Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem ilyen nehéz a...

Csak nekem ilyen nehéz a felnőtté válás?

Figyelt kérdés

Most megyek egyetemre, kollégiumba. De egyáltalán nem várom, mert el kell itthonról költözni és csak kéthetente, hetente tudok fogok hazajárni. Az egész olyan rossz érzéssel tölt el. Meg az hogy egyedül leszek. Már azt is elfelejtettem, hogyan kell barátkozni, amúgy sem vagyok egy nyitott személyiség.


Csak én vagyok ilyen életképtelen?

Hogyan könnyíthetném meg a dolgom?

19L


2011. aug. 29. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Budapestre mész?
2011. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

3 évvel ezelőtt én is ilyen dilemmák miatt maradtam s szülői házban. Egy év múlva lett volna lehetőségem lelépni, de Szerelmem nem tudott volna velem jönni, meg egyéb kifogásokat is kerestem mellé, szóval maradtam. Eltelt a két év és hát már bánom hogy nem léptem le itthonról amikor lehetett volna. Ne értsétek félre szeretem a szüleimet, de már túl vannak az 50-en és néha idegesítőek tudnak lenne, főleg hogy apám alkoholista, anyám meg a változókor "szépségeit" éli meg...

És a legtöbb házimunkát én csinálom meg itthon, s lényegében még nekik áll feljebb hogy miért nem csinálok meg több mindent itthon...

21/L

2011. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hova mész?
2011. aug. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szeged
2011. aug. 29. 18:48
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem csak neked nehéz. Nekem is az volt, még fiatalabb is voltam, alig múltam el 18. (Azóta eltelt egy év, máris minden jobb, hidd el.)


Nézd, az első egy-két hónap arról fog szólni, hogy keresed a helyed - és a többiek is!

Néha egy-egy apró gesztus is sokat ér, pl. ha megkérdezed a szobatársadtól, hogy hozz-e neki két zsemlét, ha már úgyis leugrasz a boltba. Ugyanígy előfordulhat fordítva is, ha pl. valaki anyja küld kaját, de túl sokat - és el kell fogyasztani, nehogy megromoljon. Ezek alakítanak ki egy kapcsolatot, egy jó barátságot stb.

Eleinte minden furcsa lesz, de tudod mit? Kérdezősködj körbe, ki szeretne egyszer-kétszer felfedezőutat tenni! Vegyél bérletet, hogy bárhová eljuss tömegközlekedéssel - és addig menj, amíg el nem fáradsz. Egyáltalán nem probléma térképpel járkálni - eleinte én is úgy éreztem magam, mint egy buta turista, de mások is jöttek szembe, ugyanígy. :D

Hamar kiderül egyébként, ki mit (nem) szeret,... aztán hajrá! :)


Ha van a koliban valami lehetőség, használd ki! Gyűjtsd a szemetet szelektíven, kopogtass be ide-oda, kérdezd meg a vezetőtől, hogy kitehetsz-e szelektívnek zsákokat. Előbb-utóbb mások is rákapnak, rájönnek, hogy mások szemetéből meg lehet gazdagodni. (Tudniillik pl. a Tesco a nagyon nagy mennyiségű fémdobozért fizet is... az egyetemisták meg ugye fémdobozból isszák az energiaitalt és olykor a jegeskávét.) :)

Keresd meg azt, ami még nincs, amiből hiány van és te tudnád pótolni - vagy ha akad valami, ami tetszik, bátran próbáld ki! Legyen az klubest, baráti kör stb.

Lesz, aki csatlakozni fog hozzád, nem leszel egyedül.


Eleinte egyébként a legegyszerűbb tanulmányi ügyekről beszélgetni, nyavalyogni... én 3 órát álltam/ültem/feküdtem, mire átvehettem a diákigazolványomat (na igen, kb. kéttucatnyian fogalmunk sem volt arról, hogy lehet időpontot foglalni), és rögtön megismertem három marha jófej, hasonló szerencsétlen gólyát. :)

Egyikőjükkel azóta is hetente összefutok.

2011. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kár, ha Budapestre jöttél volna, írtam volna neked privátot:D Ebben az esetben csak azt tudom tanácsolni, hogy gyorsan ismerkedj meg a csoporttársaiddal és barátkozz a normálisabbakkal:)
2011. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem tudom nálatok létezik-e ilyen, nálunk volt, és sztem nem hülyeség.

Egy-egy iskola a facebook oldalán szokott létre hozni csoportokat, probáld meg felvenni párral a kapcsolatot! sokat tud segíteni!

2011. aug. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. aug. 29. 19:16
 9/17 anonim ***** válasza:

Nyugi eleinte mindenki így érez :) Én bevallom első pár nap még sírtam is a honvágy miatt és elég sok ismerősöm bevallotta, hogy ő is. Szóval ez természetes.

Melyik karra jössz?

2011. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én dolgozni fogok, és nem lesz időm se a barátaimmal, se a családommal találkozni. Visszasírom az egyetemet :(
2011. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!