Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le a sógornőmet?

Hogyan állítsam le a sógornőmet?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

A barátommal 2 éve vagyunk együtt. Barátomnak van egy nővére aki szépen szólva már kezd az agyamra menni. Az a legnagyobb probléma, hogy egyedülálló anyuka és mivel nincs párkapcsolata így nagyon unatkozik legalábbis a viselkedéséből ez jön le. Az a gond, hogy nagyon rám tapad. Folyamatosan írogat nekem mindenféle hülyeséget. Ha nem áll szándékomban visszaírni neki akkor kb 5 percenként vicces mémeket küld addig míg nem reagálok… Amióta van jogosítványom és autóm (neki egyik sincs) azóta még jobban tapad rám és kezdem azt gondolni, hogy amiatt zaklat ennyire, mert összeakar barátkozni velem és abban reménykedik, hogy ha sikerül közel kerülnie hozzám akkor majd rendszeresen beülhet a kocsimba és viszem autókázni amerre csak szeretné…

Most is pl azzal zaklat, hogy a lakóhelyünktől kb 1 órára van valami turistalátványosság és ezt küldözgeti nekem messengeren, hogy milyen szép. Biztosan abban bízik, hogy majd elviszem ide, de nem akarom, mert nekem nincs kedvem ehhez a programhoz…

A másik dolog ami zavar, hogy neki elég kevés fizetése van, mert részmunkaidőben dolgozik és ebből a kevés pénzből kell eltartania magát és a gyerekét plusz kell fizetnie a számlákat is. Emiatt mindig kevés pénze van és ha elmegyünk valahova a városba akkor sokszor azt várja, hogy majd én vagy a barátom kifizetjük az ő részét is. Ebből is elegem van, hogy akárhova beülünk iszogatni, enni vagy rendelünk pizzát ilyesmit akkor mindig azt várja, hogy neki ne kelljen beszállni hanem hívjuk meg.

Sőt már arra is rászokott, hogy rendszeresen megkérdezi tőlem messengeren, hogy merre vagyunk, mit csinálunk stb.

Én úgy gondolom, hogy felnőttek vagyunk és nem tartozunk neki beszámolóval meg magyarázattal, hogy hol vagyunk meg kivel. Ha megszeretném vele osztani, hogy merre járok akkor megosztom, de nem kell kérdezgetni.

Nem tudom mit csináljak, mert már nagyon idegesít a viselkedése és szeretném ha abbahagyná ezeket pl azt hogy ha megyünk valahova akkor velünk fizetteti ki a fogyasztását vagy hogy kérdezgeti merre vagyunk.

Viszont nem szeretném megbántani meg nem akarom, hogy megharagudjon vagy megsértődjön, de a viselkedése miatt inkább már úgy döntöttem, hogy szeretném vele megtartani a kellő távolságot, mert sokszor már stresszes vagyok miatta és nem érdekelnek a hülyeségei…

Mit tanácsoltok hogyan húzzam meg nála a határt anélkül, hogy megbántanám?



febr. 26. 19:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne írj vissza, ne reagálj a felesleges üzeneteire, illetve válaszolj kitérően, röviden és tömören

Egyszer csak észreveszi, hogy már túl sok, amit csinál

febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%

"Mit tanácsoltok hogyan húzzam meg nála a határt anélkül, hogy megbántanám?"

. Úgy, hogy nem vagy bunkó. Ez nehéz?


Egyébként arra nincs befolyásod, hogy ő hogyan dolgoz fel valamit. Neked annyit kell mondanod, hogy nem érdekel, nem szeretnéd, és nem magyarázkodsz. A telefonon a csevegéseket le lehet némítani.


