Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok egyre zárkózottab...

Miért vagyok egyre zárkózottabb és magányosabb?

Figyelt kérdés

23 éves, félénk, gátlásos egyetemista lány vagyok, két éve élek párkapcsolatban, bár nem élünk együtt. A problémám az hogy az utóbbi időben egyre elszigeteltebbnek érzem magam, sokat vagyok egyedül. Korábbi barátaim szinte mind gimnáziumi vagy általános iskolai barátok akikkel nagyon jó baráti társaságot alkottunk de egy ideje már nagyon szétszéledtünk, más körökben mozgunk, mindenki elfoglalt rohan és csak kb 2-3 havonta találkozunk. Itthon lakom, testvérem nincsen, a szüleimmel pedig alá-fölé rendelt kapcsolatban éltünk mindig is, nem baráti viszonyban. Nagy csapás volt számomra hogy tavaly meghalt a nagypapám akit nagyon szerettem és nagy lelki támaszt nyújtott nekem. Szép lassan fogynak el mellőlem az emberek és sokszor búskomorságba esem a magány miatt. A párom persze itt van nekem és nagyon szeretem is, ha Ő nem lenne akkor nem is tudom mi lenne velem, de tőle sem várhatom el hogy betöltse a barátok, haverok, testvérek helyét az életemben. Ő is inkább otthon ülő típus, nem túl gyakran mozdulunk ki otthonról. Sokszor érzem hogy ki szeretnék végre mozdulni, megtörni a magányt de a félénkségem, a gátlásaim megakadályoznak ebben. Szeretnék barátkozni, ismerkedni, de egyedül eljárni pedig nem merek sehová hiába szeretnék, ördögi kör. Az egyetemen nincs túl barátságos hangulat, néhány emberrel vagyok jóban, de általában senki nem túl nyitott és barátságos, elmegyünk egymás mellett. Az a menő ha valaki minél nagyszájúbb, pofátlanabb, minél menőbb ruhákban jár és kocsival jön. Nem tudok beilleszkedni ebbe a társaságba (máshova sem könnyen) és kirekesztettnek érzem magam.

Elnézést hogy kicsit hosszúra nyúltam, akinek volt türelme végigolvasni annak köszönöm!:) Tudtok esetleg tanácsot adni hogyan lehetnék kicsit nyitottabb?


2009. jan. 4. 13:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

De miert nincs onbizalmad? Legyen! Miert erzed kevesebbnek magadat, mint barki mas? Szuleid megalaztak gyerekkent?

Jarjal el sportolni, hidd el, hogy csodakra kepes. Szinte mindenki a legelso masodik alkalommal felelemmel megy egy kicsit, ez teljesen normalis dolog, hiszen az ember fel az ismeretlentol, de ahogy eljarsz sportolni, megismerkedsz olyan emberekkel, akiknek ugyanolyan az erdeklodesi koruk, mint a tiedek. Vagy a paroddal iratkozzatok be tarsas tanc tanfolyamra, hidd el, hogy a zene, a tobbiek, a nevetes, a beszelgetes csodakra lesznek kepesek.

Ezenkivul csinaltass uj frizurat, vegyel par divatos goncot magadnak, es menjel el kozmetikushoz, kerjel egy jo nappali festest az arcodra, ami az elonyodre valik. Szerintem kicsit konzervativ tipusu vagy, de ezzel termeszetesen semmi baj nincs.

Mindenki magabazarkozo lesz, ha nem jar el sehova, ha nem halad a korral, probalj vaganyabb lenni, es elni!!

Sportolj, utazz, uszodaba menjetek, wellness hetvegere, vacsorazni, moziba, program, program, program!!!

Vagy most telen lehet menni korcsolyazni, utana osszebujva forralt bort inni.

De lehet hogy a baratod sem passzol igazan hozzad, lehet hogy o megjobban belevisz az otthon ulesbe. Ha lenne egy jovo meno baratod, akkor kenytelen lennel kimozdulni, hiszen ha nem mennel vele, otthagyna tegedet.

Gondolkozz el, es tegyel rendet magadban, de ne felejtsd el, hogy csak te egyedul tudsz valtoztatni azon, hogy milyen vagy!!

2009. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok konzervatív típus, divatosan öltözöm, járok fodrászhoz, kozmetikushoz úgyhogy ez nem lenne nagy újdonság. Amiket írtál, kedves utolsó, azok jó programok, utazni mi is szívesen járnánk csakhogy anyagilag nem vagyunk úgy eleresztve hogy ezt évente 1-2 alkalomnál többször megtehessük. Nem is igazán azzal van a baj hogy nem tudok elmenni sehová, hanem hogy nincsen egy jó kis baráti köröm akikkel mindent bizalmasan meg tudok beszélni, akikkel igazán jól érzem magam. Nagyon fáj hogy a régi baráti körömmel már nem olyan a kapcsolat és ennyire eltávolodtunk egymástól.
2009. jan. 7. 16:02
 13/15 anonim válasza:
kb én is így álltma mint te, és a vége az lett h egy narkos lettem. de jót tett és már abbehagytma közbne szereztem egy csomó havert és visszatért miden a régi kerékvágásba csak elcsesztem 1 és fél évet a droggal de leáltma és miden a régi. nekem ez kellett, ez segített átmenni a bökkenőn.
2009. dec. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Zárkózott Lány!

Már nem vagyok korodbéli, de a Te korodban 100%-ban ugyanezekkel a gondokkal küszködtem,leszámítva talán azt,hogy nekem kimozdulós pasijaim voltak. Én pedig vívtam velük a magam csatáit,hogy ne kelljen elmennem velük sehova,holott vágytam az eljárkálásra....csak borzalmasan kevésnek éreztem magamat.

Én azt tanácsolnám Neked,hogy próbáld meg kicsit jobban elfogadni magadat, így,ebben a valódban. Én kb. 15 évig bizonygattam magamnak,hogy bizony "eljárós tudok lenni" ,hogy én bizony kimozdulok,csak kell egy megfelelő társaság stb. Sajnos most már tudom,hogy áltattam magamat.Egyszerűen nem voltam hajlandó beletörődni,hogy zömében nagyobb társaságok (=felszínes fecsegések) kerülője vagyok.Ha végül elmentem,gyakran megbántam,mert számomra üresen telt az idő. Nem akarom elvenni a kedvedet a sztorimmal....szerintem ismerd meg magad jobban! Ismerd be magadnak milyen vagy,mire vágsz és majd aszerint cselekedjél.Nehogy 30+ évesen jöjj rá arra,hogy nem is vagy akkora "buliarc",csak bizonyítani akartál magadnak.(Ugyanis még ma is az a "menő fej",aki társasági ember és rendszeresen bulizik.)

Megjegyzem,az olyan emberkéket,akiket értékesnek tartok végül soha nem bulikon ismertem meg,sőt!

2010. jan. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom, régi a kérdés, de még sosem láttam ennyi hasonlóságot senkivel sem mint veled, kivéve hogy nekem nincs párom.

Mi lett veled azóta? Változott a helyzeted? És ha igen, akkor hogyan? Nagyon rászorulnék most egy pár tanácsra:(

18/l

2017. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!