Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családok többségénél csak...

A családok többségénél csak színlelt szeretet van?

Figyelt kérdés

Vajon becsapjunk magunkat, vagy tényleg képesek vagyunk feltétel nélkül szeretni családtagjainkat?

Nem szülő és kisgyerek esetére gondolok, mert jó esetben ott alap a megfelelő szeretet áramlás.



febr. 24. 07:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Többnyire igen
Félig igaz
Többnyire nem
Nem
45 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk csak ez van.

Évente 2x eljön a rokonok nagy része, húsvét és karácsonykor, elő van adva a nagy szeretet, blabla, aztán egész évben még csak telefonon sem beszélünk. 😄

febr. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Mindenki be van csapva. Az egesz orszag a pedofideszt szivja es ez erosen befolyasolja a maganeletet
febr. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a többségénél igen. Vannak kivételek. De a társadalmunk érzelmi intelligenciája nagyon gyatra. A kapcsolatokat a dominancia, kontrollgyakorlás, agresszió szövi át. Még ott is szoktam találni problémát, ahol nem is értik, hogy mi a gond. És ez a legnagyobb gond. Hogy nem is fel vagy hazudnak maguknak is az emberek.
febr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Igen, én is ezt látom sajnos.
febr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
A fidesz azért teheti meg azt, amit, mert a politika olyan nálunk, mint a családjaink. Diktatórikus, bántalmazó. Hagyjuk,ahogy a család leuraljon, tanult tehetetlenek vagyunk. Minek lázadozzunk, úgysem fog változni semmi. A szemlélet, a mentalitás, a hozott minták. Teljes apátia. A lágy szarban tapicskolás. Vannak már páran akik a valóságban élnek, de kevesek ahhoz, hogy ez változzon.
febr. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk nem :)

Mi tényleg feltétel nélkül szeretjük egymást, és bármelyikünknek problémája van, mind ott állunk mellette es tamogatjuk, segítjük.

Ez sajnos nagyon ritka, a környezetemben is látom, hogy ez nem mindenkinél működik :(

Nálunk is csak az én családomra igaz, a férjeméknél tipikusan igaz, hogy kívülre csillog, belül meg rohad...

febr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én családomban kivételesen nagy a szeretet és a támogatás. A párom mindig mondja is hogy ő ilyet még nem tapasztalt és szerinte ez nagyon ritka dolog lehet. Mindig lehet számítani rájuk. Rengeteget segítenek szavakkal és tettekkel. Hatalmas támogatást nyújtanak feltétel nélkül. Nagyon szeretem is őket. 🤗

27N

febr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szintén nagy szeretet és összetartás van. Klán-ként emlegetjük a családunkat. Olyan mértékű összetartást, támaszt jelent, amit másoknál nem láttam.
febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nincs szívlelt szeretet. A családom nagyon szókimondó. Ha valami nem tetszik akkor elmondjuk a másik szemébe és viszont. Csak az ünnepek miat mi nem járunk össze. Én csak azon családtagjaimmal beszélek akikkel jóban vagyok. Utálok jópofizni.


A rokonság nálam nem azt jelenti, hogy kötelező tartani a kapcsolatot.

febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az anonim fórumok, blogok vallomásaiból kitűnik, hogy a külvilág felé összezárnak ezek a családok - egyébként ez a célja a klánoknak, nagycsaládoknak, a túlélés - de odabent forrong, zajlik a nem mindig kisimult élet.
febr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!