Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Törött ujjal segítettem...

Törött ujjal segítettem itthon ablakot takarítottam. CSíkos maradt, és ezért nem enegdnek discoba 18 vagyok. Egyszerűen erre nem tudok mit reagálni?

Figyelt kérdés
Elvan törve az ujjam, most ép sínben van. Egész nap segítettem így is itthon abalkot takarítottam pórszívóztam stb. Ma lesz bnőm szülinapja mennék discoba is. És most mondta anyám, hogy csíkos maradt az abalak és felejtsem el hogy megyek bulizni. 11re itthon vagyok.!! hozzáteszem 18,5 éves lány vagyok, egyetemista!!! MOst erre mit reagáljak normális ez?
2010. okt. 23. 17:46
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Legyél kreatív,nem csak este lehet szórakozni,és nem csak dszkóban.
2010. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Ajánld fel, hogy holnap újra megcsinálod csíkmentesre.

Szükséged van az anyagi támogatására, fontos neked a beleegyezése a dolgaidba.

De beszélj vele, mert csak jó lenne tudnod, hogy valójában miért nem enged el. Elmondhatnád, hogy ez miért fontos neked. És ha tényleg az ablakkal van baja azt még megcsinálhatod. Vagy kitalálhatsz más segítséget. Veszekedni hülyeség. Légy taktikus! A fiam mindig ezt csinálja, és egészen jó kompromisszumokat kötünk.

Ügyes a gyerek, és eddig még nem bántam meg ha alkut kötöttünk.

2010. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Törött új,én repedt bokacsontal jártam dolgozni és bulzni...Törött új az semmi,Amgy 18 évesnek joga van oda menni ahova és amikor akar...Még engedélyt se kéne kérned csak a mostani 18 évesek tutyimuityi életképtelen szülőfüggők,én 18 évesen már eltartottam magam Pesten egyedül...

28N

2010. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy egy ablakon nem fér el 1-2 csík, de a 18 éveseknek igenis kell járni bulizni!!!

Azzal nincs semmi baj, hogy a szülőkkel élnek (én is velük éltem még akkor), de nem Ők szabták meg a napjaimat, persze elmondták a véleményüket, meg hogy ne legyek sokáig... mosolyogtam, és mentem :) Attól, hogy velük éltem nem lettem a tulajdonuk!

2010. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Igen, moslékos vödör elég unintelligens.

Hmm, a problémádra, hát tényleg érvelj egy kicsit, sajnáltasd magad, legyél meggyőző.

Akik pedig megszólták a kérdezőt, mert ő még a szülőkkel él és nincs joga hőbörögni, hát bizony nincs igazuk, lehet úgy is gyereknek lenni, hogy mellette kedvesek a szülők hozzá és kompromisszumokat kötnek egymással.


Szülők oldaláról nézve talán lehet azért nem engedik el, mert előtte rossz tapasztalatuk volt a kislányuk bulizásaikor, talán részegen ment haza hajnalba, csak ezt épp a kérdező el felejtette leírni.

2010. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
55%

Hirtelen nem tudom eldönteni,hogy örüljek-e annak,hogy ennyire felindultál rám,de ahogy elnézem a válaszod tartalmát,inkább nem.

Akár hiszed akár nem,nem rajtam fordul meg a világ tengelye,még ha beleszakadsz akkor is lesznek olyan szülők akik megmondják a gyereküknek mit tegyen,és lesznek olyan gyerekek akik elfogadják a szülők döntését.Jogilag természetesen igaza van,az alkotmány biztosítja a mozgásszabadságot,és a szabad költözködés jogát.

De ha te arra biztatod a 18 éveseket,hogy jelentsék fel a szüleiket,lelked rajta,de ne csodálkozz ha utána egy szál ruhában az utcán találják magukat,és mehetnek kukázni hátha megtalálják a kidobott száraz kenyér és a szaros pelenka között a diplomájukat is.Vagy mehetnek repedtsarkúnak repedt bokával.

Nem kötelező a szülőkkel élni,ha a kérdezőnek nem teszik a rendszer,akkor önállósodhat.

És ki kell hogy ábrándítsalak: nemcsak annak tűnök.

2010. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

kíváncsi lennék az én válaszomban hol találtad meg azt, hogy tegyen feljelentést..

Amúgy mókás egy figura vagy, és szerintem teljesen bolond! Az ilyeneknek, mint Te csak csendben olvasgatni kellene, és tanulni az esetekből, nem észosztónak lenni!

Attól, hogy valaki nem él a szüleivel 18 évesen nem lesz prostituált! Valahogy Te párhuzamot húztál a kettő között! A felfogásoddal bajok vannak, úgyhogy szerintem csendben olvasgass, mert csak kinevetteted magad.

2010. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

A másik meg, nehogy már azért " dobja ki " a szülő a gyerekét, mert nem azt teszi amit mond.. na azért nem kellene túlzásokba esni! És akármilyen hihetetlen akkor is a gyereke marad! Az olyan szülő, aki még képes ilyenen elgondolkodni, annak kár volt gyereket szülni. Egy szülőnek nem az a feladata, hogy úgy kezelje a gyerekét mint egy rabszolgát, hanem az hogy felnevelje, támogassa (ameddig tudja), és az legyen neki a fontos, hogy a gyermekét boldognak lássa. Később ezért a gyermek hálás lesz...

Aki meg nem így gondolkozik, na az ne szüljön gyereket!!!

2010. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Engem ez a veszély nem fenyeget,hogy ilyen gyereket szülök.

Nagyon szép elveket puffogtatsz,leírod milyennek kéne lennie a világnak,de nem ilyen.Törődj bele,amit megtehetsz az az,hogy a saját életedet megpróbálod ezekhez az elvekhez igazítani,aztán vagy sikerül vagy nem.Elég egy rossz választás,és máris szétpukkant a színes szappanbuborék.És amíg nincs gyereked,addig ne játszd a fejed,mert nincs mire.

2010. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

1.) törött ujjal nem takaríttatok ablakot a gyerekemmel.

2.) elmúlt 18, amíg nem állít haza minden hétvégén makonyarészegen és nem hányja tele a lakást, nem drogozik, addig nem szólok bele, hogy hova megy

3.) amíg normálisan él - a kérdező a jelek szerint igen, mert egyetemista és még otthon is segít törött ujjal - addig nem vagdosom a fejéhez az "amíg az én kenyeremet eszed" c. förmedvényt. De ilyet egyébként is undorító mondani a saját gyerekemnek, akit azért hoztam a világra mert én akartam és nem azért, mert jelenést láttam, amelyben ő a világra kéretőzött.

18 évesen kezdtem dolgozni, és egy évig még a szüleimmel laktam. Nagyon hamar tisztáztam velük, hogy én döntök abban, hogy mikor megyek haza, mire költöm a fizetésem (természetesen hozzájárultam a rezsihez), hol dolgozom, stb. Úgyhogy húzzál disco-ba, ha meg a szüleid nem képesek felfogni, hogy felnőttél, akkor két választásod van: vagy elfogadod a kiszolgáltatott gyerek-szerepet, vagy elmész kollégiumba, albérletbe, és suli mellett dolgozol. Tudom, hogy az nehezebb, de ha ez az ára...

2010. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!