Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalakok, akik a szülőkkel...

Fiatalakok, akik a szülőkkel élnek, mennyi pénzt adtok haza?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és anyámmal élek. 310 nettót keresek, amiből csak 50ezret tartok meg, a többit leadom anyámnak. Ebből az 50ből veszek minden személyes dolgot, például ruha/cipő, mozijegy, tusfördő stb. Szóval elég kevés ami megmarad, és úgy érzem, hogy a semmiért dolgozom, nincstelen vagyok. Egy ócska használt bringáért is hónapokig kell spórolnom, jogsiról meg nem is álmodok. Úgy látom, hogy másoknak anyagilag előnyös a "mamahotel", de én csak kizsákmányolva érzem magam. Tavaly októberig csak 280ezret kerestem, és akkor is úgyanúgy 50 ezrem maradt. Szóval hiába keresek többet, azt is oda kell adnom, és ugyanannyival maradok mint előtte.

jan. 14. 15:23
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Még egy önálló albérletben is több pénzed maradna. Tőlem semmit nem kértek anno. Se a rezsibe, se a kajába nem kellett fizetnem semmit. Anyád jól elélősködik rajtad.
jan. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Net sincs itthon, mert az "felesleges luxus". Feltöltőkártyás mobilnetet hotspotolok itthon laptopra, ami szintén a megmaradó 50 ezerből megy.
jan. 14. 15:44
 3/55 anonim ***** válasza:
98%
Tehat negyedmilliot adsz le anyadnak havi szinten. Az gyonyoru. Mi a franc megy el nalatok ennyire + meg az o fizetese?? Vagy neki nincsen es rajtad eloskodik? Miert nem mesz alberletbe? Sokkal kevesebbe kerulne.
jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
93%

Hát őszintén én majdnem csak ennyit tervezek beleadni a közösbe, mint ami neked marad (legalábbis ahhoz az összeghez közelebb van)

Jelenleg nincs munkám, de ha lesz, akkor úgy van az megállapodásunk, hogy a rezsi harmadát fizetem (hárman lakunk itt), plusz belefizetek a kajába "amennyit gondolok". Ez nyilván nem semennyi lesz, de szerintem ez így nagyon max 80-100-ra jön ki egy hónapban amit beadok a közösbe.

Ennyi erővel mehetnél albiba is, akkor is több maradna neked.

jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
97%
Felezzük az ételt és a nagyobb kiadásokat, de pl. a rezsibe (bár többször felajánlottam) nem adok bele, mert nem fogadja el. Mi is ketten vagyunk. Szerintem költözz, mert így sosem jutsz egyről a kettőre.
jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
86%
Nem fiatal vagyok, hanem 37. Nettó 220 körül keresek és 55 000 Ft-ot adok haza, ebben a kajapénz is benne van.
jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
21%
Biztos a szüleidnek sem egyszerű.
jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Anyám rokkantnyugdíjas, nem tudom pontosan mennyit kap, de valami keveset. A lakás saját, szóval nem fizetünk lakbért. Nem megy el minden pénz, csak anyám gyüjtögeti. Van is már egy viszonylag jelentős pénzkupac, de ahhoz csak anyám fér hozzá, és nekem spórolnom kell ha akarok, ha nem. Csakohgy én most akarok élni, szórakozni, jogsit csinálni, autót venni stb, nem majd 40 évesen.
jan. 14. 15:56
 9/55 anonim ***** válasza:
89%
Csak a rezsi rád eső részét fizesd, vedd magadnak a kaját és az egyebeket.
jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Ez már 3 éve így megy, szóval amióta dolgozom. Már rég lehetne jogsim, meglenne a rá a pénz, de anyám csak gyüjtögeti.
jan. 14. 15:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!