Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjuk meg a dohányzást?

Hogyan oldjuk meg a dohányzást?

Figyelt kérdés

Vendégül szeretném látni az unokahúgomat és a férjét. Azzal, hogy nálam lakhatnak, € százak megtakarításával is szeretném segíteni Őket. Egy nagy gondom van csak: Az unokasógor dohányzik! Viszont nem tudnám hova "kizavarni", mert nincs erkélyem, és a zárt lépcsőházban is tilos a dohányzás, mert a lakók annak tilalmát megszavazták. Hátsó udvar és kert sincs, csak az utcára tudna lemenni a negyedik emeletről (Lift van.) Ha én felajánlanám, hogy gyújtson rá, nemcsak az elveimet adnám fel - a felújítás óta a lakásban senki sem gyújtott rá -, fizikai kellemetlenséget is okozna és a szagot soha nem tudnám eltűntetni. (Az sem megoldás, hogy kifújja a füstöt az ablakon, mert már pszichikailag is nagyon érzékeny vagyok arra.)

Teljesen tanácstalan vagyok, mert a kedves társaságukról sem mondanék le!


2010. okt. 25. 11:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányzom, de nem sértődnék meg azon, ha le kell mennem. Ez teljesen érthető. Nem hiszem, hogy megsértődne.
2010. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

En mar irtam ide (11:51), es igaz, hogy most kb 2honapja nem dohanyzom, de ez nem szamit, mert azelott eros dohanyos voltam(napi 1-masfel doboz cigaretta).Szoval az en valaszom "dohanyosnak" szamit.:-)

En ebbol soha nem csinaltam problemat, es ha ilyen jo baratod, akkor o sem fog.Ahol nem lehetett dohanyozni, egyszeruen le/kimentem.Szerintem halasak lesznek, hogy egyaltalan vendegul latod oket.Ne csinalj ebbol problemat.

2010. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inteligens embernél ez nem kérdés: evidens, hogy nem gyújt rá nemdohányzók otthonában. Ha ez problémát jelent neki...Hát magát minősíti vele. Szívességet kap, illik "alázatosnak" lennie.
2010. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan ismerősőm aki a 6. emeleten lakik és mindig lejár ha cigizni akar.(nincs erkély)
2010. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%
Én a 11:50-es dohányzó vagyok. Mint írtam, ha te ajánlanád fel se doháynoznék a lakásodban. Az már inkább fájó, hogy ha spórolni akarok több 100 eurót akkor hozzam meg ezt az áldozatot.
2010. okt. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson megengedni, hogy odabenn rágyújtson, még mit nem. Szerintem elég nagy szívesség amiket teszel, ez a minimum, hogy lemegy rágyújtani, az utcára. De mondok valamit, szerintem ennyi esze a sógorodnak is van, hogy odabenn meg sem próbál rágyújtani. Ha nem hajlandó áldozatra akkor lehet máshova menni.Azért ez nem egy olyan kaliberű dolog, hogy nem csavarom vissza a fogkrémes kupakot.
2010. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne fájjon a fejed! Mi a párommal mindketten dohányzunk (én 2, ő 17! éve), de más lakásában sosem gyújtanánk rá. Jó, max. ha az illető is dohányzik a saját otthonában, akkor szinte mindegy, de egyébként fel sem merül. Laktunk mi is átmenetileg egy másik pár lakásában néhány hétig. Náluk a férfi dohányzik, de a nő nem, szintén nincs erkély, stb. Szóval mindhárman minden alkalommal lementünk az utcára, ha cigizhetnékünk volt, és ez nem sértődés kérdése (mondjuk én az a fajta vagyok, aki a buszmegállóban sem gyújt rá, és fújja a füstöt szanaszét mindenkire, mindig odébb megyek, figyelem a szélirányt, stb., biztos mert sokáig nemdohányos voltam én is, és tudom, milyen zavaró). Viszont így, hogy mindig fel kellett szedelődzködni, felöltözni, cipőt húzni, rossz időben ázni-fázni egyetlen cigiért... nos így tényleg kevesebbszer gyújtottunk rá :)

Biztos vagyok benne, hogy nem lesz harag emiatt köztetek, főleg, ha amúgy jó viszonyban vagytok.

2010. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

azt nem lehet hogy bezárja a konyhaajtót és kinyitja az ablakot? tél lesz és hideg szerintem hamar kimegy a szag


párom meg nemdohányzó de ha buli van nálunk (max havonta 1x) akkor mindenkinek mondja hogy dohányozzanak csak, becsukjuk a hálószoba ajtót és kiszellőztetünk...

2010. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ennyi ROKONSZENVES, EGYBEHANGZÓ és EMPATIKUS véleményt! EZ IGEN! Érezze magát megdicsérve minden kedves, dohányzó és nemdohányzó hozzászóló!

Bárcsak ennyi rugalmasság és megértés lenne minden köznapi kérdésben!


Egyedül az utolsó kedves hozzászóló javaslatát nem tartom célszerűnek, és a 2010-10-25 11:50-es dohányzó - tökéletes választ adó - társunk 12:35-ös "fájdalmát" nem értem, de nem baj.

2010. okt. 26. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!