Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet egy ilyen emberrel...

Lehet egy ilyen emberrel egészséges kapcsolatot ápolni?

Figyelt kérdés

Az anyám egy rendkívül agresszív és domináló hajlamú ember, én pedig rendkívül szabadelvű és érzékeny vagyok.


18 éves fiú vagyok. Érdekes, abba sohasem szól bele, hogy hova megyek bulizni. Vagy értitek, olyanokba, amikért átlag szülő kiakad.


Olyanokat csinál, hogy mondjuk meg akarja mondani, hogy fürdés után hova tegyem a törülközőmet.


Olyanokon is gyakran vitázunk, mint pl alap világnézet. Tehát tipikusan olyan dolgok, amiknek nincs jelentősége, csak hogy mutassa, hogy ő irányít.


És mostmár meguntam, hogy mindig ő akar kijönni nyertesen a vitákból, elkezdtem én is durván beszélni vele.


Mostmár azzal fenyegetőzik, hogy betesz kollégiumba, mert egy büdös bunkó vagyok.


Nagyon sokszor próbáltam már vele beszélni az elmúlt tizenakárhány évben. Kiváló kommunikációs készségeim vannak, tudok nagyon karizmatikusan viselkedni, de hiába. Egyszer meghúzom a határt, és ő azt egy hónap múlva teljesen elsöpri.


Képtelen azt tiszteletben tartani, hogy másoknak is van privát szférája. Nála a szeretet az teljes kontrollt jelent. És mivel én ezt nem adom meg neki, az ő fejében nem szeretem őt.


Annyira elegem van belőle. Tönkreteszi az életem, és valahogy képes mindig önmagát áldozatként beállítani.


Lehet egy ilyen "függő" anyával egészséges kapcsolatot fenntartani?


2022. ápr. 12. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Anyám ugyanez csak már 24 leszek lassan 😅
2022. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
És mi a baj a kolesszal? :) Szerintem is jó ötlet, ha ennyire nem tudod elviselni, hogy alap dologért szól.. Vagy nem ilyen szintű, hogy pl. a törcsi ne gombócba gyűrve legyen lehajítva az alsógatyáddal együtt, hanem felakasztva a helyére?
2022. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Jobb lenne neked a koliban!


Amúgy , nem , nem lehet egészséges kapcsolatot fenntartani egy ilyen típusú emberrel !

2022. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Hamarosan érkezik a diagnózis, mérgező /nárcisztikus szülő...


Törülköző : nem egyszerűbb ha úgy teszed le, ahogy anyád kéri?

Ez valami játszmázás vele? Erőfitogtatás?

2022. ápr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
A legjobb, ami történhet veled, hogy kollégiumba mész. Otthon sose békéltek meg egymással.
2022. ápr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Menj koleszba.
2022. ápr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Miben sérti a privát szférádat az, hogy a helyére akasztod a törülközőt..?
2022. ápr. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Kolesz és megoldódik a gond.
2022. ápr. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7%

Tizenéveink során le szoktunk válni a szülőkről érzelmileg.


Nem teljesen elképzelhetetlen, hogy édesanyád még szeretne párkapcsolatot, hiszen viszonylag fiatal lehet (apukádról nem írtál egy sort sem,) talán ezért IS küld el annyira magától?


Testvéred van? Unokatestvérek? Szülőknek testvéri kapcsolatai? Nagyszüleid? Azok testvérei?


Volt osztálytársak? Tanulsz még vagy diákmunkáztál-e valaha?


Kikkel tartod a kapcsolatot? Területileg illetékes családsegítő szolgálatnál jártatok-e már valaha?


Szociális munkás segített-e nektek? Akár a Magyar Máltai Szeretetszolgálattól? (Ott is létezik családterápiás foglalkozás...)


Kérhetsz tanácsot a 116-123-as éjjel-nappal hívható ingyenes lelkisegély szolgálattól is. Délután Alapítvány újabban 18 év felettiek chat-jét és e-mailjét is várja.


Nekem egyházi lelkigondozó segített családterápiás gondokban (felszentelt pap.) Ott is vannak mentálhigiénés szakemberek, nem is kevés. (Mindenféle terápiát szoktak hirdetni. Művészet-, mese-, pár- és házasságterápiák.)


Ha látogatni kezdesz istentiszteleteket, bővítheted a szociális hálódat, hogy kiléphess. Akár napi szinten is. Csak utána kell nézni időpontoknak. Most már nincs COVID (legalábbis kevésbé agresszív a vírus,) tudsz eljárni meghirdetett imacsoportokba és bibliaórákra.


Főleg a fiatalokat várják nagyon TÁRT KAROKKAL! Sokféle értékes emberi kapcsolatra tudsz szert tenni - olyanra is, amilyenről még álmodni sem mertél!!! Számomra is így lett sokkal elviselhetőbb az élet és annak mindenféle nyűgje-nehézsége...

2022. ápr. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, az én gyerekem is ilyesmiket gondol rólam, mert meg merem kérni, hogy ne dobja le a törölközőjét használat után a fürdőszoba padlójára és ne hagyja ott... 🤔
2022. ápr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!