Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az alábbi hozzáállás...

Normális az alábbi hozzáállás részemről?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, idén házasodtam össze a férjemmel, aki most 30 éves. Én jogász szakos vagyok, még egyetemista, ő pedig mérnökként dolgozik.

A férjem felhozta a gyerek témát párszor, persze nem erőltetve, hogy kb 2 -netán- 3 év múlva örülne egy gyereknek tőlem, valamint ő kettőre is vágyna.

Engem ez a gondolat kicsit kétségbe ejt, nem vagyok benne biztos, hogy akár két év múlva alkalmas lennék szülői pozícióra. A jelenlegi elveimmel biztosan nem való nekem gyerek, nyilván ezt nem mondtam neki. Mindig is éreztem egy éles határt köztem és a gyerekek között, soha nem értettem, mások számára mi olyan tüneményes bennük. Valószínűleg nem sok szimpátiát váltok ki az emberekből, amikor egy adott újszülött/gyerek körül mindenki sürög-forog, gügyögnek neki, én pedig egy erőltetett mosolyt tudok legfeljebb varázsolni magamra. A legtöbb gyerek egész egyszerűen irritál,ez a legmegfelelőbb szó, idegesít a követelőzésük, az állandó hiszti, még azok a kis gesztusaik is,ami mások szerint cuki.. A csendesebb, jólnevelt gyerekekkel persze nincs problémám, de az ő esetükben sem igazán értem ezt a jajdecukii féle olvadozást.

Viszont úgy gondolom, leginkább reménykedem, hogyha saját gyerekem lesz, arra nem így tekintenék, és megoldvadna a jég.

Emellett félek attól, hogy elhízok egy szülés következtében, -tudom hogy hiúság - mégis nekem rendkívül fontos a kinézetem. Teljesen magamba fordulnék ha kihullana rengeteg hajam, berepedezne a fogam, megváltozna a teljes testalkalom a szülés miatt, és ne tudjam visszahozni az azelőtti formám. Persze ez nem törvényszerű.

Attól is félek, hogy a férjemmel akit kimondhatatlanul szeretek, megromlana a házasságunk a gyerek miatt. Hiszen már nem lenne annyi idő egymásra, hosszú éveken át a gyerek lépéseit kell figyelni minden másodpercben. Félek, hogy közénk furakodna, még ha ez igazán erős kifejezés is. Azt is elképzelhetőnek tartom magamat ismerve, hogy féltékeny lennék, ha a gyerekkel lenne állandóan, és engem emiatt elhanyagolna. Egyszerűen magamnak akarom, nem esne jól, ha a gyereket jobban szeretné nálam. Tudom,betegesen hangzik. A kedvesem azt mondta, sok nő irtózik a gondolattól kezdetben, aztán ha megszületik a gyerekük, teljesen megváltozik a gondolkodásmódjuk. Ebben reménykedem.

A férjem pedig minden áron szeretne gyerkőcöt, felhoztam hogy esetleg nem lenne jobb neki, ha csak ketten lennénk egymásnak egész életünkben, utaznánk, boldogak lennénk.. De nem hajlandó ebből engedni. Nem akarok neki csalódást okozni, őbenne látom hogy fantasztikus apa lenne,hiszen türelmes, okos, vicces, gyengéd stb.

Van esély, hogy az idő előrehaladtával én is szívből akarjak majd gyereket? Egyrészt van bennem is valami minimális vágy felé, hiszen csodás lehet a gyerekben felismerni önmagam, és hogy én irányítottam a lépteit az életben, megannyi dologra megtanítani. Mégis az én vérem lenne.. De ugyanakkor ott van bennem az az erős ellenkezés.

Ha még ez a részlet számít, nekem sem volt soha valami erős a szüleimmel való kapcsolat, soha nem éreztem olyan igazi szülő-gyerek kapcsolatot, amilyenről mások beszéltek. Talán igazi szeretetet sem,csak megvoltunk egymás mellett. Ellenben engem ez sosem affektált.

Köszönöm, ha bárki elolvasta, és valami okosat tud hozzáfűzni. :)



jan. 7. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

A hozzáállásod normális, hiszen te így érzel, nem vagyunk egyformák.

Ezt viszont házasság előtt kellett volna tisztázni, nem most vergődni, már bocs.

Ti egyáltalán ismeritek egymást a férjeddel, vagy csak gyorsan beleugrottatok a nászba, mert menő fészen mutogatni az esküvői fotókat?

Tényleg nem akarok genyó lenni, ne érts félre, de azért ekkora horderejű dolgot, mint a gyerek-kérdés, nem házasság után kéne megbeszélni.

jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Természetesen eddig is esett szó erről. Azt mondtam, ha oda kerül a sor, biztos érettebb leszek majd a gyerekhez. Most így házasság után kicsit pánikot keltett bennem.
jan. 7. 16:46
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Hűha. Oké, szóval szerintem érdemes lehet egy pszichológussal is beszélni, hátha csak valami mentális gátja van az egésznek, amiről magad se tudsz.

Gyereket ne másért vállalj, hanem azért mert TE akarsz. Megérdemli mindenki, hogy szerető szülei legyenek. Ha bizonytalan vagy, nem javaslom, mert ez nem az a típusú dolog ami ha nem jön be visszaadod vagy berakod a szekrénybe. Egy gyerek rengeteg energia, felelősség és igen, akár házasságok megrontója is lehet, ha nem akarja mindkét fél őszintén az egészet. Egy szülő sosem szűnik meg szülőnek lenni, a gyerek még 30+ évesen is kérhet tőle segítséget bármilyen téren, max már kevésbé aktívan kell részt venni az életében mint amikor még kicsi.

