Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni azzal a...

Mit lehet kezdeni azzal a helyzettel, ha valószínűleg demens rokonod lopással vádol meg?

Figyelt kérdés

Távoli rokon, de pechünkre szomszédos utcában lakik. Igazából köszönni szoktunk egymásnak, de még ünnepekkor sem keressük egymás társaságát. Ma a kapuban várt és azzal fogadott, hogy kirabolták és tudja, hogy én voltam, folyamatosan a nagymamám nevén szólított! Oltári balhét rendezett, hogy mindenét evittem, még a lecsó befőttet is a kamrából.

Próbaltam beszélni vele, hogy nyugodjon meg és gondolja ezt át megint, de csak veszekedett tovább, majd közölte, hogy feljelent és elrohant, közben többször is elesett, akkor meg azt ordibálta, hogy rátámadtam, segítségért kiabált.

Szerencsére több szomszéd is kijött már addigra, tehát arra van tanúm, hogy hozzá sem értem.

Ilyen esetben mit lehet tenni?


jan. 12. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Értesíteni kell a legközelebbi hozzátartozót.Elmondani a leírtakat.
jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Beutaltatni.

Gondviselőt keresni. Otthonba tenni. A közvetlen rokonait megkeresni.

jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
93%
Az ilyen ún. téveszméket (ami valóban megjelenhet demenciában is) antipszichotikummal is meg szokták próbálni kezelni (ez pszichiáteri hatáskör).
jan. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos valószínűleg én vagyok a legközelebbi hozzátartozója, mert gyereke nem volt, a férje meg több mint 40 éve halt meg, még az én születésem előtt. Azt én se tudom, hogy vér szerinti rokon-e vagy sem, még a rendes nevét és a születési adatait se tudom...
jan. 12. 17:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudod hívni rá a rendőröket, hogy veszélyezteti a saját épségét meg tévképzetei vannak. Első pár ilyen alkalom után csak hazaviszik a rendőrök, majd ha nagyon megszaporodnak az ilyen események (mondjuk 5 alkalom után), beviszik a pszichiátriára. Tudom sajnos, nem rég történt nálunk is ilyen.
jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

"Beutaltatni. Gondviselőt keresni. Otthonba tenni."

Ez nem annyira egyszerü, gondviselöt keresni nem lehet, ahhoz elötte gondnokság alá kell helyeztetni, a bíróság rendel ki neki gondviselöt. Ha nem cselekvöképessé van nyilvánítva, utána lehet bárhová is beutaltatni vagy otthonba helyeztetni, enélkül a beleegyezése kellene. Másrészt otthon találni sem egyszerü, meg a legtöbbször nincs miböl fizetni

jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Egyéves procedúra gondnokság alá helyeztetni. Nekünk mire kijött a papír erről, addigra meghalt a pszichiátrián a rokon.
jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy feljelentést tesz, mert holnapra elfelejti, vagy nagymamádat jelentené fel, vagy a rendőrök is látják, hogy zavar van az erőben. Emiatt most a helyedben nem aggódnék, bár biztosan feldúlt.


Ahogy írod, ő egy távoli hozzátartozó, akinek a rokonsági fokát nem is tudod. Szerintem ő nem több egy szomszédnál az utcában, nem a te felelősséged a mentális egészségének a megoldása.

jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8-as leírta, amit akartam. Lehet, hogy ez most gonoszul hangzik, de ne vedd a nyakadba a gondját, mert beleőszülsz. Ja, és ne hagyd, hogy a nyakadba varrja valami nagyon lelkes szociális munkás, aki esetleg "felkutat, mint hozzátartozót". Semmilyen kötelezettséged nincs iránta (a tartási kötelezettség CSAK egyenes ági rokonságnál létezik).
jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Legközelebb meg a közelébe se menni.
jan. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!