Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik nem...

Vannak itt olyanok, akik nem diszfunkcionális családban nőttek fel?

Figyelt kérdés

Meséltek róla milyen volt? Voltak közös programok? Nem úgy teltek az esték, hogy mindenki a saját szobájában TV-zett vagy nyomkodta a Facebookot? Voltak közös beszélgetések, családi összejövetelek? A család segítette egymást?


Kíváncsi vagyok, mert én bár egy jómódu családban (Magyarországon felső osztály) nőttem fel, ugyanakkor nincsenek arra mintáim milyen egy jól működő, nem diszfunkcionális család.


Aki ilyenben nőtt fel, ahol napi szinten ordibált anya apával, felnőttként sokkal nehezebben ismerkednek, alakítanak ki kapcsolatokat?



jan. 10. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Most ez olyan hogy kinél mi a normális aki ilyenben nőtt fel annak lehet a gyakorlatban fel se tűnt, mert simán azt gondolta normálisnak.
jan. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén diszfunkcionálisban nőttem fel. De éppen ezért kerültem a mintát és sikerült egy jól működő családot kialakitanunk a párommal. Ha tudatos vagy, figyelsz és kerülöd a mintát, neked is menni fog.
jan. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök érdekes, mert akárkivel beszélek, akár a való életben, akár itt, valahogy mindig azt érzem, hogy csak a mi családunk volt normális, és mindenki másnál óriási bajok voltak és vannak! :(

Néha már komolyan azt érzem, hogy lehet, hogy a mi családunkkal volt a baj, hogy nálunk minden normálisnak tűnik, és mindenki másnál vannak csak nem normális szülők és rokonok! :O

38/F

jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A nem diszfunkcionális családnak is többféle variációja létezik. Alapvetően nem a közös programoktól lesz funkcionális egy család.

"Az én időmben" csak egy TV volt családonként, tehát ha néztük, akkor közösen. Internet nem nagyon létezett még, gimis voltam már mikor bevezették az iskolába. Sokaknál számítógép sem volt otthon. Közös programjaink nem nagyon voltak, de akkor még a lehetőségek is másak voltak. Ami alap szerintem, hogy a szülők jó házasságban éljenek, ezen felül ne temetkezzenek bele fülig a munkába, hogy legyen idejük egymásra, gyerekekre. Nagyon fontosak a közös étkezések, legalább naponta 1x, ilyenkor alakulnak ki a legjobb spontán beszélgetések (telefont asztalhoz vinni tilos!). Illetve ha vallásosak vagytok, akkor a közös esti ima; egyéb esetben is lehet valamilyen lefekvés előtti rituálét kitalálni pl. éneklés, meseolvasás. Tulajdonképpen ez a napi néhány perc, példádul egy közös vacsora, sokkal többet számít, mint hogy néha elmentek együtt kirándulni.

jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!