Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viszonyuljak hozzá?...

Hogy viszonyuljak hozzá? Nekem ez nem megy.

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, és nem rég léptem ki egy 8 éves házasságból. A történet röviden annyi, hogy az ex férjemmel több mint 6 éve szerettünk volna kisbabát, de egyszerűen nem sikerült. Teljesen rá ment a kapcsolatunk erre, és mire végre összejött, már nem voltunk boldogok egymás mellett. 7 hónapos terhes voltam, mikor hivatalosan is elváltunk. A kicsi velem maradt, most 4 hónapos. Közösen gondoskodunk róla az első perctől kezdve, mivel még pici az ex férjem sokat időzik nálunk, hogy a lányával lehessen. DE, és itt jön az, amit egyre nehezebben viselek... a volt férjemnek fél éve van egy új kapcsolata. Már a velem való házassága alatt ismerte a nőt, aki 24 éves, a férjem, mellékesen megjegyezve 35. Állítólag nem volt köztük akkor még semmi, de engem ez a része nem is érdekel. A problémám az, hogy az új barátnőjét folyton magával hozza, hogy ismerkedjen a babával, és ez alatt is együtt lehessenek. Az zavar a legjobban, hogy a nő úgy babusgatja a kislányom, mintha az övé lenne. Folyton az Ő kezében van, nem is az apjáéban, szeretné öltöztetni, ő akarja vinni a kötős kenguruban sétálni... De ami a tetőfok volt, azt tegnap érte el. Azt mondta a kislányomnak, hogy "Tudod-e, hogy én vagyok a második mamid? Te pedig az én kicsi lányom."

Én reagálom túl, vagy másnak is rosszul esne? Teljesen lerökönyödtem, elvégre ő az én és a volt férjem közös gyermeke, és addig, hogy jól bánik vele semmi baj, de nem szeretném hogy ilyeneket mondjon neki, vagy Ő is nevelje. Nem érzem, hogy beleszólása lenne és kifejezetten zavar. A volt férjemmel már próbáltam erről beszélni, de azt vágta a fejemhez, hogy a kákán is csomót keresek, mert nem tudom elfogadni, hogy talált valakit, aki szereti a gyerekét. Pedig ennek örülnék is, de mikor felöltöztetem, ő pedig öltöztetné át, hogy neki másban jobban tetszene, hát a falra tudnék mászni...


2010. okt. 23. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ez egy nagyon durva dolog :S Én nem engedném. Elintézném hogy csak úgy láthatja a gyereket ha nem megy vele a nő
2010. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hűűű, nagyon bonyollult a helyzet. Teljesen megértem, hogy nem tetszik neked az új helyzet. Én a ehlyedben úgy próbálnám felfogni, hogy ha már így alakult, örüljek annak, hogyha a gyerek később az apjánál lesz, a "mostoha" szeretni fogja és sajtjaként törődik vele. Vagy úgyis felfoghatod, hogy a gyereked egy emberrel több szereti, és ez hasznára válhat csak. Amúgy a volt férjed viselkedése érthető, hiszen sok férfi nem tud mit kezdeni egy ilyen pici babával (nem merik fogni, öltöztetni, vinni, mert attól tartanak, valami baja lesz a babának), szóval nem hiszem, hogy az új barátnő ki akarná sajátítani a gyereked. Nagyon sajánlom, hogy így alakult, de ha már megtörtént, igyekezz belőle a lehető legjobbat kihozni.
2010. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, mindenkinek rosszul esne ez a dolog, de szerintem felesleges ezzel foglalkoznod. Engem inkább az zavarna, hogy állandóan jön. Én azért betartanám a heti egy alkalmat. Nem fárasztó neked hogy jön és ráadásul nem is egyedül, és jópofizni kell velük, meg szórakoztatni? engem ez merítene ki.

Egyébként meg felesleges aggódnod, úgyse fog sokáig tartani az a kapcsolat :) várj még pár hónapot, és úgyse lesznek már együtt.

2010. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nehéz dolgod van. :(

Az én szívem is megszakadna, ha olyan helyzetben lennék mint Te.

Szerintem mond meg az új macának, hogy Te vagy a gyerek anyja.Az van amit Te szeretnél. Megtisztel Téged, hogy kedveli a gyereket, de legfeljebb csak javasolhat.

A volt férjednek meg mond meg őszintén, hogy mit érzel, s téged nem érdekel, hogy ő mit gondol az érzéseidről,hogy túlreagálod a dolgokat, Te így érzed, és kész, tartsa tiszteletben őket, s a cicáját szeretnéd ritkábban látni.

Nagyon nehéz lehet Neked. Légy erős, s gondolj arra, hogy mi a legjobb a gyerekednek.

