Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen ember az olyan, aki...

Milyen ember az olyan, aki nem néz a szemedbe koccintáskor?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 18:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

Előzőnek:

pont ez jutott nekem is eszembe. Átlag 3 pohár szeszes italt iszom évente. Biztosan nagyobb rutinnal koccintanak azok, akik gyakrabban iszogatnak.

2009. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%
A barátnőm mindig azt mondja hogy az alkeszek nézik koccintáskor a poharat.Ezt mindig rám mondja mert én is mindig a poharat nézem pedig nem iszok alkoholt max. szilveszterkor egy korty de sokszor azt is kihagyom.
2009. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem én sem néztem anyum, és a párom szemébe, amikor koccintottunk. Én is kb azt a 3 pohár pezsgőt iszom egész évben, amit szilveszterkor a fejadagom. 3an vagyunk 1 üvegre, ennyi jut:)

Akkor én se lennék egyenes ember? Mindenkinek a szemébe mondom, amit gondolok. Én nem tartom magam tisztességtelen személynek.

2009. jan. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
19%
neveletlen, nem tudja, hogy illik :-)
2009. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
89%

Nem szabad általánosítani, és ez alapján embereket leírni!

Tényleg sokan nem tudják, hogy ezt hogyan illik, és ettől még illemtudó, egyenes, őszinte emberek!

Pl. a mi vidékünkön nem tapasztaltuk az "egymás szemébe nézős" koccintást, majd elköltözve szembesültünk, hogy ezt nem így kell. A szűk családon kívüli rokonságot pedig nem oktathatjuk ki.

Ebből még semmit nem szabad leszűrni, és lebutázni, neveletlennek nevezni valakit.

2009. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%
Én egyenes vagyok, őszinte, valamint nem vagyok furcsa, mégis mindig a poharat nézem. Osztályfőnököm is megjegyezte a banketten, hogy miért nem a szemébe nézek, és hát, ha őt zavarta akkor el tudom képzelni milyen a többi ember is akit zavar... Egy újabb hülye sznob kötekedés.
2009. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
88%

Én sokáig nem tudtam, hogy ez szokás így, addig mindig a poharat figyeltem, hogy ne lötyögjön ki semmi, mivel nekem pici gyerek korom óta remeg a kezem, és bár néhány éve csökkent, stressz hatására újra előjön időnként. Szóval pár éve tudom én is csak, hogy ez szokás, én baráti körben tanultam meg, de akkor se tudta köztünk mindenki, hanem az egyetlen "felnőtt" (mivel már mi se voltunk olyan picik, én most vagyok 24), aki a fiait már így tanította, azóta a közösségben így csináljuk, de csak azóta.


Nem születünk ezzel a tudással, szóval nem kell ennek alapján leírni senkit, lehet, hogy nem tudja (én se tudtam mindig).


Például a szüleim se tudták, míg nem meséltem el nekik, hogy mit tanultam a közösségben, pedig ők már tényleg nem mai gyerekek.

2009. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sincsen jelentősége. Én se tudtam erről az illemről egészen 17 éves koromig. Addig inkább a pohárra figyeltem, hogy nehogy kiöntsem az italt, vagy nehogy túl erőssen ütődjön oda.

Persze amióta tudom, figyelek rá. De tudjátok mit? Sokkal jobb volt azelőtt, mert azóta is azon izgulok, hogy mikor fog kiborulni, ha nem figyelem eléggé:D

2009. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%
Oké, hogy aki évente egyszer iszik alkoholt és nem szokott koccintani, az nem tudja, de akik nem ebbe a kategóriába esnek, azoknak illene tudni. Oké, ha nem tudják, akkor nem tudják, én se tenném szóvá. De aki tud róla, na az tegye is meg szerintem, mert így illik és mert tényleg nem vall őszinte emberre aki nem néz a másik szemébe. Pontosabban szerintem így értelmét veszíti a koccintás, és csak külsőség marad, megjátszás.
2009. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
81%
Miért lettek lepontozva azok a válaszok, akik normálisan írták, hogy azért, mert nem tudták? És ettől senki nem rossz ember? Hm?
2009. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!