Én vagyok fura?

Figyelt kérdés

Én úgy nőttem fel, hogy nálunk ha a családban valaki elment valahova, akkor szoktuk mondani a többieknek, nagyjából hova megyünk, ha tudtuk, mikor jövünk kb, akkor azt is. Pl.elmentem a Józsiékhoz/a boltba/kerülni egyet a városban, találkozni valakivel(nem feltétlenül mondtuk el, kivel), stb, 2-3 óra múlva vagy jövök. Amikor felnőttként is laktam otthon, akkor is.

A páromnak már mondtam, hogy nálunk ez volt a szokás. Nekem fura, hogy csak úgy elmegy és nem mondja meg, hova. Vagy azt mondja, elmegyek erre-arra, vagyis igazából nem mond semmit. Nem bizalmatlanságból és nem azért mert minden lépését ellenőrizni akarom! Nyilván ha azt mondja, elmegy a testvéréhez, akkor nem fogom leellenőrizni, hogy tényleg oda ment-e, vagy hogy csak oda, ment vagy utána még beugrott mondjuk egy ismerőshöz meg a boltba is.

Tegnap pl.el kellett mennem, mondtam hogy x-nél leszek. Mire hazaértem, ő is elment itthonról, fogalmam sincs, hova. Nem értem miért nem lehet azt mondani, hogy figyelj, délután el kell mennem, vagy lehet hogy elmegyek x helyre.

Én vagyok a fura, hogy zavar ez?


jan. 6. 17:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Ő a fura.
jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2%
Én pl sose szerettem és továbbra se szeretek beszámolni erről. 18 vagyok jelenleg és sose mondom szüleimnek hogy megyek max mielőtt kilépek az ajton hogy majd jövök. 1: nem tartozik rájuk 2: unom a fölösleges kérdéseiket 3: felnőtt vagyok tudom mit csinálok és oda megyek ahova jól esik
jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Legalább egy cetlit hagyna ilyenkor, nem aggódna az ember.Nem te vagy fura.
jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is ilyenkor: cetli az asztalon.

Azt hiszem a párod szüleit vagy egyáltalán nem érdekelte, mit csinál a házastársuk, gyerekük. Vagy pont túlféltették.

Első esetben nem érti mi a gond, a másodikban direkt dacból csinálja.

jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
alap hogy szolsz a masiknak szerintem hogy hova mesz! ennyivel meg kell tisztelni egymast
jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez elvárható azoknál, akik együtt laknak. Ez nem beszámolás, meg elszámoltatás, de ha ad abszurdum eltűnik valaki, tudjuk már merre keressük. Vagy ha csak éjjel 1-re ér valaki haza, a másik ne rágja már le a körmét 11-kor, hogy a másik elment ebéd után, rosszul lett valahol, leütötték az utcán, vagy nyugiban szórakozik valahol. Felnőtt esetén, aki együtt lakik szüleivel, és csak annyit mond, holnap reggel jövök vissza, a szülő nem idegeskedik éjfélkor, hanem nyugodtan alszik.
jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is teljesen alap, hogy erről szólsz. Én borzasztóan aggódós vagyok, már gyerekkoromban is kiakadtam azon ha valaki csak úgy "eltűnt".
jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, már nem tudtam eldönteni, hogy én túlzom el, hogy szeretném kb tudni, merre jár. Ma elmentem tesómékhoz, mondtam hogy négy körül itthon leszek. Aztán írt egy smst (legalább), hogy elment itthonról. De semmi, hogy hova, vagy kb. mikor jön.

Én maradéktalanul megbízom benne (míg esetleg nem ad rá okot, hogy ne tegyem), de ez akkor sem tetszik.

jan. 6. 18:43
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként van mikor mondja, de az a ritkább.
jan. 6. 18:45
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Idővel hozzád idomul, látod, máris jobb egy kicsit, hisz írt neked.
jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!