Egyébként marha kíváncsi lennék, valaki egyedülálló szülőként hogyan tud unatkozni. Én feleséggel, egy gyerekke sem tudok, ellenben szabadidőm alig van.

febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

#2

Első vagyok, én is kíváncsi vagyok erre, mivel egyedül vagyok a gyerekemmel, és sosem unatkozok, főleg nem, hogy egész nap másokat zaklassak, írogassak nekik

febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Tedd be a messengeren az archívumba, ne is lássad, én is ezt szoktam csinálni a nem kívánt elemekkel,sógornőmmel többek közt. A csaj hisztizett egy sort anyámnak, én nem vettem fel a hisztijét és azóta se írt, besértődött hálistennek.
febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem egy finomabb verzióban kellene elmondanod neki azt amit ide leírtál.Amíg nem szólsz neki addig ezt fogja csinálni,és valószínűleg egyre rosszabb lesz...Ő nem veszi észre magát,téged lassan felőröl a viselkedése okozta idegeskedés.
febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Egyáltalán nem akarok bunkó lenni vele. Én csupán annyit szeretnék, hogy leessen neki hogy ez már sok és vegyen vissza egy kicsit. Az a baj, hogy kezdem azt érezni, hogy sok szempontból kihasznál vagy kiakarna használni ha hagynám. Nem azzal van bajom, hogy barátkozni szeretne hanem azzal, hogy úgy érzem ezt amiatt is teszi, mert remél valamit. Itt konkrétan arra gondolok, hogy mi barátommal több hónapig Ausztriában és Németországban dolgoztunk ezáltal most nem állunk rosszul anyagilag. Jelenleg itthon vagyunk és úgy érzem, hogy azért is barátkozik velem, mert abban reménykedik, hogy ha velem jóban lesz akkor majd én viszem kocsikázni vagy ha beülünk étterembe akkor visszük magunkkal és kifizetjük neki a vacsorát vagy ilyesmi. Szóval én azt érzem, hogy azért akar ennyire barátkozni, mert úgy érzi, hogy hasznot tud húzni abból ha velem jóban van. Szerintem senkinek sem esne jól ha azt érezné, hogy valaki azért barátkozik vele, mert haszna van a barátságból.

febr. 26. 20:11
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
A parod az o occse. Ot ez nem zavarja, nem szol erte? Vagy neki ez igy jo?
febr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizessetek neki többször mondjuk, én szégyellném, hogy más fizessen helyettem, ha bárhová elmegyünk, főleg barátokkal
febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%
Nem fogsz tudni határt húzni. Ez biztos.
febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ezen én is gondolkodtam már, hogy munka és gyerek mellett hogyan van ideje állandóan nekem meg még kitudja kiknek irogatni folyamatosan. Mert hogy délelőtt általában elviszi a gyereket iskolába, dolgozik, gondolom utána hazamegy főz valamit, takarít, elmegy a gyerekért a suliba, sőt nemrég beiratkozott egy főzőtanfolyamra szóval emellett iskolába is jár és komolyan nem értem, hogy ennyi tennivaló mellett hogyan van ideje mindig írni. Nemcsak hogy írni, de a közösségi meg képmegosztó oldalakra szinte naponta posztol magáról szelfiket meg a gyerekéről is. Nem viccelek tényleg szinte minden nap látni róla egy fényképet az interneten. Emellett szinte óránként osztogat meg vicces mémeket, idézeteket meg ilyesmiket.


A barátom igazából röviden és tömören lenézi a nővérét. Mivel a nővére nem végezte el a középiskolát, nincs érettségije és szakmája sem csak 8 általános iskoláról van papírja. Ennek az az oka, hogy nem érdekelte az iskola, nem tanult jól és sokat lógott az iskolából, tele volt igazolatlan hiányzásokkal és azt hiszem kirúgták az iskolából. Anyukájuk sokat veszekedett vele az iskola miatt, de mikor a suli már nem volt opció így kénytelen volt elmenni dolgozni. Ekkor megismerkedett egy férfival akitől kb 19-20 éves korában lett egy gyereke. Azonban a gyereke apjával elváltak az útjaik és így egyedül maradt a gyermekével. Mindig azt mondja, hogy a nővére tök hülye és nem kell vele foglalkozni. Eddig azt hittem, hogy túloz, de már kezdem elhinni neki…

febr. 26. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!