Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok egyre zárkózottab...

Miért vagyok egyre zárkózottabb és magányosabb?

Figyelt kérdés

23 éves, félénk, gátlásos egyetemista lány vagyok, két éve élek párkapcsolatban, bár nem élünk együtt. A problémám az hogy az utóbbi időben egyre elszigeteltebbnek érzem magam, sokat vagyok egyedül. Korábbi barátaim szinte mind gimnáziumi vagy általános iskolai barátok akikkel nagyon jó baráti társaságot alkottunk de egy ideje már nagyon szétszéledtünk, más körökben mozgunk, mindenki elfoglalt rohan és csak kb 2-3 havonta találkozunk. Itthon lakom, testvérem nincsen, a szüleimmel pedig alá-fölé rendelt kapcsolatban éltünk mindig is, nem baráti viszonyban. Nagy csapás volt számomra hogy tavaly meghalt a nagypapám akit nagyon szerettem és nagy lelki támaszt nyújtott nekem. Szép lassan fogynak el mellőlem az emberek és sokszor búskomorságba esem a magány miatt. A párom persze itt van nekem és nagyon szeretem is, ha Ő nem lenne akkor nem is tudom mi lenne velem, de tőle sem várhatom el hogy betöltse a barátok, haverok, testvérek helyét az életemben. Ő is inkább otthon ülő típus, nem túl gyakran mozdulunk ki otthonról. Sokszor érzem hogy ki szeretnék végre mozdulni, megtörni a magányt de a félénkségem, a gátlásaim megakadályoznak ebben. Szeretnék barátkozni, ismerkedni, de egyedül eljárni pedig nem merek sehová hiába szeretnék, ördögi kör. Az egyetemen nincs túl barátságos hangulat, néhány emberrel vagyok jóban, de általában senki nem túl nyitott és barátságos, elmegyünk egymás mellett. Az a menő ha valaki minél nagyszájúbb, pofátlanabb, minél menőbb ruhákban jár és kocsival jön. Nem tudok beilleszkedni ebbe a társaságba (máshova sem könnyen) és kirekesztettnek érzem magam.

Elnézést hogy kicsit hosszúra nyúltam, akinek volt türelme végigolvasni annak köszönöm!:) Tudtok esetleg tanácsot adni hogyan lehetnék kicsit nyitottabb?


2009. jan. 4. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kicsit nehéz kérdés, mert ez embertől függ, hogy ki hogyan látja az egészet. Ha otthon vagy, és van időd, akkor menj fel a chat.hu-ra, ott az lehetsz, aki lenni akarsz, neten nem kell önmagad adnod. Ez az előnye a netes chatelésnek, az lehetsz, aki lenni akarsz,de a való életben nem teheted meg.

Ahogy olvastam a kiegészítést, nekem az jött le belőle, hogy nincs eléggé önbizalmad magadat adni. Ha más emberekkel is akarsz ismerkedni, és van időd, akkor járj el pl: önvédelmi edzésre, fitnesz edzésre stb... Ott is vannak emberek, és oda tuti hogy befogsz tudni illeszkedni, plusz az öltözőben még dumálhattok is.

Én is visszahúzódó és félénk ember vagyok. A osztályban ( technikusin vagyok)egy-két emberrel akivel jóban vagyok és vagyunk 19en. Én járok, kondi terembe és önvédelmi edzésre is. A kondi teremben is megismertem pár embert, edzésen meg eléggé sok barátom lett hirtelen, és érdekes módon hasonló téma is érdekel minket. Szóval az önvédelmi edzésre eljárni egy próbát megér.

Azt nem írtad, hogy kollégista lennél-e, de a kollégiumban lehet megtanulni a legkönnyebben, azt hogy hogyan szólítsunk le valakit, hogy hogyan dumáljunk vad idegen emberekkel. Igaz a kollégiumban is vannak nagyképű barmok, de engem nemtudnak érdekelni. Férfi vagyok, de több a lány ismerősőm mint a férfi, és a lányokkal is többet vagyok.

Szóval, tanácsként annyit mondhatok: próbáld ki a chatet, az önvédelmi edzést.

2009. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A sport is erősítheti a személyiséget, de a legjobb, ha beiratkozol egy színjátszó körbe. Az egyetemen biztosan van. Vagy ha ott nincs, akkor valahol a városban. Vagy csinálj Te egyet.
2009. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom hogy az lenne a megoldás ha eljárnék ide-oda csak az a baj hogy nincs merszem. Félek az emberektől mert volt már bőven rossz tapasztalatom és ha el is megyek valahová inkább csendben meghúzódom a sarokban mert nem merek kezdeményezni, felém pedig szintén nem szoktak közeledni.
2009. jan. 4. 14:13
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom a barátoddal csináljatok együtt több programot! Az előttem szólók javasolták az önvédelmi sportokat, jó ötlet, oda járhattok mind ketten! Minnél többet kell párosan kimozdulnotok, próbáld meg valamelyik évfolyam társad elhívni biliárdozni! A megoldás a TE/TI kezetekbe van, éljetek vele!!! Mi innen csak tanácsot adhatunk, meg max okoskodhatunk. Szóval, hajrá!!!
2009. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Járjatok el a pároddal táncolni, táncot tanulni akár, közös programot csináljatok, és nem kell egyedül menned. De ha visszahúz, az se jó, mert te szeretnél csinálni valamit, és akkor pedig tényleg ki kell találnod valamit, mert ez így nem lesz jó neked hosszú távon. Ha nem lenne ezzel problémád, semmi gond nem lenne, nyilván nem kérdeztél volna minket, de van, szóval te azért mégse lennél egy teljesen otthonülős típus, te kicsit jobban pörögnél. A pároddal beszélj erről, hogy ez így neked nem teljesen jó.
2009. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem akarom a páromra hárítani a felelősséget. Tudtam már az elején is hogy ő nem eljárós, így szerettem meg és nem akarom őt akarata ellenére megváltoztatni vagy kényszeríteni bármire. Ha kérem eljön velem ide-oda ahol ő is jól érzi magát. De vannak olyan dolgok amik engem érdekelnének és őt nem annyira és nem akarom ezt ráerőszakolni. Végülis van külön életünk, erre valók a barátok, vagyis erre valók lennének csak nekem nincsenek igazán olyan barátaim akikkel mehetnék.
2009. jan. 4. 15:32
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Látod, ezért vagy egyre zárkózottabb.
2009. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Miért vagyok egyre zárkózottabb, nem értem kedves utolsó?...
2009. jan. 4. 21:02
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Én is ugyanilyen zárkózott voltam... bárki bármit mond, szerintem egy kisbaba tud csak kirántani ebből a zárkózott, "félénk vagyok"-os életből... nem azt mondom, hogy már holnap ess teherbe, de hidd el, ha majd úgy döntessz, saját gyereket vállalsz, Ő lesz a kulcsa mindennek!
2009. jan. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nem akarsz menni, a párodat nem akarod "rángatni", a barátaiddal nem tudsz szervezni, más lehetőség nem igazán van... Itt volt pár ötlet, egyáltalán tudod, hogy a párod ezekhez hogy állna hozzá? Lehet, hogy valamelyik tetszene neki, és hajlandó lenne kimozdulni.

Ha soha semmit nem próbálsz meg, akkor ilyen maradsz és siránkozhatsz tovább, miért vagy ilyen. Bele kell kezdened valamelyik lehetőségbe, ha nem akarsz besavanyodni és zsémbes öregasszony lenni, aki majd sajnálkozik, hogy nem használta ki a lehetőségeit fiatalon.

2009. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!