Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális hogy 20 évesen...

Az normális hogy 20 évesen már unom a családomhoz való alkalmazkodást?

Figyelt kérdés

Alapból engem idegesít apám véleménye, megnyilvánulásai mert megkeseredett idegbeteg maradi ember, de ez mellé még az ilyen mindennapi dolgok hogy mindent időben kell csinálni szinte mert hogy senkit ne zavarjunk, most ő megy a mosdóba, most ő csinálja ezt, most így most úgy.


Pl. megfigyeltem magamon hogyha mondjuk kiakarok menni a konyhába és hallom hogy valamilyen hangulat van a konyhába (tudom hülyén fogalmaztam meg :D) akkor ki sem megyek, vagy ha pl. ott van apám és tvzik. Vagy valami ilyesmi.


A kérdésem lényege csak az hogy ennyi idősen nektek is voltak gondok a családdal? Ez normálisnak tekinthető? Szívesen meghallgatnék 1-2 történetet akár.


Most mondhatjátok hogy költözzek el, de nyilván akinek van valami rálátása a világra az tudja hogy nem így megy, főleg ha az ember tanul.


febr. 13. 18:27
1 2
 11/17 Kukacos Tejberízs válasza:
90%

Teljesen normális jelenségnek mondható. Amíg középiskolás voltam, igyekeztem minél később hazajönni (zene, sport, barátok), illetve hétvégére és főleg a szünetekre mindíg szervezni valamit (iskolai táborok, túrák, külföldi barátok látogatása, táboroztatás, edzőtáborok). Persze így is volt, amikor a szülőkkel voltam együtt.


Egyemista koromban meg most kollégiumban lakok, ami olcsóbb, mint a bérlakás. Más megoldás nagyon nekem se jut eszembe, esetleg beszélni a szülőkkel, ha konkrétan zavar valami, de ez embertől függ.

febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%

miert kene jelenteni a hatost?

milyen szabalyt szegett meg?

azt fejezte ki a valasszal, hogy normalis jelenseg, amit kerdezel, de tehetsz is ellene

azt is elarulta, hogy mit

febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%

"esetleg beszélni a szülőkkel"

:DD

Hogyhogy esetleg? Minden ott dől el: a kommunikáción! A kérdezőnek is az a baja, hogy nem tud elég hatékonyan kommunikálni az apjával.

febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem normális, max általános.


8-10 éves korom óta akkor szeretek legjobban itthon lenni, mikor a szüleim dolgoznak. Pár hete fejeztem be az egyetemet és apámmal élek (én sajnos nem látok valós alternatívát, hogy tudnék elköltözni, ismerősi körnél is vagy lakást pakoltak alájuk vagy összejöttek olyannal, aki alá lakást pakoltak).

Mikor mindketten itthon vagyunk, nem tudok úgy lemenni az emeletről, hogy ne kérdezné meg, h hova megyek, miért megyek és ha nem egy szokásos helyre megyek, akkor elkezd elmélkedni, hogy oda hogy lehet eljutni.

Meglátja, hogy a konyhában vagyok és beindul nála egy feltételes reflex, hogy neki most kell kv-t főznie én meg mindig húzódjak kicsit arrébb, hogy ő is elférjen.

Mikor meg belefogok valami projektbe, mint egy Tourette szindrómás, ha csak meglát, hozzámvág valami bántó, számára vicces megjegyzést, de ezt mind úgy, hogy sokszor még nem beszélgetünk csak keresztezzük egymás útját...

febr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, ha nem tetszik, el lehet költözni, senki sem tiltja meg.


Munka, társbérlet, mész.

Igen, ennyi az egész, nem kell saját lakás meg a manó :D


Persze egyszerűbb vekeregni meg nyávogni, FELNŐTTKÉNT, hogy jaj milyen idegesítő otthon élni. Nem kell ;)

febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

"sokszor még nem beszélgetünk csak keresztezzük egymás útját"

Mondom: kommunikáció! Ezt nem lehet megúszni, ha normális légkört akartok se otthon, se a munkahelyen. És mindenféle emberekkel tudni kell kommunikálni, nem csak azzal, akivel együtt laktok: a százéves szomszédnénivel, a tízéves pimasz Norbikával a földszintről, a közös képviselővel, a banki ügyintézővel, a főnökkel, mindenkivel. Ha a saját szüleitekkel nem megy, mi lesz, ha valaki mással kell majd - és nem, nem csak úgy, hétköznap, hanem konfliktushelyzetben.

febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Pedig a 6-os nem mond hülyeséget! Ignorálod az igazságot? Ez a való élet. Amíg otthon laksz a szüleid házában, úgyis neked kell jobban alkalmazkodni. Ezt 100%-ban csakis a költözéssel tudod kiküszöbölni. Ha tetszik, ha nem!


Ha albérletbe vagy kollégiumban laknál valakikkel, vagy párod lesz és vele, hozzá is alkalmazkodnod kell valamennyire. Ha csak nem teljesen egyedül laksz. De akkor minden anyagi vonzata a tiéd is.


Ha költözés nem opció? Legyél otthon kevesebbet. Zárkózz el. Beszélj velük, ha valami zavar esetleg! Te választod melyiket teszed meg.

márc. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!