Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki diszfunkcionális családban...

Aki diszfunkcionális családban nőtt fel rossz szülői mintával, még lehet vidám, pozitív esetleg boldog ember?

Figyelt kérdés
Sorra vettem fejben a jellemzően vidám, bolondozó, barátságos, ezek következtében sok-sok baráttal, biztonságos párkapcsolattal rendelkező ismerőseimet. Azt a közös vonást találtam bennünk, hogy már a szüleik is ilyenek voltak, ezért a gyerekkoruk is vidám, felhőtlen, biztonságos volt, ezt szívták magukba. Generációról generációra örökítik tovább ezt a mentalitást, a gyerekeik is ilyenek, vagy ilyenek lesznek. Ha én egy nehezebb sorsú, komolyabb családból származok, ahol pl. betegések ritkították a felnőtteket (szüleimet már 24 és 30 éves koromban elveszítettem) van esélyem egy vidámabb, nyitottabb személyiség kialakítára? Sajnos mind a két szülőm borúlátó típus volt, édesapám szociális fóbiával is küzdött, kerülte az embereket és csöndes, szorongó, magába zárkózó típus volt. Ezt néztem egész gyerekkoromban. Anyukám folyton a problémáiról beszélt és veszekedett, kiabált velünk, a házasságuk egy katasztrófa vot. Én annyira nem vagyok "lent", mint ők, de én is zárkózottabb típus vagyok, küzdök az emberi kapcsolatokkal, mert gonddal terheltek, mivel vagy rossz embereket fogok ki, vagy én nem vagyok szimpatikus nekik és megutálnak, vagy a kettő az egyben. Alapvetően szorongok is egy csomó mindenen. Ez már tényleg a születésünknél fogva elrendeltetett és megy tovább a gyerekeinkre? Annyira szeretnék könnyed lenni és jól érezni magam az emberek közt! Több barátra szert tenni, felhőtlenül beszélgetni, sokat nevetni.

2022. nov. 11. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
igen
2022. nov. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz út vezet oda, de nem lehetetlen.
2022. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, de több munka szükséges hozzá. Konkrétan pszichoterápiára gondolok.
2022. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is olyan családból származom, mint a kérdező. A boldogság számomra is egy nehezen elérhető állapot. A gyerekkorom tele volt nehézségekkel, tovább rontotta a helyzetet hogy az anyám nagyon egy negatív, panaszkodo személy volt.

Folyton csak azt hallgattam hogy mindenki gonosz, nem szabad megbízni senkiben.Valahogy tudat alatt ez belém is ívódott.

Amikor szembeszálltam vele én is megkaptam a magamét, hogy belőlem soha nem lesz semmi, meg hogy mekkora egy szerencsétlenség vagyok... ezt a részt már elengedtem, megbocsajtottam neki.

Próbálok haladni, fejlődni, változtatni az életemen, de sok akadályba ütközök.

Érdekes amúgy hogy gyereket vállalni mindenkinek szabad, akkor is ha valaki teljesen alkalmatlan a feladathoz.

2022. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az én anyám is folyton kiabált és panaszkodott. Már kiskoromban is szembetűnő volt a külömbség, amikor átmentem valamelyik barátnőmékhez, ahol nyugalom, szeretet és összeszedettség honolt. Hihetetlennek találtam. Most meg azt találom annak, amikor valaki nyitott, vidám, sok barátja van stb.
2022. nov. 12. 07:59
 6/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok.

Hány éves vagy kérdező?

2022. nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
41 vagyok
2022. nov. 13. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy érzed, a gyerekkorod miatt vagy boldogtalan? Nő vagy vagy férfi?
2022. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nő vagyok, nem csak a gyerekkorom miatt vagyok boldogtalan, az elmúlt 18 évben több trauma is ért és hosszú ideje egyedül nevelem a gyerekem, sok a nehézség, családom nincsen és még sorolhatnám. De alapvetően szerintem a borúlátó minta miatt nem tudok kikeverdni a rosszból, sajnos apukámra ismerek magamban.
2022. nov. 17. 19:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Az orszag melyik reszen laksz? Én is nő vagyok, bár még "csak" 24 éves. Ha van kedved, beszelgethetünk.
2022. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!