Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom lánya tévedésből...

A párom lánya tévedésből eltört néhány ajándékot, amit az anyai dédmamájától kapott és kedd óta ezen áll a bál. Mit kellene vagy kellene-e egyáltalán nekünk lépni?

Figyelt kérdés

Elég kuszán alakult a karácsony. Hozzánk végül 26-án jöttek át a gyerekek és mivel az anyai dédmamájuk hozzánk közelebb lakik, úgy beszéltük meg, hogy ő is nálunk adja oda az ajándékait. Előbb ért át, mint a lányok és szólt, hogy a halászlé kilötyögött és összekente az alul lévő ajándékok csomagolását. Na ez kb úgy nézett ki, hogy a húzós kiskocsi aljában állt a tányérnyi halászlé, az ajándékok meg abban tocsogtak. Mást nem tudtam kitalálni, mint adtam neki csomagolópapírt és segítettem mindent átcsomagolni, amit kellett. Arra direkt odafigyeltem, hogy ne olyan legyen, mint amit mi is használtunk. A nagylány viszont kapásból azt hitte, hogy tőlünk való az ajándék, mert együtt vettük a csomagolópapírokat és a tányérokat "véletlenül" leejtette. Mondanom se kell, hogy most ott tartunk, hogy az anyjuk szerint a mi hibánk, hogy a dédmama nagyon haragszik a lányra, mert azokat a tányérokat még ő kapta az anyukájától. Az biztos, hogy a tányérok nem olyan régiek, de ő 90 évesen így emlekszik és most teljesen maga alatt van.

Ilyenkor nekünk illene, kellene valamit lépnünk, vagy csak hagyjuk, hogy elcsituljanak a dolgok?



dec. 31. 10:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Ez szép! :D a halászlés sztori! itt szerintem az idő segít majd, érthető a ragaszkodása, de már megtörtént, a tányéroknak meg számára eszmei értéke volt, nem kellett költeni se rá.
dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

Jól értem, hogy szándékosan törte össze, mert azt hitte tőletek van?

Egyiket én adnám, a másikat a fal...

dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes... "Véletlenül" leejtette.... Mit gondolt, tőletek acél tányért kapott volna? Mondjuk dedi se semmi, hogy tányért ad az unokanak karacsonyra
dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Valaki segítsen, mert nem értem.


Halászleves lett a nagyi csomagolása, ezért te segítettél átcsomagolni.


A párod kislánya kibontotta az ajándékot, majd összetörte (véletlenül? szándékosan?).


Ezért ez a te/ti hibátok.


Melyik bolygón élnek ezek?


+ Kérdések:

hány éves a kislány?

A kislány kapta a tányérokat?

dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Én sem értem a sztorit :/ Direkt földhöz vágta az ajándékot mert azt hitte tőletek kapta?
dec. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
33%
A nagymama szerintetek fogyatékos lenne hogy egy kislánynak tányérokat adjon karácsonyra?? mondta hogy ajándékok! többesszám! vsznű nem sorolt fel minden ajándékot, és a tányért meg vmiért felemelte, én gondolom azért mert gőze se volt hogy mi volt a csomagolásba, de kíváncsi volt és kissé kapkodott is, és kiejtette a kezéből! És ez a bonyolult matematikai feladat vagy rejtély megoldva! De kérdező?! legfeljebb vesztek hasonló tányérokat, nem tudom elnézést kértetek-e már őszintén, de az sokat számítana! hogy nem volt szándékos! sztem nem volt az ahogy elmondtad, de ki hogy értelmezi.
dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

16 éves a lány, a dédmama meg 90 múlt. Tény, hogy a dédinél nincs minden rendben már agyilag, de ezt nem a mi tisztünk lekommunikálni sem vele sem a gyerekekkel, ezt már a gyerekek anyja egyértelműen a tudtunkra adta. A 9 évesnek krumplinyomót adott, gondolom most a konyhai cuccok akadtak be nála. Nem bontotta ki az ajándékot, hanem közölte, hogy ez csúszik ki a kezéből és ránk nézve a falhoz(!) vágta az egészet. A lánytól már megszoktuk, hogy így viselkedik velünk, mi inkább már meg sem lepődünk ezeken a próbálkozásain. Sajnos idén olyanba rúgott bele, akibe nem kellett volna.

A gyerekek anyja szerint ez az én hibám, mert előre szólnom kellett volna, nem csak az ajándékkísírőt visszatenni, hogy kitől van, ezért szerinte a mi vagyis inkább az én hibám, hogy most a nagymamája is és a dédmamája is a lányra illet rá haragszik, amiért így viselkedett.

dec. 31. 12:30
 8/26 A kérdező kommentje:
3db tányér volt a csomagban. Pont az a gond, hogy ezt nehezen lehetne a véletlen rovásara írni. Persze, hogy ezzel védekezett, ahogy rájött, hogy kitől volt az ajándék, de onnantól, hogy a nagyanyja lekevert neki egy pofont már világos volt, hogy nem csak mi láttuk és hallottuk azt amit.
dec. 31. 12:34
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

Jól értem, a lány lázad az apja és a te kapcsolatod ellen, ezért akarta tönkretenni az ajándékot, amiről nem tudta hogy a déditől kapta?


Ez kemény. És az apjának van feladata ezzel, senki másnak.

dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Na, sorra jönnek az újabb mikroinformációk.... Kicsit kezd így kamuszaga lenni, de oké...
dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!