Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez a helyes hozzáállás, hogy...

Ez a helyes hozzáállás, hogy így nyugtatnak meg egy gyereket?

Figyelt kérdés

Van két unokatestvér, egyidősek. Az egyiknek csodaszép, irigylésreméltó hosszú haja van, a másik meg az anyja és nagyanyja által örökölt ritka, vékonyszálú, kevés, lassan növő hajat.


Nagymama azt mondja a rövidebb hajú gyereknek, hogy az unokatestvérenek azért van hosszú, szép, vastag haja, mert kezelik a szülei. Pedig az igazságot mindenki tudja: csak megmossa olcsó samponnal, nem kezelik, nem ápolják.

Viszont a kevés, csúnya hajú gyereknek meg kezelik a haját, fodrász vágja fazonra, és mégse lesz szép hosszú haja, nem fog tőle több hajszála nőni.


2022. dec. 17. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%

Nem, mert így hiheti, hogy neki azért nem olyan szép a haja, mert nem foglalkoznak vele eleget.

Holott jobb lenne elfogadtatni vele, hogy különbözőek vagyunk, nem feltétlenül csúnya az egyik vagy a másik.

2022. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez unokatestvéreknek lenni, nálunk a húgommal különböző a hajunk, pedig egyformán voltunk "kezelve". A húgomé sörény - anyai örökség - az enyém ócska, apai örökség.

A nagymama eléggé primitív, a gyerek-szülő kapcsolatnak is árt a hülye magyarázatával.

Valami értelmesebb ember a családban - talán pont te - elmagyarázhatná a kevésbé előnyös hajú kislánynak, hogy ez kizárólag öröklés kérdése, amit pont a nagyanyjától örökölt, akitől az anyja is.

2022. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám is állandóan mutogatta a gyönyörű, dús, hosszúhajú nőket az utcán, hogy látom, hogy nekem is ilyen hajamnak kellene lennie és kár, hogy nem ilyen? Plusz adalék, hogy gyermekkoromban folyamatosan levágta picikére a hajam, mindig úgy néztem ki mint valami fiú, pedig ezerszer kértem, hogy ne vágjon belőle annyit. Érdekes módon felnőttként majdnem derékig érő hajam van, ráadásul tényleg olyan hatalmas, mint azoknak, akiket gyerekkoromban láttam. Annyi csak hogy kicsit vékony szálú, de ennek ellenére dús. Csak ugye ez rövid hajnál nem jött elő. Nagyon gáznak tartom ezt az egészet, éveken át örlődtem emiatt. Persze voltak neki más kellemes megjegyzései is velem kapcsolatban, ez a hajammal még talán a legkedvesebb volt. Ne hagyjátok, hogy ilyeneket mondjon a gyereknek, mert lesz még olyanabb is és teljesen elrontja szegény kislány önképét.
2022. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális. Hitegeti a gyereket, pedig inkább azt kéne hangsúlyozni, hogy ja, Pannika jó lapot húzott a genetikában a szép haját illetően, neked, Julcsi,meg szép a szemed. Vagy okos vagy. Vagy ügyes vagy valamiben. Mert a külső amúgy is csak egy dolog. De így a gyerekben az marad meg, hogy ő valamit nem jól csinál, miközben jó eséllyel csak genetikai alapja van a különbségnek.
2022. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem
2022. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Most komolyan... a nagymama urbanlegendes hülyeségein agyaltok...?

Egyik füleden be, másikon ki?


Mindenki tudja, hogy 99%-ban genetika, hogy kinek milyen a haja...

2022. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
6. Nem az lenne a probléma, ha a felnőttnek mondaná a kedves nagymama, hiszen ahogy írod is: egyik fülén be, a másikon ki. De itt most egy olyan gyerekről van szó, aki nem tudja, hogy ez simán genetika, a kedves nagymama pedig éppen a kislány önképét rontja. Ha ilyeneket beszél neki, akkor kíváncsi lennék, hogy mennyi minden mást mondott még neki úgy, hogy nem igaz, de a kislány teljesen abban a hitben van, hogy ő rossz azért, mert ez vagy az ilyen..... A kislány a lényeg és az, hogy miért ilyen rosszindulatú a nagyanyja.
2022. dec. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rengeteget. Amikor serdültünk, és én szintén az ő "mellüket örököltem", az unokatesómnak meg már 13 évesen olyan nagy kannái voltak, hogy fájt a háta, akkor is ez ment, hogy rá kellene edzenem, és akkor nekem is lenne.

A combomnál is ez ment: bármennyit edzek, bármit csinálok, nagy combom van, combos vagyok. Pechemre a s3ggem nem jó, így azt se lehetett mondani, hogy "igaz, hogy nagy mamut combjaim vannak, de legalább jó s3ggem van", mert lapos.


De ugyanez volt a pattanásoknál is: full pattanásos voltam, biztos a sok csoki meg chips miatt, és nézzem meg unokatesómat, ő mindennap keni az arcát meg nem eszik mindennap annyi szemét kaját, és nézd milyen szép bőre van. Megvontam magamtól mindent, semmi édességet nem ettem már, és mégis full pattanásos voltam (pajzsmirigy, gyógyszer tette rendbe).

2022. dec. 17. 22:56
 9/11 A kérdező kommentje:

És azért nem írtam le ezeket, mert amikor felemlegetem, hogy fáj, és milyen károkat okoztak nekem, akkor a hajas storyval kezdem (kitérek rá hogy miert), és akkor ebbe belekötnek meg lekicsinyítik a problémám, hogy nehogy már ettől nekem önértékelési zavaraim legyenek meg ezert fekszek be minden fiúnak az ágyába, mert nagyanyám ezt meg azt mondta nekem.


És azért a hajas story maradt meg, mert azt már első perctől megkaptam, mindig felemlegették, és a legtöbb emlékképem erről van.

Pl.: 4-5 éves lehettem, amikor nem hittem el, hogy unokatesómnak combközépig érő haja van, és amikor megjöttek, le se vették a kabátot, de már kihúzták a haját, hogy "Na látod hogy tényleg ilyen hosszú haja van a Biankának?".

Meg amikor nyáron le volt beszélve, hogy egyszerre ottalszunk unokatesómmal, és nagyanyám/nagynéném befonta a hajunkat, akkor mindig stresszbe voltam, emlékszem, hogy megint be fognak szólni, és be is szóltak, hogy "De kevés hajad van", mintha én nem tudnám, hogy tényleg kevés van (mindenkitől ezt kapom vissza), és leult unokatesóm és "De szép hajas van, te nő!".

2022. dec. 17. 23:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Jajj kérdező, nem tudtam, hogy rólad van szó. 7es vagyok. Igy nehéz mit tanacsolni, nekem sem sikerült még teljesen kijonni az önértékelési zavarbol, amit a nagyim okozott... kitartást, és olvass sokat erről, ismerd meg a tested és tudom, hogy bénán hangzik, de próbáld megszeretni. :)))
2022. dec. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!