Ha szereted a férjed és ő nagyon akar gyereket, te pedig nagyon nem (és így is marad), akkor jobb szétválni. Ezzel magadat és őt is felszabadítod, megadod a lehetőséget a boldogságotokra. EZ a valódi szeretet.

jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

“jelenlegi elveimmel biztosan nem való nekem gyerek, nyilván ezt nem mondtam neki”


Nyilvan nem, de miert is nem? O ugy vett el, hogy abban a tudatban volt, te is szeretnel gyereket. Nezd, en sem szeretem a gyerekeket. Nem olvadok el egytol sem, nem gugyogok es nem is erdekel mas gyereke. Sajatot viszont szeretnek. A ferjem is.

Nem lehet ugy osszehazasodni valakivel, hogy ezt nem beszelitek meg. Ot nem mondathatod le a vagyarol, hogy apa legyen, teged meg nem lenet rakenyszeriteni az anyasagra, ha nem akarod.

jan. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
93%
Szerintem ez az érzés változhat az évek teltével, viszont az, hogy félsz tőle, hogy jobban szeretné a gyereket, mint téged vagy hogy nem akarsz "osztozkodni" a gyerekeddel a férjeden azt érdemes lenne szerintem magadban rendbe tenned, hogy miért is van ez és a férjeddel is őszintén megbeszélni.
jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Mik azok a kérdések, amikre nem kaptál választ a korábbi ugyanilyen kérdéseid alatt?

Ne legyen, a pasi tudta mit vállalt, ha visszakozik válni kell és kész.

jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Húú, de nagy bukta lesz ebből. Ha ebben a legfontosabb párkapcsolati témában, amiben NEM lehet kompromisszumos döntést hozni, csak igent vagy nemet mondani, nem egyeztek, akkor hogy képzeled te ezt a házasságot??? Nem voltál őszinte, csak hogy megkaphasd, ezért csúnyán megvezetted, itt erről van szó.

Gyereket csak a párod kedvéért, ha te nem vágysz rá, nem szabad vállalni, ez tiszta sor. Viszont az ő részéről nagyon helyes, hogy 2-3 év múlva gyereket akar, hiszen idősebb nálad, akkoriban pont jó korban lesz 1. gyerekes apának. Nem etikus megfosztanod őt ettől. Ha te nem akarsz gyereket, az a szíved joga, de akkor el kell engedned, hadd találjon olyasvalakit, aki megadja ezt neki.

jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Az nem baj, hogy így gondolod. Az igen, hogy ezt nem mondtad meg kerek perec a házasság előtt. Ebből így valsz válás lesz.
jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Maneko ***** válasza:
94%

Ajjaj...

Ti ezt nem tisztáztátok le a házasság előtt? Vagy pont, hogy igen, de még ilyen kétes érzésekkel is hozzámentél? Hátha változol...? Vagy hátha ő változik?

Hát, úgy tartja a mondás, hogy ami késik, nem múlik. Amit esetleg nem tisztáztatok akkor, azt majd most fogjátok - bár ebből nem lesz kompromisszum. Te nem akarsz gyereket - jelenleg, és a fene se tudja, később meggondolod-e magad -, ő igen, mégpedig két év múlva. Mindkettőtök hozzáállása érthető, de döntés csak egy lehet. Persze, benne van a pakliban, hogy változhat a te hozzáállásod, de erre alapozni nem jó ötlet. Mert mi van, ha mégsem...?

Ülj le a férjeddel és beszéljétek ezt át. Mégpedig mihamarabb.

jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem volt bölcs dolog ilyen fontos kérdésben hazudni (ferdíteni) a házasság előtt.

Mit vártál?

Mondd el neki, hogy mitől félsz, és ha a beszélgetés sem tudja feloldani a félelmeidet, akkor minél előbb váljatok el, így lesz tiszta ügy, nem hogy még évekig hitegeted, és akkor nyögöd be, hogy te amúgy eddig sem akartál gyereket és ezután sem fogsz.

Amúgy én sem olvadtam el sosem más gyerekektől, de eszembe sem jutott, hogy ne legyen sajátom, ha nincs fizikai akadálya.

Be is jött, imádom a kisfiam, csak meg kellett várnom, míg megérek rá. Lehet nálad is eljön ez az idő, annak ellenére, hogy most nem érzed, de a férjednek kell eldönteni, hogy megkockáztatja-e, hogy mégsem.

(Ja, és ennyi idősen nekem is rengeteg hajam volt, terhesség nélkül is simán megritkult, egyáltalán nem függ össze. Ha pedig nem csak "véletlenül" van jó alakod, hanem teszel is érte, akkor nem lesz problémád szülés után sem (nekem sincs, pedig 36 évesen szültem). Egyedül a mellem nem ugyanolyan már, mint volt, de 37 éves vagyok, szerintem simán ráverek még így is a gyermektelen kortársaim nagyrészére 🙂

A többire meg nem nagyon tudok mást reagálni, csak hogy ha úgy fogod érezni, hogy gyerekre vágysz, és aztán megszületik a várva várt babád, akkor úgyis annyira fogod szeretni, hogy attól leszel a legboldogabb, ha látod, hogy szereti az apja. Csak ehhez az kell, hogy te is akard, nem csak a férjed.

jan. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!