagytok, bántsa az állataim.

Idén úgy döntöttem kihagyjuk a szokásos cirkuszt és elutazunk Katival wellnessre.

dec. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
81%

#5, a család JÖN!

Az ajtót ki kell nyitni ha már odaértek. Azért kell egy jó ok, hogy el se induljanak.

dec. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
95%
Én imádom a gyerekeket (ráadásul kisgyermeknevelő vagyok és szinte végtelen a türelmem), de ha a kutyámat/macskámat terrorizálná/bántaná a kölyök, a fülénél fogva tenném ki a házból (a kedves szüleivel együtt). Nyilván ez nem a gyerek hibája, hanem az idióta anyu/apu kényeztetésének az eredménye, de nálam tudná, hogy mit lehet és mit nem. Aztán otthon úgy rombol, ahogy akar, az engem már nem érint és nincs is hozzá közöm. Én nem magyarázkodnék, egyenesen megmondanám, hogy a kutyák büdösek, koszosak, fertőzőek az én kutyámra nézve, a gyerek pedig nem tud viselkedni, féltem az állataimat. Ha megsértődnek, annál jobb, nem lesz velük több gond.
dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
"Véletlenül" küldd el a kérdés linkjét a hűgodnak.😀 A szülinap, és a jövő karácsony is letudva.
dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
91%

#7 Ja bocs. Akkor módosul a telefonbeszélgetés:


- Szia, ne gyertek.


Nem volt ez olyan nehéz, ugye?

dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!