Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem szerető lett, én...

A nővérem szerető lett, én ezt nem tudom sem elfogadni, sem támogatni? Rossz testvér vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

26 éves, egy 50 éves pasi szeretője. Akinek felesége van, akitől hogy, hogy nem, 3 év alatt nem sikerült elválni, mert valami közbejött mindig.


Évek óta megy a huzavona, a nővérem rajong érte, azzal jön, hogy elég neki ez a kapcsolat, mert "legalább így lehet vele". És hogy inkább ez, minthogy mással legyen, mert ő rosszul van már csak a gondolattól is, hogy más hozzáérjen.


Igen, csak ez egy érzelmi hullámvasút neki és amúgy is elég labilis. Hol a fellegekben van és újságolja, hogy összeköltözés a terv, máskor a pasi nevét kiejteni sem szabad, mert "számára ő meghalt" és beszélni sem akar róla.


Nagyon sokszor vigasztaltam már, száz tanácsot adtam neki, nem egyszer éjszaka mentem át hozzá, hogy megnyugtassam. Olyan is volt, hogy nyaralni mentünk a párommal, ők előtte nap "szakítottak", párom hívta őt is, hogy jöjjön velünk nyaralni, ne otthon itassa az egereket. Álltunk minden költségét, majd 4 nap után beközölte, hogy a pasi foglalt neki hazafele repülőjegyet és hazamegy, mert kibékültek.


Családot, gyerekeket akar, már ott tart, hogy így, szeretőként is bevállalná, mert annyira vágyik egy gyerekre... És, hogy akkor legalább a férfiból egy rész mindig vele lehetne. Itt szakadt el nálam a cérna, mert kevés ennél önzőbb dolgot tudok elképzelni. Elmondtam neki, hogy hiába a testvérem és szeretem, a gyomrom forog ettől az egész helyzettől és attól, mennyire vak és naiv. Az ő élete, nem szólok bele, de engem ne fárasszon többet a heti drámákkal, mert ha tényleg elege lenne a pasiból, egy kétsoros üzenettel szakíthatna és tiltaná mindenhonnan.


Utána hívott édesanyánk, hogy én miket mondtam a testvéremnek, mert kiborult teljesen és hogy ebben a helyzetben nekem mellette kéne álljak és támogatni, nem még támadni és kioktatni. Neki is elmondtam, hogy ebben a helyzetben semmi támogatnivaló nincs, ő csak azért fogadta ezt el, mert a nővéremmel járó anyagi tehet így róluk lekerült.


Elmeséltem a páromnak is, ő mondta, hogy igazam van végülis, de minek mondtam ezeket a tesómnak... Szóval rajta is azt éreztem, hogy miért nem tudtam csendben maradni.


febr. 24. 11:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
70%
palinak feleségének kell küldeni néhány fényképet rolók a többit az asszony már rendezi .
febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Tudja a feleség, hogy van más.


(Állítólag) nem zavarja, mert az anyagi biztonsága megvan így is.

febr. 24. 11:45
 3/35 anonim ***** válasza:
54%
SZerintem nem vagy rossz testvér, amiért a szíveden viseled a sorsát a tesódnak, csak kérlek ne ess túlzásokba. Ha elkezdesz önjelölt megmondóembert és erkölcscsőszt játszani, félő, hogy el fogod őt veszíteni. Tehát óvatosan a kéretlen kritikákkal, de egyet nem érteni természetesen szabad.
febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem meg igazad van.
febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
96%
En innentol leszarnam. Evek ota sir neked a novered, radcsimpaszkodott. En itt befejeznem. Felnott ember, oldja meg. Ne hozzad jarjon sirni meg panaszkodni. Anyukatok is jofej, hogy te vagy beallitva szarnak..a nagylanyanak nem mondta, hogy nem kellene szeretoset jatszani? Ha te szemet testver vagy szerinte, akkor o milyen anya??
febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan, ahogy az utolsó írja! Anyádék is megérik a pénzüket, ahelyett, hogy megnevelték volna normálisan, meg beleállnának a konfliktusba, asszisztálnak ahhoz, hogy a vén trotty szeretője legyen, pusztán azért, mert így nem kerül pénzükbe a húgod...

Elmondtad a vélemyényedet, ha ezért fúj rád az egész család, az nem a te veszteséged! Egyébként meg pottyantson csak nyugodtan a húgod, ha ennyi esze van, anyádék meg támogassák, de majd akkor is támogassák, hogy a vénember egyszer csak megunja, hogy a friss husi már inkább anyuka, vagy feldobja a pacskert anélkül, hogy gondoskodna a mellékvágányáról, az özvegy és családja meg rávágják majd az ajtót, és mehet mindenfele bizonygatni, hogy a zabigyerekének is vannak jogai... Aztán pislogjanak a nagyon okos anyádék is, amikor visszakapják a húgodat gyerekestől eltartásra. Mekkora egy korlátolt társaság...maradj távol tőlük!

febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%
Neked ezzel nincs dolgod, nővéred meg a saját játszmája áldozata lesz egy ilyen jellemtelen, "kalandorka vagyok, fiatal lánnyal, de végülis visszamegyek a zasszonyhoz" típusú, az idősödéstől megriadt, a nemiszerve irányítása alatt álló kannal.
febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%

Tesódnak a pasi a kisebbik baja. Valami mentális betegsége lehet, és a hüle életveretés ennek a következménye.

Ha nem kezelteti magát, nem kell ugrálnotok.

Nekem a pmd s ismerősöm volt ilyen fiatalkorában, mindig majd bele pusztult a bajai a, azonnal kellett a segítség, aztán két nap múlva mindennek az ellentettje lett.

febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van de az ő élete...max annyi hogy közlöd vele hogy erről semmit nem akarsz tudni.
febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Neked volt igazad, ha a nővéred ennyire butuska, akkor felnőttként viselje a következményeket.

Én a te helyedben nem foglalkoznék többet ezzel a szerető üggyel, ha szóba hozza, akkor megmondhatod neki, hogy elmondtad a véleményed már, nem akarsz ezzel foglalkozni.

Anyád meg még butább, hogyha bármilyen formában támogatja ezt a toxikus kapcsolatot.

febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!