Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le a sógornőmet?

Hogyan állítsam le a sógornőmet?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

A barátommal 2 éve vagyunk együtt. Barátomnak van egy nővére aki szépen szólva már kezd az agyamra menni. Az a legnagyobb probléma, hogy egyedülálló anyuka és mivel nincs párkapcsolata így nagyon unatkozik legalábbis a viselkedéséből ez jön le. Az a gond, hogy nagyon rám tapad. Folyamatosan írogat nekem mindenféle hülyeséget. Ha nem áll szándékomban visszaírni neki akkor kb 5 percenként vicces mémeket küld addig míg nem reagálok… Amióta van jogosítványom és autóm (neki egyik sincs) azóta még jobban tapad rám és kezdem azt gondolni, hogy amiatt zaklat ennyire, mert összeakar barátkozni velem és abban reménykedik, hogy ha sikerül közel kerülnie hozzám akkor majd rendszeresen beülhet a kocsimba és viszem autókázni amerre csak szeretné…

Most is pl azzal zaklat, hogy a lakóhelyünktől kb 1 órára van valami turistalátványosság és ezt küldözgeti nekem messengeren, hogy milyen szép. Biztosan abban bízik, hogy majd elviszem ide, de nem akarom, mert nekem nincs kedvem ehhez a programhoz…

A másik dolog ami zavar, hogy neki elég kevés fizetése van, mert részmunkaidőben dolgozik és ebből a kevés pénzből kell eltartania magát és a gyerekét plusz kell fizetnie a számlákat is. Emiatt mindig kevés pénze van és ha elmegyünk valahova a városba akkor sokszor azt várja, hogy majd én vagy a barátom kifizetjük az ő részét is. Ebből is elegem van, hogy akárhova beülünk iszogatni, enni vagy rendelünk pizzát ilyesmit akkor mindig azt várja, hogy neki ne kelljen beszállni hanem hívjuk meg.

Sőt már arra is rászokott, hogy rendszeresen megkérdezi tőlem messengeren, hogy merre vagyunk, mit csinálunk stb.

Én úgy gondolom, hogy felnőttek vagyunk és nem tartozunk neki beszámolóval meg magyarázattal, hogy hol vagyunk meg kivel. Ha megszeretném vele osztani, hogy merre járok akkor megosztom, de nem kell kérdezgetni.

Nem tudom mit csináljak, mert már nagyon idegesít a viselkedése és szeretném ha abbahagyná ezeket pl azt hogy ha megyünk valahova akkor velünk fizetteti ki a fogyasztását vagy hogy kérdezgeti merre vagyunk.

Viszont nem szeretném megbántani meg nem akarom, hogy megharagudjon vagy megsértődjön, de a viselkedése miatt inkább már úgy döntöttem, hogy szeretném vele megtartani a kellő távolságot, mert sokszor már stresszes vagyok miatta és nem érdekelnek a hülyeségei…

Mit tanácsoltok hogyan húzzam meg nála a határt anélkül, hogy megbántanám?



febr. 26. 19:36
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem vagyok ennyire türelmes. Először érzékeltetem, hogy valami nem okés és bízom benne, hogy az illető észreveszi magát. Ha nem, akkor elmondom szépen és kedvesen. Ha ez sem használ, akkor átmegyek parasztba és nem érdekel, hogy ki sértődik meg.
febr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!