Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bunkóság ha nem megyek...

Nagy bunkóság ha nem megyek haza a családhoz karácsonyra?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok. Egyetem után elköltöztem otthonról egy másik városba és elkezdtem élni a felnőtt életet. Most hogy majd jönnek az ünnepek nyilván van aki nagyon várja. Én viszont éppen ellenkezőleg. Semmi kedvem hazamenni miatta.


Anyám 3 napig süt főz így nyilván fáradt és ideges ami megadja az alapot az egésznek. Ezenfelül az egész karácsony nálunk arról szól hogy rohanásban vagyunk. 24.-én már reggel 9-re jönnek anyámhoz és hozzám bátyám és a barátnője. Aztán átmegyünk apámhoz és az ő baratnőjéhez. Ezután a megyünk apám anyjához (mamámhoz) ahol összeül a család egyik fele. Este megyünk a család másik feléhez. A következő napokban, János, István napokat tartunk, persze külön, ezenfelül van bátyám névnapja is. Tehát ahelyett hogy arról szólna az ünnep hogy pihenünk , otthon vagyunk a szűk családdal mi folyton úton vagyunk.


7-en vagyunk unokatestvérek. De mindenki éli a maga életét. Nem vagyunk rosszban de konkrétan sose beszélünk egymással. Karácsonykor találkozunk évi egyszer és ennyi. Még facen se kommunikálunk hiába vagyunk ismerősök. Őszintén, ehhez sincs kedvem hogy olyan rokonokkal töltsék időt akikkel amúgy sose beszélek. A legkisebb "gyerek" is már 20 éves. A legidősebb 35. Konkrétan sokkal közelebb érzek magamhoz a barátaimat mint a rokonaimat. Igazából csak a nagyszülők miatt jövünk össze, nekik nagyon fontos. Amikor gyerek voltam még élveztem a karácsonyt. De már eltűnt a varázsa.


Ezek után ironikus lesz amit írok de amúgy szeretem a családomat. Senkivel sincs bajom. A szüleim is becsülettel felneveltek, mindenben támogattak. Csak tényleg ehhez a karácsonyozáshoz nincs kedvem mert nyugalom helyett csak a feszültség van hogy minden időben el legyen keszitve, érjünk oda időben stb.



2023. okt. 16. 00:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
33%

1.

Amikor az anyák sütnek-főznek, azt boldogan teszik, azokra gondolnak, akiket a legjobban szeretnek. Lehet, hogy elfáradnak, de ez is boldog fáradtság.


Nekik ez az igazi karácsonyi ajándék.


2.

Ha megszakítod a kapcsolatot, elvágod a szálakat, megbetegíted a szüleidet.

Érdemtelenül, hiszen szeretettel gondoskodtak rólad, neveltek fel.


3.

Gyökértelenné válsz, és lebegsz, mint hólyaf…hír a levegőben.

A gyökértelenség tudat alatt is megbetegít, mert az élethez szükség van a szeretetre, azt pedig ápolni kell. Ha ritka találkozásra van lehetőség, akkor is.


Nézz csak itt jkörül, hány témát találsz, ami a posztoló magánytól való szenvedéséről szól!


Egy évben egyszer kibírod, hogy hagyod, hogy kinyilvánítsák a szeretetüket, hogy azt viszonozva körbelátogatod apádat, anyádat, nagyszülődet, hogy feltöltsd a lelküket.


Legyőzve az önzésedet és vélt kényelmedet.


Amúgy a barátaid is a családjukkal lesznek így, úgy, amúgy.

2023. okt. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
58%
Szerintem nem, nyugodtan kihagyhatod. Minden 2. évben bőven elég egy ilyen herce hurca.
2023. okt. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%
Menj el akkor csak 25-én anyukadhoz egy két órára. Én nem látok semmi rosszat abban, ha te pihenni vagy máshogy tervezed a karácsonyt. (de egy 1-2 órás látogatásnak valahogy bele kellene férni.)
2023. okt. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Miért nem beszélsz erről őszintén anyuddal? Mert most ezzel megbünteted anyádat, mert rohanós a karácsony a rokonok miatt. Nálunk is az volt, utáltam. Helyette tartunk egy családi közös karácsonyt az én családommal, egyet a férjem családjával, szenteste meg döglés van, két ünnep között szintén. Nem kell megőrülni karácsonykor, viszont irtózatos rossz üzenete van ezért a szeretett rokonokra sem rányitni az ajtót.


Anyaként sokkolja, ha a gyerekem előállna hogy ő inkább ránk sem nyitja az ajtót, és mélyen elgondolkodnék, hogy vajon mit szurhattam el teljesen...


