Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családok többségénél csak...

A családok többségénél csak színlelt szeretet van?

Figyelt kérdés

Vajon becsapjunk magunkat, vagy tényleg képesek vagyunk feltétel nélkül szeretni családtagjainkat?

Nem szülő és kisgyerek esetére gondolok, mert jó esetben ott alap a megfelelő szeretet áramlás.



febr. 24. 07:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
10- 8. vagyok. fenét forrong.Nálunk tök nyugodt, békés élet zajlik. Forrongást max a külvilágban érzékelünk. A lényeg, hogy klánon belül nincs versengés, elnyomás, baxtatás. Ezt megtartjuk a külvilágnak.
febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%

11

A nagycsaládos ,d e a kiscsaládos, de még a magányos emberek is nem befelé panaszkodnak.

Mióta elérhetőek az anonim terek, idegeneknek.

Sok jóról is beszámolnak, nem azt állítom, hogy nincs öröm és pezsgés, hanem azt, hogy nem minden hepi.

Mint mikor a szomszéd nagyon idős házaspár de szépen él, de te hallod a heti egy nagy kiabálást.

febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
15%
12- nem mindenhol van így. Sajnálom, tévedsz.
febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem feltétel nélküli szeretet max szülő-gyerek viszonyban lehet. Ettől még lehet szeretet a családokban, de nem feltétel nélküli. Nyilván egy gonosz bunkót senki nem fog szeretni csak mert rokoni kapcsolat van köztük. Az egyik nagybátyám jófej, őt őszintén szeretem. A másik egy összeférhetetlen alkesz, őt nem szeretem.
febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Maximálisan egyet értek veled, hogy a szülő gyerek viszonyban működik, működhet leginkább. Egy gyerek még "ártatlan" és tiszta lelkű. Felnőttként kijön a valódi énje és elveszíti a szeretetreméltóságát.

Felnőtt korban a párkapcsolatban működhet még többnyire a szeretet megfelelő áramlása. Főleg a kapcsolat elején ;) Utána még pokollá is változhat...

febr. 25. 06:52
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így nézett ki, jaj a külvilágnak mutassuk a mézes-mázas képet, aztán maga a család meg egy hulladék.


Elköltöztem, azóta évi néhányszor megyek haza, de nem is kimondottan hozzájuk, csak benézek, amikor arra járok - de mindig megy a másik kibeszélése.

Tudom, hogy engem is kibeszélnek - mint egész életemben - csak nem érdekel.


Semmit nem osztok meg magamról, úgyis találnak mást, amin csámcsoghatnak :D

febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is max a külvilág felé mutatott képnek megfelelés megy. Nagyszülők most kerültek abba az állapotba, hogy gondoskodni kell róluk. Gonddoskodnak, de mellette megy a folyamatos vita velük. Aláírom, hogy nehéz róluk gondoskodni, de lehetne rosszabb is. Végülis nem demensek, alap öregkori betegségeken kívül nincs más bajuk. De most előjöttek még a gyerekkori sérelmek is. A 60 év alatt felrakódott mocsok borul, + szüleimnek se éppen felhőtlen a házassága, de az meg inkább ok-okozati eset, ha fiatalon okosabbak lettek volna, akkor másképp mennének a dolgok.

Csak fura közben nézni anyósomat, aki zokszó nélkül gondoskodott a családjáról, mint egyedüli kenyérkereső és még az ország túlfelébe is hazautazott az anyjához, miközben heti 6 napot melózott 12 órában :/

Na mindegy.

febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!