Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent egy egészséges...

Mit jelent egy egészséges anya - fia kapcsolat?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem a parom, nagyon "anyas" és kíváncsi lennék, hogy én reagáló túl a dolgokat vagy van valós alapja.

Köszönöm



jan. 18. 10:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Mit takar az hogy nagyon anyás?
jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem szeretném el ítélni lehetséges csak az én meglátásom szerint az.

Például most vettünk házat o mar el mondta hogy milyen színű legyen a konyha bútor. Természetesen legyen véleménye mindenkinek van sőt ossza is meg de kicsit erőlteti a véleményét.

A másik páromat napi 3x hívja legjobb esetben. Reggel délben este, el mondja mit csinált mit nem csinált és a páromat nem kérdezi meg, hogy van csak mondja mondja a magáét.

Lehetséges ez azért van mert én a szüleimmel úgy vagyok, naponta fel hívom őket egyszer beszélünk mindenki el mondja mi fáj neki és kész. Nem oszt véleményt.

jan. 18. 10:50
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha a parom nem válaszol a telefon hivasra akkor rögtön ír üzenetet amiben azt írja "nem válaszolsz? Szép." vagy "nem tudom mi van veled megint".
jan. 18. 10:55
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztos nem "egészséges"anya-fia kapcsolat. Csüng azon a szerencsétlen gyerekén, ő meg még asszisztál is a lelki szemetesláda szerepéhez. Alap bármilyen kapcsolatban, hogy a másik érzései is megjelennek, ő is meg van hallgatva kölcsönösen. Minden más nem szereteten alapuló kapcsolat.
jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a parommal egyszer már meg osztottam a meglatasaimat, és egyet értett vele. Viszont tényleg segítette az életbe pénzzel és a parom valahogy úgy érzi köteles ezeket el tűrni neki.Igaza is van valahol a pénze kell de ő nem szituáció, nekem se esne jól.

Eleinte be látta hogy nem egészséges és el is mondta, de mostmar odáig jutottunk hogy beszél vele napi 3x telefonon és még messengeren is egész nap.Ugy érzi köteles.

Jövőre lesz a lagzink én nem akarom az egész életemet igy le élni.

jan. 18. 11:18
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a rossz hír, hogy valószínűleg így fogjátok leélni az életeteket, sőt a dolog majd fokozódik.

Az anyósjelölt szemében a párod egy gyerek, aki felett neki istenadta joga és kötelessége felügyeletet gyakorolni. Ezért a gyakori kapcsolattartás: a gyerek rendszeresen beszámol az anyjának, aki a naprakész információkkal kontroll alatt tudja tartani őt és a dolgait. Aztán majd a dolgaitokat. Most a konyhabútor színét vonja a hatáskörébe, később az unoka nevelését.

Sürgősen beszéld meg a pároddal a jelenség kockázatait, aztán üljetek le a mamával egy higgadt hangnemben zajló beszélgetésre. Ha nem juttok dűlőre, inkább utasítsátok vissza az anyagi támogatást, mert van rá esély, hogy a következő 40 év majd családi polgárháborúval zajlik. Tapasztalatból mondom.

jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem egészséges és érzelmileg zsarolja párodat sajnos. Ha nem húzza meg a határokat az érzelmi zsarolás ellenére, akkor nem fog változni semmi sem az a baj. Amiatt mert pénzt ad nincs joga beleszólni mindenbe és ha szeretetből adok valakinek, akkor nem elvárásokért cserébe. Beszélj a pároddal róla, hogy még ha nehéz is, de mondjon neki nemet. Beszéljen vele finoman, hogy úgy érzi nagyon rosszat tesz az önállóságának ez, és hogy ezentúl inkább csak pár naponta szeretné hívni. Ha nem oldódik meg, akkor inkább menekülj, mert ez hosszútávon úgyis megmérgezi a kapcsolatot. Gondold el amikor majd a gyereknevelésben szól bele mindenbe.
jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
A parod gyermek energiaban van ez alapjan mindig mikor az anyukajaval beszel. A felnotte valas elso lepese lenne a szulokrol valo erzelmi levalas. Ezt azonban kiemelnem hogy nem egyenlo azzal hogy nem kell oket szeretni. Szeretni kell oket, tisztelni, meghallgatni a velemenyuket, es mint egy felnott ember sajat dontest hozni, ha nem tetszik, ellenkezot mint amit a szulok szeretnenek. Sok, meglepoen sok embernel latni hogy gyerekke valtozik a szulei mellett, a ferfiak foleg az anyukajuk tarsasagaban. Semmikepp nem egeszseges ha napi tobbszor beszeltek minden egyes nap. Nem azert mert van egy szam ami folott nem egeszseges, ez csak az egyik elojel, valoszinu ha pszichologus tekintene a kapcsolatra masik 50-et tudna mondani :)
jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyukája gondolom, egyedül van, magányos, lehet, hogy van valamilyen mentális problémája is. A gyerekétől vár mindent. A társaságot. Pedig a saját életét kéne élnie, kimozdulnia, és barátokat szerezni a saját korosztályából. Ez az érzelmi zsarolás nagyon csúnya. Sajnos sok ilyen szülő van, aki teljesen rátelepszik a felnőtt gyerekre és mindenért bűntudatot akar kelteni benne.
jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem egy mentség. O választotta ezt az utat nem a fia kényszeritette rá. Nem beszélve arról, hogy van ferje csak külön élnek o meg nyugodtan pasizik. Van pasija miert a fiát kell stresszelje?
jan. 18. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!