2010. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút jogos, hogy fel vagy háborodva! Ez a hülye kis xxxxxx csak "játszik" a gyerekeddel:öltözteti, babusgatja ÉS(!!!) ezzel azt a látszatot akarja kelteni a férjed előtt, hogy Ő is van olyan jó, mint Te! Lehet, hogy bonyolultnak gondolod ezt, de 100%, hogy így van. Vagy egyszerűen csak szörnyen buta (én 23 vagyok,de sosem viselkednék így). Szerintem mindenképpen beszélj valahogy a férjeddel, hogy ezt ne (így) csinálják.
2010. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva azért engedem a volt férjemnek, hogy ennyit jöjjön, mert míg kicsinek érzem a lányom ahhoz, hogy nélkülem legyen. Sőt, még jó ideig nem fogom hagyni, hogy elvigye egy egész hétvégére. Tényleg nem haraggal váltunk el, hanem mert megromlott a kapcsolat. Ő is szerette volna a babát, nem szándékozom elvenni tőle a jogot, hogy heti háromszor nálunk töltsön 4-5 órát. Nekem ez segítség is lehetne, sőt... de sajnos nem vagyok nyugodt, folyton felmérgelem magam azon, hogy az új barátnő ott van. A három alkalomból legtöbbször kétszer ott van. És ezt tőle soknak tartom, elvégre ki Ő az ÉN kislányomnak? Tudom, hogy örülnöm kellene neki, hogy tényleg később jó kezekben lesz, de sajnos nem tudom így érezni. Talán azért sem, mert nagyon nehezen sikerült teherbe esnem, és jogosan érzem úgy, hogy Ő az enyém, nem pedig egy újbarátnőjé. Egyszerűen bosszant a nyávogása, az, hogy ilyeneket mondd a lányomnak, lehet, hogy a kicsi még nem érti, de én nagyon is... És nem szándékozom a gyermekemnek két anyát adni. Az legyek csak én... A volt férjem pedig hajthatatlan. Nem érti mi a bajom, és szerinte csak puffogok, meg felfújom a dolgot. Látszik, hogy férfi...

Viszont lehet szemét dolog, de arra gondoltam, hogy mikor kaki baleset van, hagyom, hogy a hölgyemény tegye tisztába, mert ezeket a dolgokat eléggé kerüli. :) De nem tudom, hogy apró célzásokkal hogy értethetném meg vele, hogy nem kívánatos személy a saját lakásomban.

2010. okt. 23. 19:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ezt a nőt a gyerekem közelébe sem engedném. Semmi köze nincs hozzá. Az apja kizárólag egyedül látogathataná. Ha nagyobb lesz, az apja majd elviheti magához. Ha a nő még meglesz, kiélheti az anyai ösztöneit. A nőt - ha neked nem szinpatikus - be sem vagy köteles engedni.
2010. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges utalgatni. Egyszerűen mondd meg az exférjednek, hogy téged zavar az ilyesmi és vagy egyedül jön át vagy sehogy. Hetente párszor simán kibír pár órát az új nője nélkül is.
2010. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Légy okos és furfangos!

Mikor ott a nőci, nagyon örülj neki és adjál neki melót.Pl mosogatás, szemétlevitel, kakisruha kimosása...Mond meg neki, hogy te milyen hálás vagy, hogy segíteni akar, s valóban, ha bekakil a babus, hirtelen legyen nagyon fontos teendőd, majd a kiscsaj átpelusozza, ha már annyira az anyja akar lenni.Ha meg nem teszi, Légy nagyon csalódott, s ezt tudatsd az exeddel, hogy ha az új barátnő nem tudja hasznossá tenni magát, menjen innen, mert neked nagyon sok a dolgod, s nincs időd mást is pesztrálni.Próbáld kihasználni a kiscsajt, amennyire csak tudod, majdcsak elmegy a kedve a nyakadológásról. Mindezt angyali kedvességgel.

2010. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az anyai ösztönök a fiatal nőben,valószínűleg ez az első fizikai kontaktusa egy babával,és szimpatikus is neki a gyerek.24 évesen már biológiailag,mentálisan is teljesen érett az anya szerepre.

Nincs igazán ellenszer,illetve lenne,de te nem az a típus vagy aki balhézni fog.Azért vagy ennyire kiakadva,mert látod mindezt,de ha ők vinnék el a babát akkor is ugyanilyen lenne vele,csak éppen nem látnád.Nincs ebben semmi rossz,vagy egészségtelen,és a gyereked soha nem fog eléd helyezni senkit akárki akármilyen kedves is legyen vele.Soha nem lesz a második anyukája,már csak azért sem,mert előbb-utóbb ő is szülni fog,és akkor senki más nem fog létezni a világon csak a saját gyereke.

Pechedre pont egy olyan nőt fogott ki a férjed,aki abban a korban van,hogy túlbuzog benne az anyai ösztön,és jobb híján a gyerekeden éli ki.Gondolj arra,ha őnáluk lesz akkor is ilyen közvetlen lesz vele,de ez nem káros a gyerekre,hiszen szeretetet kap.

Az idők változnak,hogy meddig lesznek együtt azt még ők maguk se tudják,egyszercsak kapod a hírt hogy vége.A kérdés: mikor.A holnap,minden nap benne van a pakliban.

De utána is jöhet valaki...

2010. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!