Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom valószínűleg terhes,...

A húgom valószínűleg terhes, de se orvoshoz menni nem akar, se a szüleinknek beszélni róla? Mit csináljak, avatkozzak közbe?

Figyelt kérdés

A szüleink néha túlságosan szigorúak, ezt aláírom. Sokszor ha eldurran az agyuk, akkor ostobábbnál ostobább szabályokat, büntetéseket hoznak. De ez szerintem olyan helyzet, amikor nem egy kis kiabálástól, leszidástól kéne félni...


A húgom 17 éves, nyáron mondta, hogy szeretne már lefeküdni a barátjával (lassan 1 éve együtt vannak) és hogy az anyánkkal erről nem tud beszélni, mert ő mindent csak megtilt neki, meg sem hallgatja. Annyit kértem, hogy gondolja át, semmit ne csináljon "muszájból" és védekezzenek. 2 hete otthon voltam (Budapesten élek amúgy már 5 éve). Láttam, hogy nincs jó kedve, ingerlékeny is volt és végül kibökte, hogy késik neki 3 napja. Utólag már tudom, hogy azonnal tesztet kellett volna csináltassak vele, de hallgattam rá, hogy biztos csak azért, mert rágörcsöl és ideges és hogy majd ha x nap múlva nem jön meg, akkor tesztel. Ennek már 2 hete.

Azóta húzza, halasztja. Mondtam neki még pénteken, hogy akkor jöjjön fel hozzám Pestre, legyen itt hétvégén és ha gond van, kitaláljuk, hogy mi legyen, hogy mondja el. Nem, mert tanul. Oké. Kértem már többször, hogy vegyen tesztet, de hogy ő nem akar, mert anya biztos megtalálná és hogy azt olvasta, hogy ilyen korban még lehet simán rendszertelen neki a menzesze. Mondtam, hogy akkor menjen el orvoshoz, ha kell, kérek neki én időpontot, el is utalom neki a vizsgálat árát. Nem, ő nem megy, mert otthon a városban csak egy női nőgyógyász van, akiről csak rosszat hallani, férfihoz meg nem akar menni. Meg hogy már elmondta a barátjának, hogy késik neki és mind a ketten afelé hajlanak, hogyha tényleg terhes, akkor megtartják... De teljesen más erről ötletelni és fantáziálni, mint szembesülni azzal, hogy igen, tényleg gyerekük lesz. És lehet, hogy akkor már a srác is meggondolja magát.

Meg 17-18 évesen, középiskolásként szerintem erről illene a szülőket is megkérdezni. Nem pedig egyszer csak eléjük állni, hogy fél év múlva nagyszülők lesznek.


Nem tudom, mit tegyek.

Visszaélni nem akarok a bizalmával, de a cinkosa sem akarok lenni abban, hogy átverje az egész családot. Aggódom érte, mert valljuk be, ha valaki védekezés nélkül szexel, akkor ott elég nagy az esély a terhességre.

Most azt mondta, hogyha október végéig nem jön meg neki, akkor elmegy orvoshoz. De úgy érzem, hogy ezt is csak azért mondja, hogy ne zaklassam.


2020. okt. 12. 21:27
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
93%

Ultimátum, jöjjön fel hozzád, teszteljetek, ha nem, beköpöd.

Szemét megoldás, de nem húzhatja még egy hónapot, ez nem az a szitu.

2020. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
34%
Te már elmondtad neki a véleményedet, de helyette lépni nem tudsz. Ha ő nem akar sem tesztelni, sem orvoshoz menni, akkor nincs mit tenni.
2020. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 bubu9313 válasza:
80%
Egy baba felelősség. Lepj! Hiszen nem csak a húgod élete múlik rajta. Abortuszt 3 hónapig csinálnak. Utána már nem. Szerintem szólj anyudeknak. Az a legtisztább. És akkor eltud vele menni az orvoshoz.
2020. okt. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is ultimátum. Menj oda hozzá, vegyetek tesztet és együtt csináljátok meg. Ha nem, akkor elmondod anyádéknak. Ez nem gyerekjáték, minél hamarabb tudni kell, akkor van idő gondolkodni. Anyádékról is meg van a véleményem, ha normálisan fel lett volna világosítva szerencsétlen kislány, akkor nem lenne ez.
2020. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
82%

Kifut az időből. Mivel beszéltél vele és nem juttok egyről a kettőre, bevonnám a szülőket is.

Ha terhes akkor most kb. hat hetes, normális időszakban is kb. 4 hét az abortusz ügymenete, most lehet hogy több. Nem lesz döntési lehetősége ha tovább húzza a dolgot.

2020. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
44%
teszteljetek,mond el anyukádnak,abortuszt nem válalják 4 ,honaptol
2020. okt. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
88%
Ha addig vár akkor valószinüleg már nem sok esély lesz egy esetleges (abortuszra)! Simán lehet addigra 8-9 hetes terhes,ugye a jelenlegi egészségügyi rendszerben bonyolultabb bejutni vizsgálatokra,műtétekre! Én inkább szólnék a helyedben,mert nem,csak kettőjük életére lenne hatással egy baba! 17 éves,tanul ... barátja félúton meghátrál stb...
2020. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
9%
Inkább sürgesd meg a másik 2-t is hogy igényelhessék a csok-ot.
2020. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
60%
Anyádnak szólj azonnal. És mond el neki azt is, hogy a húgod miért nem mert tőle segítséget kérni.
2020. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
7%
Ez van amikor a rossz fiúkat szeressük. :)
2020. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!