Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én is mást szeretnék és a...

Én is mást szeretnék és a férjem is. Hogy oldjuk meg?

Figyelt kérdés

2006 óta Angliában élünk 3-an.A fiam itt tanul,mi dolgozunk.

A férjem nem szeret itt kint élni,mert szerinte hiába dolgozunk a fizetésünk fele szállásra megy el.Ami pénz megmarad azt otthon is megkerestük,így nem sok hasznunk van az itteni élethez.Ezért ő amint teheti haza akar menni.A terve az,hogy előbb én megyek haza,és amikor melót találtam ,jön ő is.Persze ez nem most lenne hanem 1-2 éven belül,de már tervezgeti,mondogatja.A fiam már döntött.Amint befejezi a sulit,és dolgozik,ő marad.Az igazság az,hogy én is maradni akarok,de a férjem nélkül nem tudok maradni..Hogy beszéljem rá,hogy maradjunk inkább?

Az igazság az,hogy már többször beszéltünk erről,és többször mondtam neki,hogy ne menjünk haza,eddig kevés sikerrel.Próbáltam azt mondani,hogy otthon elég szar a helyzet(ahogy a rokonok,barátok is mondják)de sajnos amikor nyaralni vagyunk otthon mi nem ezt látjuk,hanem azt,hogy az üzletekben telepakolva a bevásárlókocsik.Mindenki egzotikus tájakon nyaral..Mindenki vásárol szinte mindent.A panaszkodás persze megy,de mi azt látjuk,hogy nem is olyan szar az élet otthon..Így a férjemet evvel sem lehet eltántorítani a tervétől..

Egy kicsit elkeserít,hogy egyszer hazamegyünk,de már fogalmam sincs mit kéne tennem..

Így úgy érzem a kemény munkám kárba vész..

Mit tegyek,hogy legalább gondolkodjon el a B.lehetőségen is,hogy maradjunk?

39/N


2011. jan. 2. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
de miért nem akarsz hazajönni? jó itthon
2011. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Emélkeztesd arra, hogy miért is jöttetek ki!
2011. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Tedd fel a kérdésedet politika témakörbe is, és ott elmagyarázom neked és a férjednek is, hogy mért örüljetek, hogy kint vagytok, és mért kéne ott maradnotok...
2011. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amiért kimentünk annak már nincs jelentősége.Azért jöttünk ki,hogy az otthoni tartozásunkat lerendezzük..Már akkor is mondta,hogy amint a tartozásunk lemegy,hazamegyünk..Nos,azt már elég régen lerendeztük...
2011. jan. 2. 20:59
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nem tudsz politikailag újat mondani,mert minden nap értesülünk a politikai helyzetekről.Mivel magyar adókat nézünk mi is akárcsak otthon.Avval hiába jönnék,hogy drága a benzin,áremelések vannak otthon,mert itt kint is emelkednek az árak.Itt kint is eléggé felemelték a benzin árát,ás az én fizetésemből egy fillért sem látok,mert a szállásét fizetek.Így olyan mintha nem is dolgoznék..

Szóval mit mondhatnék még neki?

2011. jan. 2. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:
konkrétan miért akarsz maradni?
2011. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mert én jól érzem magam itt.Élvezem,hogy vannak dolgok amik itt vannak,de otthon nincsenek.Gondolok itt bizonyos ételekre,italokra.Élvezem,hogy van havi bérletem egy szabadidő központban ahol korlátlanul használhatom az uszodát,konditermet,teniszpályát.Otthon ez nem lenne..Igazából nem tudom elmondani,miért érzem itt jól magam..De azt tudom,hogy ha hazamegyünk milyen lesz..

A férjem azt hiszi,hogy otthon fontosak vagyunk a többieknek is,csak azért mert amikor nyaralunk otthon,akkor tárt karokkal várnak minket..De hiába mondom,hogy régen sem tolták a képüket hozzánk,ha otthon leszünk akkor sem fogják..Mindenkinek az volt a jó,hogy mi mentünk látogatóba..Na mindegy..

Úgy néz ki,sajnos mégiscsak haza kell egyszer mennem..

2011. jan. 2. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát mondd el neki is az érveidet. Én nem maradnék hosszú távon külföldön semmi pénzért.
2011. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a ferjemmel is ugyanez volt es szinten angliaban. nekunk az lett a vege, hogy elvaltunk. o haza koltozott en meg itt maradtam a gyerekekkel. fel ev mulva visszakoltozott angliaba, de akkor mar nem bekultunk ki.


teljesen megertelek. imadok itt elni, teljesen mas a mentalitas, nem szomoruak az emberek, es itt sokkal jobban elek en is meg a gyerekeim is mint magyarorszagon vala is lehetne. a vilagert se mennek haza, oszinten szolva latogatoba se szivesen megyek, nagyon lehangol a dolog

2011. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért mi válni biztos nem fogunk hiszen augusztusban házasodtunk össze(de 10 éve élünk együtt)

Kis gyerek sincs,hiszen a fiam már felnőtt ember,ő a saját életét akarja majd élni(ami természetes is)

Már elmondtam többször a saját érveimet is,de szerinte akkor sem jó végleg kint maradni..Egyedül meg nem tudok maradni,és nem is akarok,mert egyedül képtelen lennék itt kint élni..

Az a baj,hogy ha haza megyünk,tudom,hogy nagyon el leszek keseredve..

2011. jan. 2. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!