Egyébként a közös karácsonyok az öregek miatt fontosak, egy jó pár évtizede még egymás közelében laktak a családok, így nem merült fel hogy az unokatesók nem vagy alig ismerik egymást. Ma már az ország két végében, de inkább több országban élnek akár közeli rokonok is, szétestek a családok, nulla kapcsolattartás van, persze hogy nyűg összeülni, hiszen egy közös téma sincs. De szerintem ezt kommunikálni kell, normálisnak, viszont nem elzárni magunkat a rokonságtól. Van arra sajnos épp elég indok a világban, hülyeségek miatt ne rúgd magad alól ki az egyik legstabilabb alappillért.

2023. okt. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%
Addig menj , amíg van lehetőséged.
2023. okt. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%

Igen, ha amúgy normális és szerető szüleid voltak, ahogy írod, akkor bunkóság. Nekem nagyon sz*rul esne, ha a gyerekem nem nyitná rám az ajtót pont karácsonykor, és hidd el, ha lenne gyereked és felnőttként neked is azt mondaná, bocsi, de nem megy, mert neki nem felel meg, ahogy csináljátok, baromi rosszul éreznéd magad.


Egy évben egyszer ennyit kibírhatnál, ha amúgy szereted őket, senki nem tökéletes, ők sem. Max. megmondanám, hogy figyeljetek, ma megyek a nagyszülőkhöz, de ennyi, a következő 2 napban pihenek, vagy jövök haza vagy bármi.


De el sem menni, igen, gáz, mondom ezt úgy, hogy nekem igazi sz*r csal@dom volt, így sosem találkozunk, nemhogy karácsonykor. De ha normális szüleim lettek volna, elmegyek.

2023. okt. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

Anya, idén ne készülj annyit, én viszek magammal sütit, és vállalok valami húst is.

Vagy esetleg segíts neki.

2023. okt. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
Mi is ilyenkor találkozunk a rokonokkal, kben soha senki nem ér rá. Nagyon fura lesz, ha nem mész. Jó, nem kell egy hétre menni, mondd, hogy tanulnod kell, de legalább szülőket, nagyszülőt látogasd meg.
2023. okt. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%

Objektíve nem bunkóság, nem tartozik az alapvetően elvárt társadalmi formaságok közé (ellenben pl. egy közeli hozzátartozód temetésén nem megjelenni, ha lehetőséged volna rá, az bunkóságnak számít).

Viszont ez tökmindegy, mert nem a társadalom megítélése számít itt, hanem hogy anyádék mit fognak gondolni. Ha arra van kiépülve náluk minden, hogy a karácsony az ilyen, és te a része vagy, akkor nekik rosszul fog esni, az ő szemükben ez lehet bunkóság.


De leírom a saját véleményem is, nyugodtan lepontozhatnak az önjelölt mártírok:

Ez a te életed, úgy éled, ahogy akarod. Ha te annyira utálod ezt a mizériát, akkor ne menj. Kell ehhez egy nagy fokú önismeret azért, hogy tényleg olyan helyzet-e ez, amiből ki akarsz maradni vagy csak van nyűgös része, mert nem mindegy. A szüleid, nagyszüleid nem lesznek örökké veled, szóval ezek az alkalmak végesek. Érdemes ennek fényében átgondolni: ha tudnád, hogy soha többé nem lesz ilyen alkalom, akkor se akarnál menni? Szerintem teljesen valid válasz, hogy akkor se. Én is szeretem a szüleimet, mégsem használok minden pillanatot arra, hogy velük töltsem, mert irreális, nem erre vágyok, és az, hogy az ember emiatt áldozza fel a saját idejét/energiáját/kedvét, az nonszensz, mi több, gyáva dolog.

Viszont ha úgy gondolod, hogy ez más megvilágításba helyezi, és bánnád, ha kihagytad volna az utolsó közös karácsonyt, akkor inkább menj el, és próbáld meg esetleg tompítani valahogy a negatív oldalt: vagy ne egész időre menj, csak egy részére, vagy próbálj beszélni anyáddal, hogy hogyan tudnátok ezt az egészet másképp csinálni egy kicsit, hogy neked is jó legyen, és másoknak se legyen rosszabb.

(Hozzáteszem, hogy ha erre azt válaszolnád, hogy anyád nem lenne hajlandó meghallgatni sem az igényeidet vagy nem lenne hajlandó változtatni, az azért egy nagy redflag, hogy ők is a megszokáshoz ragaszkodnak, nem a családhoz magához.)

2023. okt. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%
És a családod azt élvezi? Nekem annyi rokonom van, hogy nem is tudnám ezt megcsinálni, hogy 1 nap alatt mindenkihez átmegyek. Szerintem a te családoddal beszéld meg, hogy csináljátok másképp, mert ehhez nincs kedved.
2023. okt. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!